AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORILOR SOIMU ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns

AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

NU
78
47%
DA
87
53%
 
Voturi totale: 165

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Vali Vesa »

Popescu Stefan scrie: ...Dar stau și mă întreb, în ce calitate vorbești?...
In calitate de membru al forumului Crapmania. Sau imi interzici...??? Pai aici nu e forumul federatiei... Care oricum nu exista. De aia refulezi pe unde poti, ca "acasa" nu-ti citeste nimeni aberatiile.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Vali Vesa »

Popescu Stefan scrie: ...Poți să negi atributele federației sportive atribuite expres de lege? Ce pot să concluzionez despre tine, cu tot regretul, este că ești un vorbă goală...
In afara de copy/paste din articole de lege ce mai stii???

Habar n'ai cu ce se mananca un concurs de pescuit.

Asa ca, tov presedinte, plimba oile prin alta parte. Poate pe avocati.ro sau articole de lege.ro si lasa-ne in durerea noastra.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de barbumarius »

@Vali

Ar fi mai bine sa il intrebi in ce calitate vorbeste el.

1. Nu la pus nimeni sa faca federatie.
2. Daca o face nu inseamna ca ala care o face e in stare sa o si conduca.
3. Daca a facut-o ca a avut bani inseamna ca mai sunt pe aici cateva sute care isi pot face fiecare federatia lor.

@Nea Fane

Tine-ti federatia acasa ca noi nu te consideram demn de a ne conduce.
Asta incearca lumea sa iti spuna si te faci ca nu intelegi.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Vali Vesa »

Popescu Stefan scrie: ...Nu ar strica puțină decență. Eu măcar am făcut cel mai important pas în organizarea pescuitului sportiv, în timp ce voi nu faceți decât să aruncați cu zoaie într-un obiectiv pentru care v-ați dovedit incapabili.
Uite cine vorbeste de decenta... Nene, mai lasa-ne ca stie toata lumea care e obiectivul tau, nu vezi ca nu ai credibilitate decat la cei ce urmaresc ceva avantaje??? O functie, un titlu, un permis vandut...

Ah... n-am timp, ca as face un colaj de postari ce-ti apartin (mai ales pe rapitori.ro) din ultimii ani. Sa vada lumea cu cine are de'a face. Dar mai mult ca sigur ca marea majoritate a pescarilor te cunosc.

Si, vorba lui Vladut, "Hai pa"!
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Cristi Y »

@ popescu de la federatie

sa mai destindem spiritele i-ti dedic o strofa dintr-o poezie de-a lui Minulescu

Dar cum din Ei toţi numai Eu
Nu sunt ca Ei,
Am să mă duc
De voia mea la balamuc -
Şi fiindcă nu-mi va părea rău,
Cumintele voi fi tot Eu!…

lasa-ne popescule ca devi incet incet un Vergil Hancu si o sa ajungi sa latri ca lupul la luna pe la OTV , sau te crezi vreun Lapusneanu sa ne strigi " De voi nu ma vreti eu va vreau " :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de miyagi »

Vali Vesa scrie:
Popescu Stefan scrie:
Ah... n-am timp, ca as face un colaj de postari ce-ti apartin (mai ales pe rapitori.ro) din ultimii ani. Sa vada lumea cu cine are de'a face. Dar mai mult ca sigur ca marea majoritate a pescarilor te cunosc.

Si, vorba lui Vladut, "Hai pa"!
----------------------------------------


Hai Nea Vali ca am io. Ia uite ce-am mai gasit!!!!!!!!!!!!!

Gyorg
veteran


Data inscrierii: 07/07/2004
Mesaje: 902
Locatie: Ilfov

MesajTrimis: Vin 06 17, 2011 9:11 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
Chief a scris:

Nu mai comandati functia de presedinte a unei institutii bugetare cu un jaf armat. Se fac executii bugetare, se fac sedinte, se voteaza, se calculeaza. Nu vine presedintele si baga mana in casierie si pleaca. Alo? Trebe s-o luam de la legea administratiei publice si a societatilor? De la Adam si Eva? Chiar crede cineva, la modul sincer, ca vine Popescu si uite banu nu e banu? Sau e pretext bun de scandal si e suficient...


Cristi,
hai sa-ti fac eu o regie si poate cine stie, o sa aiba si un deja'vu:
- se infinteaza o federatie
- se face un proiect de amenajearea unei balti de pescuit
- o companie exploateaza nisipul pentru contructia unei autostrazi, rezultand in final o balta de pescuit. Pentru exploatare (sa zicem ca) platesc 50.000 de Euro.
- in final banii trebuiesc incasati de federatie, corect ?
- numai ca o anumita companie vine cu un contract "perfect" legal in care presteaza anumite servicii catre federatie, cu scopul declarat : proiect de asistenta economica pentru amenajearea baltii. Valoare, ati ghicit, 50.000 euro.
- cine poate sa fie firma care "presteaza" serviciul ?, chiar firma presedintelui (sau al vicelui) ... absolut intamplator

cam asa se pot deturna sume din federatie/asociatie/ etc, catre firmele d-lui drept de semnatura. Evil or Very Mad
_________________
http://www.gyorg.ro
Urban culture.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de Cristi Y »

@ popescu federalu'

chiar crezi ca ai de-a face cu prosti si tu esti miezu' din...balastiera ?? , crezi ca daca ti-ai incropit un chiosc cu denumire pompoasa si trantesti citate legislative impresionezi pe cineva ??? poate pe nevertebratele frustrate care-ti stau in preajma dar o sa se termine repede mizeria care crezi ca o pui pe picioare .
sunt curios daca lui Gyorg caruia i-ai propus sa vina la boutiqul tau in post de sef la rapitor si ti-a dat cu marsh i-i sunt recunoscute rezultatele competitionale :oops: :oops: :oops:

am auzit ca prozelitii tai din federatia lu' peste se implica in organizarea pescuitului cu cutitul :roll: :roll: , se pare ca smecheria sa nascut la alba iulia si e adunata de tine in boutiqul pescarilor federali
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de miyagi »

Cristi Y scrie:@ popescu federalu'

chiar crezi ca ai de-a face cu prosti si tu esti miezu' din...balastiera ?? , crezi ca daca ti-ai incropit un chiosc cu denumire pompoasa si trantesti citate legislative impresionezi pe cineva ??? poate pe nevertebratele frustrate care-ti stau in preajma dar o sa se termine repede mizeria care crezi ca o pui pe picioare .
sunt curios daca lui Gyorg caruia i-ai propus sa vina la boutiqul tau in post de sef la rapitor si ti-a dat cu marsh i-i sunt recunoscute rezultatele competitionale :oops: :oops: :oops:

am auzit ca prozelitii tai din federatia lu' peste se implica in organizarea pescuitului cu cutitul :roll: :roll: , se pare ca smecheria sa nascut la alba iulia si e adunata de tine in boutiqul pescarilor federali

Stai un pic Cristi.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de miyagi »

Iote tata!

razvan m.
veteran


Data inscrierii: 18/10/2004
Mesaje: 2349
Locatie: arad

MesajTrimis: Mie 08 10, 2011 10:23 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
razvan m. a scris:
Domnul vicepresedinte al Federatiei, Vaentin Stratonov a excelat din nou prin sportivitate, asa cum deja ne-am obisnuit. In urma unei altercatii ce a avut loc in noaptea de vineri spre sambata, la etapa LRS de la Siriu, a amenintat cu cutitul cativa concurenti. S-a ales cu descalificarea din concurs si suspendarea din competitiile organizate de LRS pe anul in curs. Embarassed Embarassed

Iata cum, la interval de doar cateva luni, o a doua persoana din varful federatiei este implicata intr-o incaierare. Se pare ca dosarul penal chiar este un punct obligatoriu in CV pentru a accede intr-o functie de varf la Federatia lui peste !!! Embarassed Embarassed Embarassed


Da` nu zice si cum a fost calmat Stratonov :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: AVETI INCREDERE IN CORECTITUDINEA ORGANIZATORI SOIMU ?

Mesaj de miyagi »

DECI IN CINE SA N-AVEM INCREDERE FANE????????????
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”