calificari echipa nationala 2011?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de Dragos Sinca »

sdaniel scrie:
Dragos Sinca scrie:Nu, o sa zica ca nu federatia, ci cluburile....el este doar centrul universului, iar cluburile trebuie sa se invarta dupa cum spune nea Fane.

Dragos , ne facem echipa pt sabioara ? :lol: :lol:
Da, si il luam pe Matea runner! :)

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de Dan Serban »

Dragos Sinca scrie:
sdaniel scrie:
Dragos Sinca scrie:Nu, o sa zica ca nu federatia, ci cluburile....el este doar centrul universului, iar cluburile trebuie sa se invarta dupa cum spune nea Fane.

Dragos , ne facem echipa pt sabioara ? :lol: :lol:
Da, si il luam pe Matea runner! :)
Sa separe viermii , pinky de albi :lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de andrei vladeanu »

Popescu Stefan scrie:
sdaniel scrie:
Popescu Stefan scrie:Depinde de tine. Cei care mă cunosc, îți pot confirma (apropo de modestie). :D
Imi pare rau , n-ati jucat pe partea mea ..
Nu am cum. Trebuie să fiu neutru. :D
pai da. la conducerea altor federatii, mult mai celebre, se afla persoane "neutre", care nu au avut legatura cu disciplinele respective. adica n-au jucat pe nicio parte, ca sa zic asa.

handbal - cristian gatu
basket - carmen tocala
scrima - ana pascu
haltere - nicu vlad
tenis - ruxandra dragomir
etc
etc
:wink:
The One Team

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de cezar.ch »

Popescu Stefan scrie:
Dragos Sinca scrie:O amenda din asta daca da nea Fane si isi asigura bugetul pe cativa ani. Sau e veche sursa de copy-paste?
Este legea sportului, dar se pare că este ignorată de mulți. Eu nu mi-am propus să o încalc. Mai mult voi cere să fie aplicată.
Dacă te uiți și la capitolul venituri o să constați un lucru simplu:
Art. 71
(1) Sursele de finantare a federatiilor sportive nationale provin din:
................................................................................................
c) cotizatii, taxe, contributii, penalitati, potrivit prevederilor statutelor si regulamentelor proprii;
d) donatii si sponsorizari;

Domnia și prostia se plătesc.

La cât s-a încasat până acum de la pescari, ar fi timpul ca banii să se întoarcă la cei de la care au fost luați.
Esti, ca deobicei, intentionat pe alaturi cu citatele. La art.71 e vorba de penalitati, adica alea pe care le calculezi la intarzieri de plata la cotizatii, de incheiat deconturi, etc.

Pentru amenzi, ia citeste aici cine le constata, aplica si incaseaza si unde se duc veniturile aferente:

Art. 91
(1) Constatarea contraventiilor si aplicarea sanctiunilor prevazute la art. 89 se fac de:
a) personalul autorizat din cadrul Agentiei Nationale pentru Sport;
b) directorii directiilor pentru tineret si sport judetene sau/si a municipiului Bucuresti, pentru structurile sportive din raza administrativ-teritoriala aferenta;
c) alte persoane imputernicite prin ordin al ministrului tineretului si sportului.
(2) Persoanele autorizate prevazute la alin. (1) constata incalcarile legii si aplica sanctiuni in raport cu gravitatea lor, pe baza de proces-verbal. Amenzile se constituie in alte venituri la bugetul Agentiei Nationale pentru Sport, respectiv al directiilor de sport judetene si a municipiului Bucuresti.

Adica nu la federatii, blegule !
Nu mai speria degeaba lumea cu pielea oii intinse pe gard !
Si asculta ce-ti scriu eu aicea, ca manipulator esti copil de ţâţă. :lol: :lol: :lol:

Na, ca ti-am dat si eu citate ! :lol:

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de Dan Serban »

Andrei , domnul Popescu nu are rezultate exceptionale in pescuit , insa din postarile dumnealui reiese ca este un bun manager si absorbant, de fonduri europene .
Daca nu crezi , ii poti intreba pe apropiatii dansului :lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

Popescu Stefan scrie:
sdaniel scrie:Incep sa cred ca textele astea le aveti salvate pe undeva si dati mereu copy/paste ...
Nu știu dacă înțelegi că dacă nu cunoști aceste texte, care ele însele sunt prevederi ale legii, nu ai nici o șansă să înființezi o federație sportivă. Dacă îți închipui că federația înseamnă ceva gen APCR care să se ocupe doar cu organizarea de competiții, te înșeli. Atribuțiile federației sportive sunt cu mult mai complexe decât par, competiția fiind doar partea vizibilă a unei activități care presupune asigurarea unei baze materiale solide, a unor surse de finanțare sigure și consistente care să permită performanța sportivă, formarea unei baza de selecție consistente începând cu grupele de copii și juniori, etc.
Nu uita că pescuitul sportiv nu se reduce doar la pescuitul la crap, ci cuprinde multe alte discipline, cel puțin la fel de spectaculoase.
PS Beneficiez, ca dar de sus, de o memorie fantastică, care îmi permite să memorez o cantitate uriașă de informații. De aceea ți se pare că dau copy/paste. :D
Mulți m-au invidiat pentru asta.
Fane ejti plin de texte. Toate vechi si noi sunt toate. Bine-nteles prin grija ta. Ai o grava problema de memorie. Pescuitul inca n-a fost recunoscut ca sport ci doar ca pe o activitate recreativa cu caracter sportiv pe care omul o poate practica de placere si nu sub coercitie. Toate notiunile tale despre jurisprudenta sunt nule. Ca sa nu cazi si tu la denuntul asta pe care tocmai ti l-am facut ai doua minute sa-mi spui care-i cazuistica legala pe domeniul sportiv, dar cel mai important, ca sa vedem daca nu cumva tu esti ignorantul si indrugi verzi si uscate despre lege fara s-o intelegi, zi - in doua minute - care sunt metodele de interpretare a legii?
120 de minute incepand de-acum.
START.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

La 14, a4 si 40 de secunde se incheie termenul.
Urban culture.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de Dan Serban »

miyagi scrie:La 14, a4 si 40 de secunde se incheie termenul.
Stai sa dea CTRL+F :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

Gata! expirat timpul. Hai sa vedem ce-ai raspuns ca sa nu incep sa te suspectez de:

alienare mintala = În medicină, alienarea mintală sau alienația este absența, distrugerea sau alterarea parțială sau totală a funcțiilor psihice.
Cuprins
[ascunde]

* 1 Cauze
* 2 Note
* 3 Vezi și
* 4 Legături externe

[modificare] Cauze

Alienarea mintală este determinată de cauze patologice (boli infecțioase cu reacții meningoencefalitice), intoxicații, leziuni encefalitice, compresiuni tumorale intracerebrale, precum și de cauze psihologice și fiziologice. Deseori, alienarea mintală, denumită popular și în vechile legiuiri românești nebunie, este urmarea unor boli psihice, precum schizofrenia și sindroamele maniaco-depresive. Activitatea fizică pură, ce nu implică eforturi intelectuale intense, ar putea fi eliberatoare, dar în același timp, poate să ducă și la alienație mintală, arată un nou studiu realizat de cercetătorii de la Universitatea New South Wales.
[modificare] Note

Am pomenit de aceasta boala pentru ca cunosc un caz sub parafa medicala si am ajuns sa fiu super documentat pe ea. Principalul ei sindrom este "trairea sub guvernarea unei realitati virtuale". Mai concis, bolnavul trebuie inteles ca are propriul sau mediu de convietuire insa emite si judecati comparativ cu autisti care doar memoreaza.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: calificari echipa nationala 2011?

Mesaj de miyagi »

Deci s-a`ntamplat cum banuiam. Vezi Nenicule sa n-ai v`o tumora pa creier si de-asta nu percepi realitatea de fapt si o vezi doar pe cea imaginara. E boala grea Fane. Cauta-te cat ai timp. Vezi ca din cauza struto-camilei inventate de tine a inceput lumea sa se miste. Baietii la rapitor cer sindicatul pescarilor liberi si au inceput sa-l dezbata. E groasa cu tine vere. Esti un fel de CHE sau FIDEL daca nu cumva un pic de HOFFA.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”