Campionatul AGVPS 2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re:

Mesaj de gor965 »

surgeon scrie:Eu zic altceva...dacă tot hotarati pe forum si nu la sedinta...
Unde vezi tu ca s-a hotarat ceva ? Pe forum toata lumea discuta ... nu hotaraste nimeni nimic! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Vladut Mateianu »

Macar pe forum se discuta transparent, sa vada toata lumea.... nu ca altii pe fb pe grupuri secrete.....parca ar fi ceva de ascuns ! :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re:

Mesaj de Lucian SV »

surgeon scrie:Eu zic altceva...dacă tot hotarati pe forum si nu la sedinta...de ce nu faceti si grilele si grupele, organizati pe forum CN, ca oricum devine o Daciada. Dacă tot este hazard si anarhie, sa fie tragere la sorti...chestia cu grupele valorice este discriminatorie, deci va fi tragere la sorti. Cam cum separi tu valoric clubul lui Marian Constantin, la prima participare ca si club, în condițiile în care omul este campion național....sau cluburi ca GL care anul trecut nu au participat, dar au un titlu de vicecampion...sau cluburi noi ca Friends carp, care au pescari valoroși, care au fost la alte cluburi, si ai participări. Nu uitați că hotărârea de CN în două etape, a fost hotărâtă pe prezumția de 18 echipe...deci ceea ce spune Lucian este adevărat, acele hotărâri devin nule, prin faptul ca nu se întrunesc condițiile pentru care au fost luate. Vlăduț, pe balta esti un tip foarte simpatic, dar pe forum esti contra mereu...si spui NU la orice, de parca organizarea, hotărârile si desfășurarea acestui CN tin doar de tine...nu mai este asa...uite cate cluburi noi apar si au aceleași drepturi. Eu va urez o gândire limpede si curată!
nu prea eşti coerent! unde te grăbeşti? deocamdată ceea ce aţi hotărât nu a devenit caduc! nimeni nu este absurd să nu înţeleagă situaţia. în momentul în care ce s-a hotărât nu mai e de actualitate se vor face propuneri şi se va vota. cu cât mai repede cu atât mai bine. iar referitor la componenţa loturilor, sunt sigur că noile cluburi sunt alcătuite numai din "fete mari", pescari virgini şi extrem de naivi! :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de RSC »

surgeon scrie:... Dacă tot este hazard si anarhie, sa fie tragere la sorti...chestia cu grupele valorice este discriminatorie, deci va fi tragere la sorti.
Ce imperativ esti!!..."de parca organizarea , hotararile si desfasurarea acestui CN tin doar de tine..."
Aici doar se discuta, se "arunca" propuneri, idei, mai o soparla...pana prinde anestezia :D
surgeon scrie:Cam cum separi tu valoric clubul lui Marian Constantin, la prima participare ca si club, în condițiile în care omul este campion național....sau cluburi ca GL care anul trecut nu au participat, dar au un titlu de vicecampion...sau cluburi noi ca Friends carp, care au pescari valoroși, care au fost la alte cluburi, si ai participări.
Atata timp cat CNul se desfasoara pe cluburi/asociatii ar fi normal ca atunci cand vorbesti de valoare sa te referi la rezultatele clubului/asociatiei respective, nu la persoanele care l-au infiintat. Vrei sa spui ca in cazul in care Ronaldo si-ar face club de fotbal acel club ar trebui sa intre direct in Primera pt ca persoana care l-a infiintat a castigat 4 ghete de aur? Faceti CN pe cluburi/asociatii sau concurs individual?
surgeon scrie:Vlăduț, pe balta esti un tip foarte simpatic, dar pe forum esti contra mereu...si spui NU la orice, de parca organizarea, hotărârile si desfășurarea acestui CN tin doar de tine...

De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tau si nu te uiti cu bagare de seama la barna din ochiul tau? Sau, cum poti zice fratelui tau: "Lasa-ma sa scot paiul din ochiul tau "si cand colo, tu ai o barna intr-al tau ? Fatarnicule, scoate intai barna din ochiul tau si atunci vei vedea deslusit sa scoti paiul din ochiul fratelui tau (Matei 7:1-5)
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Vlăduț...chiar te apreciez, si nu am nimic cu nimeni. Asa mi se pare, ca ai o lupta si nu o înțeleg. Si eu vreau o buna organizare si o competiție curată. Dacă lista de intenție se va suprapune peste lista de înscrieri, va fi o problema. Si trebuie sa iti dai seama ca va fi mult hazard în calificări. Si nu ai garanția că în finala vor fi loturile cele mai bune. De aceea mă gândesc că după calificări, din 30 de echipe, sa se tina o semifinala de 12 este un lucru bun. Poate greșesc. Si în funcție de vot, ne vom supune majorității.


Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Nitule, propunerea ta implica organizarea a 4 concursuri, 2 pt sferturi, unul pt semifinala de 12 si unul pt finala de 6. Propunerea ta o fi corecta dpdv sportiv dar implica alte costuri pt organizare...

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Dan Badarcea »

surgeon scrie:.Cam cum separi tu valoric clubul lui Marian Constantin, la prima participare ca si club, în condițiile în care omul este campion national...
Asa este. Si probabil mai are campioni nationali in componenta lotului.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de RSC »

Dan Badarcea scrie:
surgeon scrie:.Cam cum separi tu valoric clubul lui Marian Constantin, la prima participare ca si club, în condițiile în care omul este campion national...
Asa este. Si probabil mai are campioni nationali in componenta lotului.


Sent from my iPad using Tapatalk
Am precizat mai sus: competitia se desfasoara la nivel de club, deci valoarea nu poate fi decat cea a clubului... nu a componentilor sau a fondatorilor, etc. In cazul nostru, un club nou infiintat e "fara valoare"...chiar daca M.Ctin e "valoros" :wink: .
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

surgeon scrie:Vlăduț...chiar te apreciez, si nu am nimic cu nimeni. Asa mi se pare, ca ai o lupta si nu o înțeleg. Si eu vreau o buna organizare si o competiție curată. Dacă lista de intenție se va suprapune peste lista de înscrieri, va fi o problema. Si trebuie sa iti dai seama ca va fi mult hazard în calificări. Si nu ai garanția că în finala vor fi loturile cele mai bune. De aceea mă gândesc că după calificări, din 30 de echipe, sa se tina o semifinala de 12 este un lucru bun. Poate greșesc. Si în funcție de vot, ne vom supune majorității.


Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Vladut Mateianu scrie:@surgeon

Apropo, spune-mi te rog si mie de ce susti si propui varianta cu 3 etape ? Asa s-a discutat cumva la sedinta ? Nu de alta, dar hai sa stim cum sta treaba, cine isi vede de treaba si cine vrea mereu schimbari si derogari....
Nu mi-ai raspuns la intrebare, politiciene ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Susțin varianta asta din punct de vedere sportiv, pentru a elimina hazardul si cred ca garantează prezenta echipelor cele mai valoroase în finala. Nu s-a discutat asta la sedinta, ci este o propunere care mi se pare corecta, datorita situației posibile de înscriere a mai multor echipe decât a fost preconizat.
George...ai dreptate...se discuta...dar o mai luam si razna.
Lucian...în postarea ta îmi dai dreptate ca exista posibilitatea ca propunerea de la sedinta sa devina inutilă la peste 25 de echipe.
..........
Doresc o competiție corecta, echilibrată si cu costuri mici (nu uitați cine a făcut calculele la sedinta)...si aștept niste reacții decente. Va mulțumesc!

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”