Campionatul AGVPS - Editia 2014

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de oanavictor »

barbumarius scrie:
Pai nu am stiut ca putem sa venim in gasca care cum vrem si avem un punct de vedere.
In topicul destinat acestei adunari clubul ovidius prin interventia domnului vali vesa a garantat participarea la sedinta fiind inscris la pozitia 7 .
participarea dadea dreptul clubului ovidius la expunerea doleantelor pentru viitorul an competitional si nu numai .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

barbumarius scrie: Fratilor, treziti-va, daca vreti sa prezentati incredere fi-ti transparenti. Nu scap de Popescu sa dau de frate-su.
Nu asa trebuie pusa problema. Aceste aspecte vor fi discutate in urmatoarea sedinta la care vor participa strict cluburile participante...deci nu este nimic batut in cuie (ma refer la arbitraj).... si , repet, era mai usor daca aveai reprezentant acolo, asa de acsa , din fotoliu, pare carcota...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Val »

16.10.2013 - ora 11.00 AM LT

Va salut d-le presedinte al subcomisiei de crap ,

In lumina Rezolutiei semnate ieri si postata pe site-ul crapmania , tinind cont de cele mentionate mai jos ,

Cluburile ..........decid sa sustina

1.demersurile intreprinse de AGVPS si cele necesare in viitor pentru anularea CIS eliberat FRPS si dizolvarea acestei federatii
2.initiativa legislativa de recunoastere a AGVPS ca structura sportiva de tip federativ , pentru pescuitul sportiv
3. modificarea statutului AGVPS din Romania , in sensul creeari propriei structuri sportive , cu personalitate juridica , statut , sediu si patrimoniu propriu , in cadrul acesteia
4. reprezentativitatea in continuare la nivel national si international , inclusiv in CIPS , a AGVPS din Romania , pentru pescuitul sportiv de competitie .

Tinind cont de dorinta AVPS Vulturul de a inscrie o echipa in CN 2014 si in cele viitoare , va rog respectuos sa imi comunicati care sunt demersurile legate de sustinere ( ? ) pe care asociatia noastra , membra a AGVPS din Romania , de peste 50 ani , trebuie sa le faca pentru a avea acces la aceasta competitie organizata de asociatia din care facem parte ?

Al dumneavostra ,


Acesta este e-mailul la care astept raspuns din partea d-lui Oliviu Orhei .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Carping Club scrie:

Se pare ca mai multa lume nu a stiut de aceasta intalnire Dle Oana nu doar noi.
Minciuna ordinara. A discutat Adi Visan cu Cristi Rudeanu despre sedinta, circa 30 minute...Verifica si apoi cere-ti scuze...
Carping Club scrie:SC Carping Club e membru AGVPS ( apropos de luntre) si nu a fost invitat la aceasta adunare legal ca si pana acum, de asemenea vad ca mai lipsesc si Campionii 2013 si alte cluburi si asociatii importante din AGVPS si nu numai..se pare ca asa ne place noua sa luam initiativa "in house" probabil cu alte interese ascunse...
Noua asociatie este independenta, nu trebuiesc chemate cluburile sau asociatiile din cadrul Agvps...... au fost invitate absolut toate cluburile dornice sa participe la CN 2014.
Carping Club scrie: De cand a devenit acest site comercial goarna oficiala a AGVPS sau a lui Orhei?
Parteneriat se numeste. Asta este de fapt problema ta sau ce rost are intrebarea ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de oanavictor »

Carping Club scrie:
Se pare ca mai multa lume nu a stiut de aceasta intalnire Dle Oana nu doar noi.
SC Carping Club e membru AGVPS ( apropos de luntre) si nu a fost invitat la aceasta adunare legal ca si pana acum, de asemenea vad ca mai lipsesc si Campionii 2013 si alte cluburi si asociatii importante din AGVPS si nu numai..se pare ca asa ne place noua sa luam initiativa "in house" probabil cu alte interese ascunse...
De cand a devenit acest site comercial goarna oficiala a AGVPS sau a lui Orhei?
V Hodorog
daca clubul carping este membru agvps ,era de datoria agvps sa invite clubul carping si nicidecum a ligii sa faca acest lucru .
campionii 2013 au fost informari ,au confirmat participarea la pozitia nr 7 din lista dar nu au ajuns din cauza zapezii .
pentru celelalte cluburi si asociatii importante din cadrul agvps ai raspunsul putin mai sus ....
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Val »

Mai Vladut ,

terminati tata cu independenta asta si cu eliminarea din start a cluburilor si asociatiilor membre direct la AGVPS . Nu se poate legal ! O fi independenta la nivel de organizare sportiva , dar juridic si legal nu poti refuza accesul la o structura sportiva din AGVPS a insasi esenta existentei AGVPS , adica asociatiile afiliate .

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de barbumarius »

Vladut Mateianu scrie:
barbumarius scrie:
Pai nu am stiut ca putem sa venim in gasca care cum vrem si avem un punct de vedere.
Pardon. A venit cate un reprezentant al fiecarui club interesat de competitie. Verifica daca presedintele clubului tau a fost informat, apoi scrie.
Nu are treaba presedintele clubului cu ce scriu eu aici si nici nu poate prevedea cineva ce se discuta acolo pt. a pune subiectele in dezbatere inainte si presedintele sa vina cu lectia invatata.
Probabil ca pe viitor ar fi bine sa se discute de principiu temele si dupa sedintele cluburilor sa se ia deciziile finale.

PS. Mai tineti cont ca pescuitul din Romania nu inseamna numai Bucuresti iar pe viitor organizati intalniri si la Iasi sau la Oradea poate vede si d-l Oana cum e cu deplasarea in teritoriu.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:16.10.2013 - ora 11.00 AM LT

Va salut d-le presedinte al subcomisiei de crap ,

In lumina Rezolutiei semnate ieri si postata pe site-ul crapmania , tinind cont de cele mentionate mai jos ,

Cluburile ..........decid sa sustina

1.demersurile intreprinse de AGVPS si cele necesare in viitor pentru anularea CIS eliberat FRPS si dizolvarea acestei federatii
2.initiativa legislativa de recunoastere a AGVPS ca structura sportiva de tip federativ , pentru pescuitul sportiv
3. modificarea statutului AGVPS din Romania , in sensul creeari propriei structuri sportive , cu personalitate juridica , statut , sediu si patrimoniu propriu , in cadrul acesteia
4. reprezentativitatea in continuare la nivel national si international , inclusiv in CIPS , a AGVPS din Romania , pentru pescuitul sportiv de competitie .

Tinind cont de dorinta AVPS Vulturul de a inscrie o echipa in CN 2014 si in cele viitoare , va rog respectuos sa imi comunicati care sunt demersurile legate de sustinere ( ? ) pe care asociatia noastra , membra a AGVPS din Romania , de peste 50 ani , trebuie sa le faca pentru a avea acces la aceasta competitie organizata de asociatia din care facem parte ?

Al dumneavostra ,


Acesta este e-mailul la care astept raspuns din partea d-lui Oliviu Orhei .
de ce nu+l trimiti la agvps !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Carping Club
Mesaje: 164
Membru din: Joi Mar 03, 2011 16:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Carping Club »

Vladut Mateianu scrie:
Carping Club scrie:

Se pare ca mai multa lume nu a stiut de aceasta intalnire Dle Oana nu doar noi.
Minciuna ordinara. A discutat Adi Visan cu Cristi Rudeanu despre sedinta, circa 30 minute...Verifica si apoi cere-ti scuze...

Daca la voi se fac lucrurile din telefon..la noi se fac putin mai oficial mai ales ca intalnirea nu se facea la carciuma ci in sediul AGVPS. Normal ca si pana acum se trimitea un email oficial. Azi dimineata l-am primit cu scuzele de rigoare pentru intarziere.
Sa-mi cer scuze pentru o intalnire facuta pe genunchi, anuntata pe site-ul tau si prezidata de V Mateianu, V Oana si O Orhei.. :))))) SERIOS???

Carping Club scrie:SC Carping Club e membru AGVPS ( apropos de luntre) si nu a fost invitat la aceasta adunare legal ca si pana acum, de asemenea vad ca mai lipsesc si Campionii 2013 si alte cluburi si asociatii importante din AGVPS si nu numai..se pare ca asa ne place noua sa luam initiativa "in house" probabil cu alte interese ascunse...
Noua asociatie este independenta, nu trebuiesc chemate cluburile sau asociatiile din cadrul Agvps...... au fost invitate absolut toate cluburile dornice sa participe la CN 2014.

Unde e Ovidius, Baricada, Carp United, cele din provincie? sau mai nou doar senzor, senior, green lake, energy si Planet conteaza in acest campionat?
Carping Club scrie: De cand a devenit acest site comercial goarna oficiala a AGVPS sau a lui Orhei?
Parteneriat se numeste. Asta este de fapt problema ta sau ce rost are intrebarea ?
Nu am primit nimic oficial in acest sens= parteneriat si nu stiu de ce ar trebui sa fac trafic aici si sa ma informez de aici...mi se pare total aberant cum procedati si vad ca nu numai mie.
De asemenea mi se mai par aberante urmatoarele puncte:
- limitare nada ( alta decat cea oficiala Fips -Cips)
- 2 etape calificari...
-arbitraj
-taxa ...adica cam tot ce ati hotarat voi acolo
Ultima oară modificat Mie Oct 16, 2013 12:23 de către Carping Club, modificat 1 dată în total.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Val »

@victor

Pai scrie in text ca pentru detalii la d-l Orhei la e-mail ... Asta am si facut . Sa vedem daca ne lamureste domnia sa.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”