Campionatul AGVPS - Editia 2014

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val scrie:@Vladut

Pai si AVPS-urile nu platesc inscrierea ? Nu imi aduc aminte sa ma fi trimis cineva anul trecut gratis la CN ! Ce am platit eu mai putin decit tine anul trecut si nu numai ?
Las-o mai moale pe asta cu plata , ca e pentru prosti .
Iarasi visezi la ceva ce nu se MAI poate . Cluburile sa faca ce vor ele , si AGVPS sa zica prezent si sa le inscrie la CM . O sa te arzi si cu asta si mai bine iti zic de acum sa nu iti faci iluzii .
Se prea poate. Totusi am incredere in proiectul propus de tandemul Selaru-Isarescu..... vom vedea. Eu sunt de buna credinta si doresc un CN organizat de catre pescari (cluburi) , adica de cei in domeniu.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de oanavictor »

Carping Club scrie:
Nu am primit nimic oficial in acest sens= parteneriat si nu stiu de ce ar trebui sa fac trafic aici si sa ma informez de aici...mi se pare total aberant cum procedati si vad ca nu numai mie.
De asemenea mi se mai par aberante urmatoarele puncte:
- limitare nada ( alta decat cea oficiala Fips -Cips)

SE POATE MODIFICA CANTITATEA DE NADA IN FUNCTIE DE DORINTA ORGANIZATORULUI ,cerintele cips prevad cantitatea maxima de nada

- 2 etape calificari...

SA SUPUS LA VOT ........UNII AU DORIT 1 ETAPA [PELICANUL ,PLANET ,OVERTEN ]UNII AU DORIT 2 ETAPE ,IAR ALTII 3 ETAPE [ENERGY ,CORBU ]............MAJORITATEA A DECIS

-arbitraj

A FOST O PROPUNERE CARE A FOST ACCEPTATA UNANIM DATORITA COSTURILOR RIDICATE DE ANUL TRECUT UNDE ARBITRAJUL PENTRU O SINGURA ETAPA A COSTAT CAM 10.000 DE EURO


-taxa ...adica cam tot ce ati hotarat voi acolo
AM REDUS TOT CE SE PUTEA REDUCE ,REZULTAND O TAXA DE PARTICIPARE PENTRU 2 ETAPE PE CLUB DE 700 EURO COMPARATIV CU ANUL TRECUT 1100 EURO O SINGURA ETAPA ,IN PLUS FATA DE ANUL TRECUT FIECARE CLUB VA PLATI 500 EURO ,BANI CE VOR REPREZENTA O PREMIERE PENTRU ECHIPA CASTIGATOARE
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Val »

Vladut Mateianu scrie:
Val scrie:@Vladut

Pai si AVPS-urile nu platesc inscrierea ? Nu imi aduc aminte sa ma fi trimis cineva anul trecut gratis la CN ! Ce am platit eu mai putin decit tine anul trecut si nu numai ?
Las-o mai moale pe asta cu plata , ca e pentru prosti .
Iarasi visezi la ceva ce nu se MAI poate . Cluburile sa faca ce vor ele , si AGVPS sa zica prezent si sa le inscrie la CM . O sa te arzi si cu asta si mai bine iti zic de acum sa nu iti faci iluzii .
Se prea poate. Totusi am incredere in proiectul propus de tandemul Selaru-Isarescu..... vom vedea. Eu sunt de buna credinta si doresc un CN organizat de catre pescari (cluburi) , adica de cei in domeniu.

Nici eu nu vreau rau . Vreau numai sa stiu ce am de facut pina pe data de 17 oct cind expira o data limita de sustinere (?!) Asta intreb - ce sustinem , unde si cum ? Nu am comentat nimic despre ce s-a hotarit acolo , nici nu ma intereseaza prea mult acum , e votul oamenilor , dar vreau sa stiu ce am de facut pentru ca la CN 2014 si in viitor , AVPS Vulturul sa fie prezenta in lumina celro votate de voi .
Concret - ma duc in Piata Universitatii si sustin cu o pancarda , ma sui pe vreo macara si strig , ce am de facut concret ? Voi ati semnat , tot voi trebuie sa stiti si la ce v-ati gandit .

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Cristi Y »

Vladut Mateianu scrie:Totusi am incredere in proiectul propus de tandemul Selaru-Isarescu..... vom vedea.
:wink: :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:
oanavictor scrie:
Val scrie:@victor

Pai scrie in text ca pentru detalii la d-l Orhei la e-mail ... Asta am si facut . Sa vedem daca ne lamureste domnia sa.
Pentru detalii da .........dar pentru altceva direct la agvps ,vulturul fiind in structura agvps iar domnul selaru te poate lamuri personal sau prin presedintele vulturul :idea:
Poate nu sti sau nu vrei sa sti , dar o cerere se face pe cale ierarhica . Prima data o faci la seful subcomisiei de crap si daca acesta da din umeri , o faci la vicepresedintele cu pescuitul si daca tot nu primesti lamuriri o faci la directorul general . Cam asa merg lucrurile in lumea mea .
CUM SE NUMESTE PRESEDINTELE VULTURUL ????
cred ca de acolo trebuie sa incepi !
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de oanavictor »

barbumarius scrie:
PS. Mai tineti cont ca pescuitul din Romania nu inseamna numai Bucuresti iar pe viitor organizati intalniri si la Iasi sau la Oradea poate vede si d-l Oana cum e cu deplasarea in teritoriu.

cu mare placere ma deplasez oriunde in tara ........doar daca sediul agvps-ului care pune sala si restul la dispozitie se muta unde vrei tu .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Val »

@ Victor Oana

Chiar vrei sa sti cum se numeste ? Nu stiu tu ce calitate ai in relatia cu AGVPS , dar eu macar sunt membru al unui consiliu de conducere al unei asociatii cu vechime de 50 ani in cadrul AGVPS .
Am tot dreptul sa intreb .

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de Florentin Iuga »

Lasand la o parte prostiile cu traficul si/sau alte orgolii, realitatea este ca nu am intrat de vreo zece zile aici pe forum. Asadar, am aflat cu surprindere azi, fiind informat de un membru al clubului, ca s-a tinut... s-a dezbatut... s-a hotarat... Si ma intreb cum si cand au fost anuntati cei care au participat? cine a avut initiativa? de ce presedintele Ligii nu a informat toate cluburile membre? de ce nu s-au trimis e-mail-uri oficiale cluburilor?
Cum s-au putut lua hotarari definitive in numele a 16-18 loturi participante de obicei, de catre nici jumatate din numarul acestora (de fapt cu 4 voturi sau chiar cu 3 in unele privinte)? ATENTIE, nu vorbim despre organizarea CN 2014-1015 ci de infiintarea unei noi structuri organizatorice. Cum sa-si exprime votul un presedinte de club intr-o sedinta tinuta pe sest, in mare graba, fara sa existe o adunare de dezbatere prealabila, in urma careia sa rezulte decizii adoptate in cadrul cluburilor in baza carora sa se voteze? S-a dat de-o miuta pe baza de "lasa ca stim noi ce-i mai bine pentru voi"? Atunci care-i diferenta intre voi si Popescu? Asta vreti voi sa fie o decizie credibila, bine intemeiata si corect fundamentata pe termen lung?
Totul e din nou o mare manareala, o noua sursa de nemultumiri si scandal. S-a hotarat o noua structura?! Hopa! ce noutate... parca alataieri ne-am intalnit la Mamaia sa o discutam cu dl. Carstocea si ieri la agvps semnam statutul pentru constituire. Sau... era anul trecut?! Parca si intrebarile erau aceleasi: ce fac asociatiile agvps? cu acelasi raspuns: se inscriu in noua... dar nu pot fi obligate sa... insa nici nu pot... sau lasa!
Val e mai direct si incearca sa dea cartile pe fata despre cine are interesul si de ce? Lui Vladut ii convine situatia, are doua voturi (Senior si Senzor), nu-i mai trebuie decat doi care sa fie de acord cu el si poate decide totul cum vrea cu 4 din 8 unde unul se abtine sau intervine vicele cu veto. Nu zic ca e rau ca unul ca Vladut, care are o asemenea experienta organizatorica sa o transpuna in practica, doar ca practica nu e democratica, e din nou hotarata de o mana de oameni fara consultarea tuturor cluburilor. De data asta nici macar nu s-a mai pus problema girului si increderii date de onestitatea unui om ca dl. Carstocea. Apropo, de ce credeti ca s-a retras anul trecut din "initiativa"? Adevarul e ca agvps se foloseste de oportunitatea asta ca sa-si rezolve problema majora pe care o are cu Popescu si e in stare sa promita orice dar nu oricum, ci intr-un mod pervers si inteligent care nu i-a scapat lui Val si care de altfel nici nu e atat de greu de identificat. Se numea pe vremuri feudalizare.
Revin la prima intrebare, de ce nu a fost anuntat si clubul Carp Zone domnule Oana sau domnule Orhei?
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de oanavictor »

Florentin Iuga scrie:Lasand la o parte prostiile cu traficul si/sau alte orgolii, realitatea este ca nu am intrat de vreo zece zile aici pe forum. Asadar, am aflat cu surprindere azi, fiind informat de un membru al clubului, ca s-a tinut... s-a dezbatut... s-a hotarat... Si ma intreb cum si cand au fost anuntati cei care au participat? cine a avut initiativa? de ce presedintele Ligii nu a informat toate cluburile membre? de ce nu s-au trimis e-mail-uri oficiale cluburilor?
Cum s-au putut lua hotarari definitive in numele a 16-18 loturi participante de obicei, de catre nici jumatate din numarul acestora (de fapt cu 4 voturi sau chiar cu 3 in unele privinte)? ATENTIE, nu vorbim despre organizarea CN 2014-1015 ci de infiintarea unei noi structuri organizatorice. Cum sa-si exprime votul un presedinte de club intr-o sedinta tinuta pe sest, in mare graba, fara sa existe o adunare de dezbatere prealabila, in urma careia sa rezulte decizii adoptate in cadrul cluburilor in baza carora sa se voteze? S-a dat de-o miuta pe baza de "lasa ca stim noi ce-i mai bine pentru voi"? Atunci care-i diferenta intre voi si Popescu? Asta vreti voi sa fie o decizie credibila, bine intemeiata si corect fundamentata pe termen lung?
Totul e din nou o mare manareala, o noua sursa de nemultumiri si scandal. S-a hotarat o noua structura?! Hopa! ce noutate... parca alataieri ne-am intalnit la Mamaia sa o discutam cu dl. Carstocea si ieri la agvps semnam statutul pentru constituire. Sau... era anul trecut?! Parca si intrebarile erau aceleasi: ce fac asociatiile agvps? cu acelasi raspuns: se inscriu in noua... dar nu pot fi obligate sa... insa nici nu pot... sau lasa!
Val e mai direct si incearca sa dea cartile pe fata despre cine are interesul si de ce? Lui Vladut ii convine situatia, are doua voturi (Senior si Senzor), nu-i mai trebuie decat doi care sa fie de acord cu el si poate decide totul cum vrea cu 4 din 8 unde unul se abtine sau intervine vicele cu veto. Nu zic ca e rau ca unul ca Vladut, care are o asemenea experienta organizatorica sa o transpuna in practica, doar ca practica nu e democratica, e din nou hotarata de o mana de oameni fara consultarea tuturor cluburilor. De data asta nici macar nu s-a mai pus problema girului si increderii date de onestitatea unui om ca dl. Carstocea. Apropo, de ce credeti ca s-a retras anul trecut din "initiativa"? Adevarul e ca agvps se foloseste de oportunitatea asta ca sa-si rezolve problema majora pe care o are cu Popescu si e in stare sa promita orice dar nu oricum, ci intr-un mod pervers si inteligent care nu i-a scapat lui Val si care de altfel nici nu e atat de greu de identificat. Se numea pe vremuri feudalizare.
Revin la prima intrebare, de ce nu a fost anuntat si clubul Carp Zone domnule Oana sau domnule Orhei?



CLUBUL CARP ZONE ESTE TRECUT PE SITE-UL FEDERATIEI DE LA ALBA CA MEMBRU CU DREPTURI DEPLINE ,MAI MULT DECAT ATAT DOMNUL FLORENTIN ARE SI O FUNCTIE DE CONDUCERE IN ACEASTA FEDERATIE .DE APROXIMATIV 1 AN DE ZILE DECAND ESTE TRECUT ACOLO ,DOMNUL FLORENTIN NU A INTERVENIT NICIODATA SA INFIRME APARTENENTA CLUBULUI CARP ZONE LA ACEASTA FEDERATIE ,LASAND SA SE INTELEAGA CA A ALES INCOTRO BATE VANTUL PENTRU EL .
DE CE ACUM ESTE ATAT DE VEHEMENT SI ATACA .........NU CUMVA ........ :!: :idea: .....SIMTE CA SE DARAMA SANDRAMAUA DE LA ALBA SI INCEARCA SA IASA CURAT SI USCAT :!: :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Campionatul AGVPS - Editia 2014

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:@ Victor Oana

Chiar vrei sa sti cum se numeste ? Nu stiu tu ce calitate ai in relatia cu AGVPS , dar eu macar sunt membru al unui consiliu de conducere al unei asociatii cu vechime de 50 ani in cadrul AGVPS .
Am tot dreptul sa intreb .
nu vreau sa stiu si nici nu ma intereseaza .
dar in lumea ta despre care pomenesti si pastrand ierarhiile ,sfatul meu a fost sa incepi de acolo cu intrebarile ,el fiindu-ti seful direct .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”