Ceas - tablou

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de oanavictor »

Val scrie:Pacat de anii matale daca vorbesti asa .... Daca spui ca este ilegal de ce nu sesizezi DNA-ul ? Eu le-am adus ca un prost , gasca , incult si finantator ce sunt , ca sa pun bine cu Vladeanu , le-am avut pe perete ( ceasul nu se pune - ca pe mina port unul de aur si nu suflat ) , dar ALTUL mai smecher le-a dat ... si dupa aia s-a sucit ....
In locul tau nu m-as opri ... m-as duce pina in pinzele albe cu mita si spaga .... Ce dracu , doar suntem romani ! Nu te lasa Nea Victore .... asta e subiect tare de tot ...Poate imi iau si eu banii inapoi :lol: :lol: :lol:
Val .....tu ai platit taxa de smecherie ......pentru ca ai stat cu Vladeanu pe podium la CN .....SI AI DAT SI AVANSUL IN EVENTUALITATEA UNUI PODIUM LA CM !
Am zis floare ....viorea
Ce sa dat .....nu se mai ia !.........CEL PUTIN NU DE LA VLADEANU !!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Ceas - tablou

Mesaj de Val »

Care e treaba lui Vladeanu cu chestia asta ...???? Ma rog poate adresa APCR este aceeasi - tot Calea Mosilor .... dar la alt etaj ...
Iti repet nu te lasa - asa stire scrisa clar si raspicat nu vezi in fiecare zi ... mita , spaga , samd ...ilegal ... Taxa de smecherie am platit-o altadata .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:Andrei, nu este bun exemplul din fotbal. Daca la capitolul fotbal suntem varza ca natiune, la pescuit este exact invers..... .
in exemplul meu din fotbal era vorba de perioada 1990 - 2000 cand am fost la 5 turnee finale.
prin urmare, nu eram deloc varza.
de ce nu a venit firesc si o organizare in Romania?
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de Vladut Mateianu »

DATORITA LIPSEI INFRASTRUCTURII. SI PROBABIL SI A PUTERII FINANCIARE DIN ROMANIA...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: Ceas - tablou

Mesaj de George Andreescu »

andrei vladeanu scrie:in exemplul meu din fotbal era vorba de perioada 1990 - 2000 cand am fost la 5 turnee finale.
Da, dar abia la unul am reusit sa ajungem in sferturile de finala. In schimb la crap, clasarile au fost mai mereu pe podium :wink:

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Ceas - tablou

Mesaj de RSC »

Nu poti sa compari fotbalul cu pescuitul. E ca si cum te-ai referi la comparatia dintre un elefant si un protozor. Chiar daca iti zice "Valoare", nu o sa fii niciodata ca Mircea Sandu :lol: , chiar daca tu incerci sa ne faci sa credem asta. :lol: .
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de andrei vladeanu »

RSC scrie:Chiar daca iti zice "Valoare", nu o sa fii niciodata ca Mircea Sandu :lol:.
dar tie cum iti zice, apropo? sau cine vrei sa fii?
RSC scrie:Nu poti sa compari fotbalul cu pescuitul. E ca si cum te-ai referi la comparatia dintre un elefant si un protozor.
pai observ ca si tu faci comparatii cu personaje din fotbal...
RSC scrie:chiar daca tu incerci sa ne faci sa credem asta. :lol: .
eu incerc sa va fac sa credeti ca pana acum CM-ul de crap s-a desfasurat in tari occidentale, iar singura exceptie a constituit-o serbia (2007)
si ca nominalizarea tarii noastre nu a venit firesc, de la sine(cum s-a sustinut mai sus), ci ca urmare a unui lobby desfasurat pe durata a mai multi ani.

p.s. cate campionate mondiale (de absolut orice fel) se desfasoara anual in romania?
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
eu incerc sa va fac sa credeti ca pana acum CM-ul de crap s-a desfasurat in tari occidentale, iar singura exceptie a constituit-o serbia (2007)
si ca nominalizarea tarii noastre nu a venit firesc, de la sine(cum s-a sustinut mai sus), ci ca urmare a unui lobby desfasurat pe durata a mai multi ani.

p.s. cate campionate mondiale (de absolut orice fel) se desfasoara anual in romania?
Niciodata nu a fost coada la programarile de organizare a cm de pescuit la crap .
Ca dovada aduc argumentul Portugalia .......organizatoare de 4 ori pe un baraj care nu a avut niciodata peste ,Italia .......organizatoare de 3 ori [o data pe rau ,o data la strand si o data intr-un lac de baraj ]..........Franta ........organizatoare de 3 ori si unde sa castigat sectorul cu un crap de 2,8 kg si locul 3 general .......altadata cu 10 echipe care nu au prins nici un peste .........si altadata pe 2 lacuri unde apa crestea si urca de 3 ori pe zi ..........o data Africa de sud cu riscurile de rigoare ...........altadata Belgia cu 7 pesti tot concursul ..........altadata Serbia cu standuri in mijlocul discotecii .............altadata Anglia pe 2 lacuri de sindicat unde suprafata ambelor nu permitea decat maxim 5 tari [loturi ]
DA .........NOMINALIZAREA A VENIT FIRESC ..........DIN LIPSA DE CERERI DE ORGANIZARE ,LA FEL CA IN 2002 UNDE ERAM RUGATI SA ORGANIZAM PRIN RENUNTAREA BULGARIEI .......IAR TARI CA SERBIA SI AFRICA DE SUD AU OBTINUT ORGANIZAREA DOAR DUPA UN AN DE PARTICIPARE LA COMPETITIE .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ceas - tablou

Mesaj de andrei vladeanu »

din dorinta arzatoare de a contrazice orice afirmatie a mea, spui numai bazaconii

de exemplu, serbia a participat pt prima data in 2004 (cand a si castigat). trei ani mai tarziu a primit si organizarea.
africa de sud, la randul ei, participa din 2004, daca nu mai de demult. si a organizat in 2008.
The One Team

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Ceas - tablou

Mesaj de RSC »

@Andrei Vladeanu

Eu sunt unul dintre multii pescari pe care te-ai pis_at si pe care i-ai fu-ut legal, impreuna cu Val Pangica si acolitii, si carora le-ai luat banii an de an, ca sa cumparati tabloul si ceasul si sa faceti lobby cu ele la Mateolli pentru un CM in Romania :lol:, si ma bucur nespus cand vad ca de organizarea acestui CM, al carui lobby a fost platit si din banii mei, se ocupa ALTII, si poate ca in felul asta o sa-ti dai seama unde si cat ai gresit. :wink:

Romanian Society of Carpfishing
"Keep it simple!"

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”