CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de dan cotelici »

andrei vladeanu scrie::D
exista filmarea si martori
...in mintea ta. :lol:
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de andrei vladeanu »

vezi?
asta este motivul pentru care nu se poate lucra cu voi decat pe hartie!
The One Team

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de Cristi_Ionita »

Apropo de regulamentul final(nu vreau nici sa incing si mai mult spiritele,nici sa par mai prost decat sunt):in regulamentul oficial scrie ca se puncteaza crapul comun,crapul oglinda si amurul,iar la regulamentul primei manse,scrie ca se puncteaza doar crapul comun si oglinda.Repet,nu vreau sa creez polemici inutile,desigur ca inteleg obiectivitatea deciziei de a se puncta doar crapul,plec si eu de la prezumtia ca toata lumea va fi in spiritul regulamentului ci nu in litera sa,insa daca se trezeste unul si zice sa i se cantareasca tenul ca asa scrie in regulament...
Sper ca nu v-am enervat si mai mult.
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de Doeat »

ar trebui sa se ajunga la o concluzie cu regulamentul per total sau regulament separat pt fiecare mansa ... publicat cumva saptamana asta in stadiu final ..acceptat si semnat de toate cluburile si bagat la cap ...pt a evita raspunsuri de genu "eu nu am stiut" sa se inmaneze o copie a regulamentului inainte de tragere la sorti, semnat de fiecare echipa ca a luat la cunostinta si poate s-ar rezolva unele probleme ... odata semnat trebe respectat daca nu in fuctie de abatere avertisment sau descalificare
Roland K.
KRap-Baits RO

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de cornel rosioru »

oanavictor scrie:
cornel rosioru scrie:Regulamentul final e cel publicat de Gogu si Zarguzon pe 22 februarie.
Plus clarificarile hotarate de cei opt organizatori la adunarea din 26 mai .
Clarificarile din 26 mai erau prinse in regulament.
Iar cei 8 organizatori defapt au fost 4.

In alta ordine de idei orice modificare sau clarificare adusa regulamentelor, se face in scris, semnat si stampilat de catre toti organizatorii. Altfel este nula si nu se poate aplica.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de oanavictor »

cornel rosioru scrie:
oanavictor scrie:
cornel rosioru scrie:Regulamentul final e cel publicat de Gogu si Zarguzon pe 22 februarie.
Plus clarificarile hotarate de cei opt organizatori la adunarea din 26 mai .
Clarificarile din 26 mai erau prinse in regulament.

Daca erau prinse in regulament ,de ce te supara ca au mai fost punctate inca o data :!: :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de dan cotelici »

Deocamdata...pentru ca nu am semnat si stampilat!
Dupa aia ...mai vedem! :lol:
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de cornel rosioru »

oanavictor scrie:
Clarificarile din 26 mai erau prinse in regulament.

Daca erau prinse in regulament ,de ce te supara ca au mai fost punctate inca o data :!: :idea:[/quote]

Nu ma supara nimic Victore, doar ca vorbesti prea tare :D
Exista acel paragraf care da puteri depline comisiei. Hai sa nu mai zapacim lumea cu clarificari sau modificari ca nu mai intelege nimeni nimic.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de cornel rosioru »

@Dane
Inainte de a semna, clarifica-te cu regulamentele. :lol: Cred ca le-ai citit pe sarite. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CLARIFICARI PRIVIND BUNA DESFASURARE A TAVP-C.N

Mesaj de mirceaef »

dan cotelici scrie: .... situatie in care comisia nu-i va invalida decizia de descalificare.
nu e corect. decizia unui arbitru nu e invalidata de nimic, niciodata, in niciun sport de pe planeta asta. ba mint, singurul sport unde decizia unui arbitru (fie el de scaun sau de tusa) este invalidata este tenisul. dar nu de o comisie sau un alt "unicefal" ci de niste camere video. pt ca ele masoara mult mai precis traiectoria mingii. iar concurentul are dreptul la doar trei contestatii pe game. si, da, un arbitru poate gresi.

in nici o competitie sportiva din lumea asta organizatorii nu se baga, nu valideaza, nu interfereaza cu decizia arbitrilor. daca arbitrii gresesc sau sunt incompatibili cu functia pe care o presteaza sunt schimbati. daca voi, cei din comitetul de organizare, nu aveti incredere in comisia de arbitrii a acestui turneu si nici in adrian zarguzon, schimbati-i! daca niste oameni platiti sa aplice, nu orbeste, ci intocmai un regulament nenorocit de pescuit la crap, nu sunt in stare, atunci gasiti altii care o pot face!!!
sau ar fi trebuit sa o fi facut deja. pentru ca mai sunt nici trei saptamani pana incepe prima mansa iar domnii organizatori au chef de glume cu regulamente schimbate si modificate pe ultima suta de metri. eu personal, cand mi-am platit taxele de participare am stiut ca arbitrii acestui turneu vor fi cei din aps iar seful lor zarguzon. punct.

mi se pare complet anormal ca unul care e si participant, si organizator de mansa, si organizator de turneu, se mai cere acum si seful arbitrilor. pai la prezidentiale nu candidezi?!
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”