CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

foarte adevarat...la Campionatul Mondial merge Energy...pentru ca, Carping nu a cerut decat recunoasterea oficiala si acordarea Titlului de Campioana Nationala 2012. Nu sa pus conditia participarii la mondiale...
pentru ca, argumentez, majoritatea pescarilor si-au manifestat public, unii pe forum iar altii in mansa finala a CN-ului dorinta ca la CM Lotul Energy sa fie lotul desemnat...si a fost.
...dragoste cu sila nu se poate pentru ca se poate interpreta ca viol...drept pentru care ne multumim cu acest titlu de Campioni Nationali 2012...ne mandrim cu el, si la Mondiale vor mai fi ocazii de calificare.
Noi nu vrem sa ajungem la Campionatul Mondial cu orice pret...sunt altii care se ocupa de treaba asta...cam atat.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de popescu59 »

myagi-
Ati vazut citi analfabeti sunt in tara asta??? Uite vedeti sa nu rideti numai de mine ca sunt analfabet, eu poate la cei 53 de ani am o scuza .

Revenim la subiect- Domnilor am citit multe da multe articole scrise de multi dintre dv in care cereti sa se respecte decizile si sentintele judecatoresti, acum va suciti??? A spus sentinta data de judecatori ca reclamantul adica Carping are cistig de cauza asta este . Deci dupa sentinta judecatoreasca clubul CARPING este campion national. Asa ca domnii din Brasov sa nu se mai gituie pe aici se stie unde este lege nu este tocmeala.Aceasta sentinta nu este data de nea Marin de pe strada este o hotarire judecatoreasca si asa spune .CARPING locul 1 si reprezentantul Romaniei la campionatul mondial.Deci primul clasamant afisat la inceputul acestui topic este perfect valabil.
Ca sa fie impacata si capra si varza cel mai bine ar fi o etapa de departajare intre cele doua cluburi si care cistiga dintre ele sa ne reprezinte tara.
Si jos cu cei care au gresit si au pus oamenii in asemnea situatii.

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Dan Badarcea »

gabi scrie:
1.vedeti aici gresiti...sariti la "bataie"
2.Eu am calculat punctele celor 3 manse...aritmetic
ce este ilegal in asta Dane ?...sau nici acum nu-ti vine sa crezi ce ti-am spus in repetate randuri:
3. Carping a castigat acest campionat National de Pescuit la Crap 2012...
1. Gabi stii foarte bine ca eu nu sar la bataie :D
2. ilegal e tocmai faptul ca nu ai adunat legal,adica dupa regula jocului :wink:
3. Felicitari,stii la fel de bine.......ca nu ma intereseaza.
PS.
am citit cu ochii mei decizia prin care Carping este Campioana Nationala...prin validarea mansei I si intocmirea clasamentului.
Gabituuuuuu,instantele dau sentinte :wink: .dar am vazut ca ai ocolit cu eleganta intrebarea :D
PPS.inca o data Felicitari!
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de miyagi »

gabi scrie:foarte adevarat...la Campionatul Mondial merge Energy...pentru ca, Carping nu a cerut decat recunoasterea oficiala si acordarea Titlului de Campioana Nationala 2012. Nu sa pus conditia participarii la mondiale...
pentru ca, argumentez, majoritatea pescarilor si-au manifestat public, unii pe forum iar altii in mansa finala a CN-ului dorinta ca la CM Lotul Energy sa fie lotul desemnat...si a fost.
...dragoste cu sila nu se poate pentru ca se poate interpreta ca viol...drept pentru care ne multumim cu acest titlu de Campioni Nationali 2012...ne mandrim cu el, si la Mondiale vor mai fi ocazii de calificare.
Noi nu vrem sa ajungem la Campionatul Mondial cu orice pret...sunt altii care se ocupa de treaba asta...cam atat.
Odata vorbeam de condescendenta lui Gabi Tomulescu, prin care mie unuia mi-a castigat stima. Mai mult decat respectul. Baieteii mi-au strigat atunci ca am beut dupe Val si m-am apucat de poiezie :roll: .
Ma bucur ca s-a ajuns aici. Ma bucur de precedentul asta creat. In sensul productiv ca nu sunt vreun capdelemn sa ma bucur de orice eveniment ce se practica in sportul medieval.
O singura intrebare mai am in conditiile date.
Poate trece Carping, macar pentru noi, fanii, peste marota asta si se implica in sprijinirea Energy?
Nu ca e vorba de Carping si Energy, dar cred ca fata de fani si nu numai, orice echipa romaneasca ajunsa inaintea "mintii de apoi" ( a se citi inaintea CM ) trebuie ajutata prin orice mod, cu orice resursa.
Urban culture.

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

1. Carping Club - 3-7-8 = 18 p
*****************************
2. Energy Brasov - 17-5-8 = 30 p
*****************************
3. Baricada - 12-7-19= 38 p
*****************************
4. Ovidius Constanta - 25-18-10 = 53 p
5. Plantet Carp - 18-22-25 = 65 p
6. Carp Zone - 16-20-30 = 66 p
7. Green Lake - 20-20-28= 68 p
8. Senzor - 25-36-15 = 76 p
9. Crap Corbu - 30-22-30 = 82 p
10. Free Carp Deva - 27-37-36 = 100 p
11. Mr Fish - 34-46-27 = 107 p
_______Pelicanul - 44-35-30 = 109 p
12 -13?
_______Overten - 37-42-30 = 109 p
14. Extreme Carp - 34-41-38 = 113 p
_______Profesional Fishing - 39-38-45= 122 p
15.-16?
_______Acvila - 37-38-47 = 122 p
17. Lufarul Constanta - 41-43-46 = 130 p
18. Planet Iasi - 54-36-41 = 131 p

aceasta ar fi varianta de Clasament dupa sistemul de punctare 3-54
nu stiu care erau conditiile de departajare in cazul egalitatii de puncte.
foarte putine schimbari fata de varianta de punctare 1-18...
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Zarguzon Adi »

De ce nu postezi si hotararea judecatoreasca sa o vedem si noi muritorii de rand ?

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Vali Vesa »

Campionat national = Rusine nationala.

Pentru a doua oara AGVPS se implica in schimbarea deciziilor managerilor si a rezultatelor de pe balta.

In conditiile astea, eu nu mai sunt interesat sa particip la circul national.

Pe viitor sa-i dam clubului Carping titlul de Campion national din oficiu, daca asta este telul. Bafta !
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de eugen dragnea »

Clubul Carping este castigatorul CN-ului orice calcule aritmetice,geometrice sau logaritmice s-ar face,doar ca aceasta performanta s-a realizat prin fals,uz de fals,minciuna,inselatorie,manipulare si diversionism comis de organizatorul Rudeanu si locotonentii sai (singur nu putea face toata marsavia ! ).Se admite ca pescarii din lotul Carping puteau sa nu fie partasi la aceasta stratagema,dar nu se poate tolera ideea ca pescari foarte experimentati precum Gabi si Vasilica nu au realizat ca au tras o grila cu un prea evident potential de 1-1-1 si deaceea nu s-au autosesizat cum ar fi fost normal (complicitatea sau favorizarea infractorului nu e departe de fapta in sine).
Gabi,inteleg ca voi "pescari de la jug" sunteti frustrati ca ati muncit si v-ati trudit oasele degeaba,dar trebuie sa treceti peste...cu atat va fi mai glorioasa victoria in 2013 :wink: .Ceea ce v-a ingropat a fost chiar grila de 1-1-1,daca trageati orice alta grila nu mai iesea toata nebunia si avand avantajul bilelor Carping la discretie (elementul surpriza...chiar sunt curios cate sute de kg de bile au fost necesare pentru a "dresa" balta in asa putin timp ?!? 8) ) castigati mansa fara suspiciuni si cu sanse relative si celorlalti participanti urmand ca in mansa 2 si 3 sa faceti ce stiti mai bine si anume sa pescuiti;dar din pacate pentru voi Managerul-Pescarul-Organizatorul-Rudeanu a fost prea slab si prea neincrezator in proprii pescari si nu a vrut sa riste sa va dea o grila doar acceptabila si sa va lase pe voi sa va castigati medaliile,a vrut sa fie sigur ca ajungeti la CM nestiind ce pescari buni sunteti...mare greseala a facut cand nu a realizat ca aveti atata potential incat sa scoateti 1-1-1 ...dar ce sa mai faca cu 12 h inainte de finalul primei manse...sa va "ordone" sa nu mai pescuiti pe 2 sectoare ca sa nu iesiti campioni nationali din prima mansa si sa evite un scandal cum n-a vazut Carpfishing-ul?!?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de Vali Vesa »

" si avand avantajul bilelor Carping la discretie "

Care avantaj? Mai stiu cateva loturi care au pescuit cu bile Carping si toate sunt in subsolul clasamentului. A, da, cum spune un clasic in viata, n-au avut si instructiuni de folosire. Mi-e greata !
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CLASAMENT CAMPIONATUL NATIONAL 2012

Mesaj de eugen dragnea »

Vali Vesa scrie:" si avand avantajul bilelor Carping la discretie "

Care avantaj? Mai stiu cateva loturi care au pescuit cu bile Carping si toate sunt in subsolul clasamentului. A, da, cum spune un clasic in viata, n-au avut si instructiuni de folosire. Mi-e greata !
Eu am facut referire doar la prima etapa cand toata lumea venise cu sacii de Gram-bell de la Tata Nitu ! :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”