CN 2012- INSCRIERI

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de oanavictor »

iulian staicu scrie:@Vladut,

La o discutie la Radio Renagete D-nul Rudeanu a afirmat ca nu este necesara aparteneta la un club si ca 11 cetateni care au cotizatia anuala platita la AGVPS (de ex. Constanta) pot participa la CN 2012. Este reala aceasta afirmatie ?

Iulian Staicu
iulica .....poate participa oricine prezinta un lot de 11 persoane ,plateste taxa ......iar cu apartenenta la agvps precum a spus si vladut mai inainte nu este obligatorie .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de Cristi Matei »

imi dau si eu cu parerea. cred ca participarea se refera exclusiv la cluburi deoarece in urma acestor calificari se vor constitui cele 2 divizii nationale pentru anul 2013. dar banuiesc ca deocamdata aceste aspecte urmeaza a fi lamurite.
obligativitatea de a fii membru AGVPS revine lotului care va reprezenta Romania la Campionatul Mondial deoarece regulamentul CIPS-FIPSed prevede acest lucru.

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de tibi_m »

Cristi Matei scrie:imi dau si eu cu parerea. cred ca participarea se refera exclusiv la cluburi deoarece in urma acestor calificari se vor constitui cele 2 divizii nationale pentru anul 2013. dar banuiesc ca deocamdata aceste aspecte urmeaza a fi lamurite.
obligativitatea de a fii membru AGVPS revine lotului care va reprezenta Romania la Campionatul Mondial deoarece regulamentul CIPS-FIPSed prevede acest lucru.
Din ce am inteles eu Cristi, anul asta pot participa si grupuri de 11 fara apartenenta la club, dar incadrarea in divizii se face doar pentru cluburi sau asociatii. iar de anul viitor la calificari participa doar cele 12 loturi din prima divizie.

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de Cristi Matei »

sigur vor fi clarificate toate aceste aspecte. :wink:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de Vladut Mateianu »

Apartenenta la AGVPS nu este obligatorie. Doar la sfarsit, a lotului declarat campion national. Este obligatoriu ptr ca lotul sa fie inscris la CM 2012 din partea Agvps.

Tinand cont ca din 2013 vor exista 2 divizii valorice, cele mai bine clasate 12 CLUBURI la CN 2012 vor reprezenta in 2013 Divizia Nationala.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

badea marian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 18, 2010 21:53

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de badea marian »

Care dintre membri unui lot are dreptul de a verifica arbitri?

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de gor965 »

badea marian scrie:Care dintre membri unui lot are dreptul de a verifica arbitri?
Sa-i verifice...la ce ? :?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de Cristi Matei »

badea marian scrie:Care dintre membri unui lot are dreptul de a verifica arbitri?
din regulamentul CIPS-FIPSED:
"-27- Ambii concurenti trebuie sa participle la operatiunile descrise mai sus (cantarire),trebuie sa controleze cantarirea si sa semneze fisa de cantarire pentru fiecare din capturile inregistrate.Odata incheiata procedura de cantarire, dupa eliberarea pestelui si semnarea fisei de cantarire, orice contestatie legata de cantarire va fi respinsa."

badea marian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 18, 2010 21:53

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de badea marian »

Pai ce astia sunt de capul lor?
Daca cineva crede ca intr-un stand se trece pe foaie mai mult decat se cantareste,
cum se poate lamuri ca nu e asa?

badea marian
Mesaje: 32
Membru din: Mar Mai 18, 2010 21:53

Re: CN 2012- INSCRIERI

Mesaj de badea marian »

Sa zicem ca un club este suspect de blat cu arbitri,ce se intampla

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”