CN 2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

zfcristian scrie:
Vladut Mateianu scrie:
PS Vezi ca nici Myagi nu se baga ? :D
Rabdare Sire, rabdare ! :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Era firesc sa las un pic sa se adune lumea ca sa am si eu ce sa boscorodesc. Fisha e ca vroiam sa incep prin a-l felicita pe Nea Victor pentru promptitudinea ideii si oportunitatea promovarii ei. Domnul Carstocea a demonstrat ca stie despre ce e nevoie, a creat suportul material pentru 2012 si ar fi onorabil ca ceva sa i se si intoarca.
Parerea mea e ca daca se gaseste "o voce unanima" n-ar fi chiar atat de afectat, precum zice Beruski.
Pentru restu` ma gasiti la botoane :). Stau cuminte, da` sa nu ma zgandare cineva ca si asa ma junghie dantura, urechea si trompele lu` Eustachio :x .
Urban culture.

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de George Tite »

eugen dragnea scrie:Stiu ca nu prea sunt in masura sa imi dau cu parerea, dar avand in vedere ca este un forum cu exprimare libera :wink: : pun si eu urmatoarele intrebari :
1)-Cand si cum aveti de gand sa inlaturati AGVPS-UL din CN 2013 ? Poate fi el redus doar la o agentie guvernamentala de protocol prin impunerea castigatorilor CN 2013 in urma organizarii lui strict de cluburile participante ?
2)-Nu este mai bine pentru reprezentanta noastra la CM 2013 sa isi castige titlul pe un lac cat mai asemanator cu cel pe care se va desfasura CM2013 ?
De acord cu tine la punctul 2.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: CN 2013

Mesaj de RSC »

@A Vladeanu


Tante Beatrix a avut bunul obicei ca pentru o anumita categorie de investitori, firme olandeze, sa ofere 1 milion de euro nerambusabil, evident daca companiile si businessul respectiv respectau anumite conditii, daca investitiile erau facute in Ungaria sau Romania (astea sunt tarile pe care le stiu eu, or mai fii fost si altele poate..), printr-un joint venture intre o firma olandeza si o firma locala, ambele profitabile, etc, etc... Multe companii olandeze au fost astfel stimulate sa inceapa afaceri in cele doua tari...Intre timp aceasta facilitate a disparut, cum a disparut si intentia investitorilor respectivi sa mai faca productie/afaceri cu articole de camping si pescuit, fiind considerata prea riscanta. Lasand la o parte toata debandada si mancatoria din pescuitul mioritic, un alt factor decisiv a fost ca marfurile din china intra in Romania la cel mai mic pret din Europa...asa ca s-au bagat pe afaceri cu vin, ca e mai...sanatos :D .

La multi ani de Mos Nicolae!

ps: mergeti la vot!!
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

RSC scrie:@A Vladeanu


Tante Beatrix a avut bunul obicei ca pentru o anumita categorie de investitori, firme olandeze, sa ofere 1 milion de euro nerambusabil, evident daca companiile si businessul respectiv respectau anumite conditii, daca investitiile erau facute in Ungaria sau Romania (astea sunt tarile pe care le stiu eu, or mai fii fost si altele poate..), printr-un joint venture intre o firma olandeza si o firma locala, ambele profitabile, etc, etc... Multe companii olandeze au fost astfel stimulate sa inceapa afaceri in cele doua tari...Intre timp aceasta facilitate a disparut, cum a disparut si intentia investitorilor respectivi sa mai faca productie/afaceri cu articole de camping si pescuit, fiind considerata prea riscanta. Lasand la o parte toata debandada si mancatoria din pescuitul mioritic, un alt factor decisiv a fost ca marfurile din china intra in Romania la cel mai mic pret din Europa...asa ca s-au bagat pe afaceri cu vin, ca e mai...sanatos :D .

La multi ani de Mos Nicolae!

ps: mergeti la vot!!
Berusky matush`ta asta Betty e cam larga la pantece de se fasaie asea tare!
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

Deci cand am zis ca numai un nebun mai investeste pe criza asta in competitiile de pescuit sportiv la crap de nivel mondial am stiut ce-am zis. Imi cer scuze Domnului Carstocea fata de care am tot respectul.
Mie unuia mi-e clar. Anul asta, Romania ( daca vreti ) a dat lumii o noua campioana mondiala, o noua pista si o noua "capacitate". Parerea mea e ca ar trebui sa va adunati, sa-l tineti pe omul asta aproape, sa dezbateti si sa faceti ce trebuie facut. Nu lasati timpul sa treaca ca zboara vrabia din mana.
Respect maxim tuturor acelora care-si tocesc nervii pt carpfishingul autohton. Indiferent de cine sunt ei si ce apartenente au!
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

Oliviu Orhei va raspunde dupa alegeri, momentan este prins in campanie pe listele DDPP, poate ne-ar ajuta mai mult din "interior" .... asa ca eu o sa ma duc sa-l votez ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

De discutat :

1. Balta aleasa ptr CN. (eu as propune tot Corbu)
2. Taxa de participare club ( as propune sa fie strict cheltuielile, adica organizare, cupe, arbitrii, balta, etc)
3.Perioada ( mai lejer decat anul acesta, 1 etapa pe luna )
4.Grilele sa le faca toti participantii(sau cine doreste)
5.Organizatorul sa nu aiba voie sa participe.
6.Poate ar fi mai indicat ca sistemul pe divizii sa inceapa din 2014, ar fi frumos un CN cu 25 de loturi.... :wink:

Cei care ati participat, ce propuneri mai aveti ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: CN 2013

Mesaj de iohann »

propun prima etapa pe corbu,etapa eliminatorie,fiind singura balta unde intra n loturi,apoi alte balti!
balta corbu,mi se pare cea mai echilibrata balta, si balta cu cele mai bune conditii,dar nu poti tine toate etapele acolo(parere personala).

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

de ce ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: CN 2013

Mesaj de Neacsu Mircea »

Orhei daca ajunge in parlament la redistribuire (pentru ca na castigat Colegiul) nu cred ca o sal mai intereseza de pescuit ( nu ca lar fi interesat si pana acum ) o sa aiba alte prioritati si alt cerc in care o sa se invarta
Vice Campion National 2014

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”