CN 2013

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CN 2013

Mesaj de eugen dragnea »

cornel.s scrie: Atunci era mai frig si se judeca la rece. Pe masura ce avansam in an se incalzeste si incep toate, iar sa fiarba.
Cum va tot zic de-o vreme-ncoace! Folclor ca istorie n-are cum.
Cornele,
mai bine il luam pe Ciortan si mergem la "apa calda" ca acolo e macar liniste...sufleteasca ! :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

eugen dragnea scrie:
cornel.s scrie: Atunci era mai frig si se judeca la rece. Pe masura ce avansam in an se incalzeste si incep toate, iar sa fiarba.
Cum va tot zic de-o vreme-ncoace! Folclor ca istorie n-are cum.
Cornele,
mai bine il luam pe Ciortan si mergem la "apa calda" ca acolo e macar liniste...sufleteasca ! :lol:
Mai bine taceai ca or sa te surghiuneasca si pe tine :lol: .
Am fost de doua ori deja si as mai merge ca e singurul loc unde se prinde peste pe vremurile astea de restriste :).
Daca aveti vreun gand dati de stire. Si eu si baietii de-abia asteptam urmatoarea ieseala. Ne-am distrat de fiecare data.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

Sau il sun io pa Florin?
Urban culture.

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CN 2013

Mesaj de gabisandu »

eugen dragnea scrie:Vrei sa-mi spui ca daca cele 12 cluburi (+/- 3 cluburi) nu s-ar prezenta la Corbu,ar semna si ar trimite un document scris catre FIPS prin care informeaza situatia din tara si ar intenta proces catre AGVPS,vrei sa-mi spui ca nu s-ar schimba lucrurile cel tarziu in 2014 ? :roll:
Poate sa nu se prezinte nimeni la nationale, putem sa facem 10 documente scrise si tot AGVPS va trimite la mondiale. Poate nu ai inteles inca care-i treaba cu FIPS-ul. "Nici daca veniti cu Basescu noi nu renuntam la AGVPS" cum textual imi spunea in 2010 Matteoli. Pai ce document sa faci la FIPS cand tocmai ei tin de relatia cu AGVPS?
In rest pune mana si fa ceva in loc sa critici munca celorlalti. Ca de babe care plang pe la colturi fara sa faca nimic sunt satul.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

gabisandu scrie:
eugen dragnea scrie:Vrei sa-mi spui ca daca cele 12 cluburi (+/- 3 cluburi) nu s-ar prezenta la Corbu,ar semna si ar trimite un document scris catre FIPS prin care informeaza situatia din tara si ar intenta proces catre AGVPS,vrei sa-mi spui ca nu s-ar schimba lucrurile cel tarziu in 2014 ? :roll:
Poate sa nu se prezinte nimeni la nationale, putem sa facem 10 documente scrise si tot AGVPS va trimite la mondiale. Poate nu ai inteles inca care-i treaba cu FIPS-ul. "Nici daca veniti cu Basescu noi nu renuntam la AGVPS" cum textual imi spunea in 2010 Matteoli. Pai ce document sa faci la FIPS cand tocmai ei tin de relatia cu AGVPS?
In rest pune mana si fa ceva in loc sa critici munca celorlalti. Ca de babe care plang pe la colturi fara sa faca nimic sunt satul.
Pai si daca tot trimit ei, de ce mai cer taxa de participare ? Nu inseamna ca au deja banii pentru ca lotul national sa mearga in Portugalia?!!! La ce bun atunci CM-ul? Doar de decor?
Asta reclama toata lumea. Jocurile de culise si interesele individuale ale unora sau altora din ecuatie.
Urban culture.

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: CN 2013

Mesaj de gabisandu »

cornel.s scrie:Pai si daca tot trimit ei, de ce mai cer taxa de participare ?
Taxa de 1100 euro sunt bani dedicati 100% organizari.
cornel.s scrie:Nu inseamna ca au deja banii pentru ca lotul national sa mearga in Portugalia?!!!
Regula impusa este simpla. Vrei sa mergi iti platesti deplasarea.
cornel.s scrie:La ce bun atunci CM-ul? Doar de decor?
Nu este de decor. Acolo vin cei mai buni pescari ai lumii. Din aceasta cauza vrem sa mergem an de an si facem sacrificii financiare.
Nimic nu se compara cu participarea la un CM.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: CN 2013

Mesaj de eugen dragnea »

gabisandu scrie: In rest pune mana si fa ceva in loc sa critici munca celorlalti.
O sa fac lucrul cel mai inteligent...o sa stau cat mai departe de CN 2013 si o sa pescuiesc de placere cat de mult posibil.
Succes in campionat !
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CN 2013

Mesaj de stefanmuraru »

eugen dragnea scrie:
gabisandu scrie:
Succes in campionat !
Bine ca nu le-ai zis "BAFTA"

Avatar utilizator
the mover
Mesaje: 677
Membru din: Mie Noi 10, 2010 16:19

Re: CN 2013

Mesaj de the mover »

[/quote]

Bine ca nu le-ai zis "BAFTA"[/quote]

Stefane ai grije ce-ti doresti! :lol:
Dan Stoica
CLUBUL GREEN LAKE
4Carphttp://www.crapmania.ro/forum/marele-bazar-f8/ ... 25664.html
Dacă vrei să ştii cine este un om, dă-i o funcţie de conducere.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CN 2013

Mesaj de miyagi »

gabisandu scrie:
cornel.s scrie:Pai si daca tot trimit ei, de ce mai cer taxa de participare ?
Taxa de 1100 euro sunt bani dedicati 100% organizari.

Pai da, dar daca nu participa niciun club, sa zicem, din cele consacrate sau new entry la CN-u, AGVPS-ul in lipsa de bani colectati din taxe nu va organiza cu presupusele echipe despre care aminteai mai devreme? Si daca nu va organiza cum va selecta lotul pe care o sa-l trimita in Portugalia?
cornel.s scrie:Nu inseamna ca au deja banii pentru ca lotul national sa mearga in Portugalia?!!!
Regula impusa este simpla. Vrei sa mergi iti platesti deplasarea.

N-ar fi normal sa plateasca AGVPS-ul, ca tutore al protocolului si reprezentant national, totul. In fond este vorba de echipa nationala a Romaniei, nuu!!!
Ca ce chestie sa platesti tu si sa-ti impuna ei reguli?!!!

cornel.s scrie:La ce bun atunci CM-ul? Doar de decor?
Nu este de decor. Acolo vin cei mai buni pescari ai lumii. Din aceasta cauza vrem sa mergem an de an si facem sacrificii financiare.
Nimic nu se compara cu participarea la un CM.

Cu scuzele ce se impun, aici am vrut sa spun ca CN-ul si nu CM-ul nu mai are nici-un sens in conditiile date. Era la mintea cocosului ca toate astea se discuta pentru a gasi cea mai buna formula de desfasurare a CN-ului in vederea stabilirii celui mai bun club sau lot care sa ne reprezinte la CM.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”