Consiliu crap

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de oanavictor »

Val Pangica jr scrie:
PS - si sa nu uite pescarii de carp ca avem si in tara noastra , o liga similara spinningului - se cheama Asociatia Pescarilor de Crap din Romania - cu peste 150 - 200 de pescari de crap cotizanti , cu protocol incheiat cu AGVPS pentru a organiza calificarile nationale , cu licenta pentru Campionatul National si pentru Cupa Romaniei , samd , samd . Faptul ca la spinning , pescarii isi fac treaba si noi ne tinem de tziganii - este problema NOASTRA !!!!! Dar sa nu incercam solutii alternative doar sa-i facem pe plac lui Bentu !
Aloooo........presedinti de cluburi si asociatii ,membrii pescari ce faceti parte din alte cluburi si asociatiii in afara de APCR ,CE MAI STATI PE GANDURI .....DESFIINTATI IMEDIAT CLUBURILE SI ASOCIATIILE ,TRANSFERATI PATRIMONIUL SI INREGIMENTATI-VA IMEDIAT IN APCR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: pentru ca aici este vii
torul

:lol: :lol: :lol: Ps o liga este formata din mai multe cluburi si asociatii nu doar dintr-o asociatie
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Consiliu crap

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie:
PS - si sa nu uite pescarii de carp ca avem si in tara noastra , o liga similara spinningului - se cheama Asociatia Pescarilor de Crap din Romania - cu peste 150 - 200 de pescari de crap cotizanti , cu protocol incheiat cu AGVPS pentru a organiza calificarile nationale , cu licenta pentru Campionatul National si pentru Cupa Romaniei , samd , samd . Faptul ca la spinning , pescarii isi fac treaba si noi ne tinem de tziganii - este problema NOASTRA !!!!! Dar sa nu incercam solutii alternative doar sa-i facem pe plac lui Bentu !
Eu cred ca sunteti suficient de multi ca sa organizati calificarile din 2010.
Chiar sunt curios daca aduceti 30 de echipe.Membri APCR.
Nu e nici o problema ca vorbim de "Asociatia Pescarilor...." si o comparam cu LRS - o Asociatie de cluburi..
Ultima oară modificat Joi Iul 09, 2009 19:15 de către dan cotelici, modificat 1 dată în total.
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de Vladut Mateianu »

Ieri ai vrut sa faci federatie, azi vrei liga, maine poate vrei partid...... :oops: :oops: Chiar nu intelegi mesajul din partea pescarilor ? :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Consiliu crap

Mesaj de dan cotelici »

Vladut Mateianu scrie:Ieri ai vrut sa faci federatie, azi vrei liga, maine poate vrei partid...... :oops: :oops: Chiar nu intelegi mesajul din partea pescarilor ? :oops:
Am fost mai multi combinati la ideea de federatie.Cluburi de rapitor si crap.Am facut sedinte, am ales conducerea, i-am dat actele lui Vladeanu&verisoara avocata, si ne-am ales cu..........! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nicolae Selaru ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de EX-UL »

dan cotelici scrie:
Vladut Mateianu scrie:Ieri ai vrut sa faci federatie, azi vrei liga, maine poate vrei partid...... :oops: :oops: Chiar nu intelegi mesajul din partea pescarilor ? :oops:
Am fost mai multi combinati la ideea de federatie.Cluburi de rapitor si crap.Am facut sedinte, am ales conducerea, i-am dat actele lui Vladeanu&verisoara avocata, si ne-am ales cu..........! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ati vrut prea mult si erati pe CAI MARI la momentul ala , nimeni nu va oprea , dragul meu - ma gindesc ca tu erai sef la stationar , la modul la care tu de abia tii lanseta de crap in mana , fara sa ceri parerea cuiva , si te gindeai ca poti sa-i faci recomnadari lui Benzar , la capturi de obleti :lol: :lol: La cum te stiu de ambitios - cred ca pina si pe Maty il faceai sa pescuiasca cum credeai tu - dar asta nu te ajuta in realitate , doar pe plan personal , sa iti faci un merit ca pina si tu un pescar parat si frant , ai reusit sa manipulezi o intreaga comunitate de pescari ! Aici ati gresit ! Federatie de pescuit sub conducerea lui Victor Oana si cu sef la stationar Dan Cotelici - cred ca ati confundat pescarii , cu prostii satului !!!
Exista o ASOCIATIE a spinningului care colaboreaza cu AGVPS , exista o asociatie a CRAPULUI care colaboreaza in baza UNUI PROTOCOL cu AGVPS , ce va doriti mai mult ? Asta este mersul acum , pentru ca dl Bentu de abia isi scrie laudele si cele 3 pagini de "realizari" si "pupaturi in popou" , daramite sa se mai si ocupe de ceva serios precum pescuitul .
Faptul ca la spinning pescarii se respecta si nu arunca cu namol si fac si treaba , va felicit ! , iar la noi ne taram prin taritze si prin glod , este vina noatra si nu a sistemului . Sistemul este acelasi , noi il interpretam altfel , incurajati de "fripturisti" gen Bentu , care invita la sedinte oficiale , pe contestarii unui sistem care l-a facut sa-si tina functia si acum , in ciuda unor evidente !

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Consiliu crap

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie:
dan cotelici scrie:
Vladut Mateianu scrie:Ieri ai vrut sa faci federatie, azi vrei liga, maine poate vrei partid...... :oops: :oops: Chiar nu intelegi mesajul din partea pescarilor ? :oops:
Am fost mai multi combinati la ideea de federatie.Cluburi de rapitor si crap.Am facut sedinte, am ales conducerea, i-am dat actele lui Vladeanu&verisoara avocata, si ne-am ales cu..........! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ati vrut prea mult si erati pe CAI MARI la momentul ala , nimeni nu va oprea , dragul meu - ma gindesc ca tu erai sef la stationar , la modul la care tu de abia tii lanseta de crap in mana , fara sa ceri parerea cuiva , si te gindeai ca poti sa-i faci recomnadari lui Benzar , la capturi de obleti :lol: :lol: La cum te stiu de ambitios - cred ca pina si pe maty il faceai sa pescuisaca cum credeai tu - dar asta nu te ajuta ! Aici ati gresit ! Federatie de pescuit sub conducerea lui Victor Oana si cu sef la stationar Dan Cotelici - cred ca ati confundat pescarii , cu prostii satului !!!
Exista o ASOCIATIE a spinningului care colaboreaza cu AGVPS , exista o asociatie a CRAPULUI care colaboreaza in baza UNUI PROTOCOL cu AGVPS , ce va doriti mai mult ? Asta este mersul acum , pentru ca dl Bentu de abia isi scrie laudele si cele 3 pagini de "realizari" si "pupaturi in popou" , daramite sa se mai si ocupe de ceva serios precum pescuitul .
Faptul ca la spinning pescarii se respecta si nu arunca cu namol si fac si treaba , va felicit ! , iar la noi ne taram prin taritze si prin glod , este vina noatra si nu a sistemului . Sistemul este acelasi , noi il interpretam altfel , incurajati de "fripturisti" gen Bentu , care invita la sedinte oficiale , pe contestarii unui sistem care l-a facut sa-si tina functia si acum , in ciuda unor evidente !
Imi pare rau ca te-am bagat in seama.Esti otravit de importanta ta de VP al APCR, de influenta cu radacini comuniste pe care o ai la AGVPS si inca o data dovedesti ca nu ai principii ci tinte.Deformezi si interpretezi totul motivat doar de ura si neputinta mentala.
Ma doare in poola de functii si ti le cedez tie pe toate.Dar deblocati infiintarea federatiei.
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de EX-UL »

dan cotelici scrie:Ma doare in poola de functii si ti le cedez tie pe toate.Dar deblocati infiintarea federatiei.
la ce iti trebuie feredatie - exista deja o asociatie liga de spinning si o asociatie de pescuit la crap si cred ca si pescarii la musca s-au prezentat tot sub forma unei asociatii . De ce federatie ? ?????????????? Iar functiile sa ti le pui tu in CV , ca eu nu am nevoie . Diferenta este ca eu nu am vrut si nici nu vreau functii ( si pe asta de vice la APCR m-au ales baietii , in lipsa ) iar tu ...., ma lasi ..... Am altceva de facut in timpul liber .... , 3-4 din 2 cifre pe garla ma incita mai mult decit discutia sterila cu tine .

Cit priveste durerile in poola - incearca Midocalm sau in cazul tau Xanax !

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Consiliu crap

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie:[
Liga de Spinning este o asociatie de cluburi.
APCR nu este o asociatie de cluburi.
Federatia este modul firesc si legal de organizare in orice activitate sportiva care are ca obiectiv in primul rand performanta, nu realizare de profituri(aici am sa revin cu niste exemple despre noile retete de concurs).

PS.Cati pescari dintre cei care au participat la calificari sunt afiliati la APCR?
Cred ca nu realizati cu ce aveti de a face.
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Consiliu crap

Mesaj de EX-UL »

@Dan Cotelici

zau asa dane - cazi in penibil - las-o dracu de competitie - nu poti vedea aisbergul din cauza cosului cu puroi pe care il ai pe nas ! Nu face consideratii generale , cazi in derizoriu . Sunt citeva principii de baza care tie iti sunt straine - si NU VREI SA LE INTELEGI deloc !!!!!!! Omule nu este nimic rau sa faci calificari pe o schema imaginata de fostii campioni , promovata de 200 pescari de crap din Romania , exista multe proiecte pe care tu nu le poti imagina , exista sustinere financiara , logistica , management , marketing , PR , etc in spatele oricarei activitati , data de unii "prosti" care nu au timp de 8 manse pe balta , dar care au prins ceva peste la viata lor ( nu e cazul tau ! ) si iubesc sincer acest sport . Exista si 6-20 cluburi cu cite cca 10 pescari care platesc cotizatie , in loc sa le fie platite concursurile si sa li asigure nada de calitate ( asa e la sport ) - sigur ca pot veni linga noi cu expertiza lor , dar nu pot fii instrument de presiune atit timp cit nici una din acest echipe NU AU rezultatele nici macar INTERNE ,plus cele internationale generate de APCR !
Vezi bine rezultatele de anul acesta , pe balti - te mira ? Pe mine unul , nu !

Unde esti tu Tepes Doamne .....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”