DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

doru_croc scrie:
Vladut Mateianu scrie:Agvps a luat decizia ca echipa Romaniei, campiona mondiala la pescuit, sa ramana neschimbata ptr 2013, urmand sa-si apere titlul obtinut in Portugalia, la Montargil.

In 2013 campionatul national se va desfasura tot la Corbu, in 3 manse, dar cu distante mai mari intre etape, urmand ca lotul castigator sa reprezinte Romania in 2014, la campionatul mondial care se va desfasura in Ucraina ! Se presupune astfel ca echipa nationala va avea timp destul sa se familiarizeze cu pista de concurs, sa se antreneze, precum si sa gaseasca din timp sponsori care sa contribuie la cheltuielile lotului.
Au copiat sistemul Africii de sud?
Mah Nea Dorule! Ce dreaq, e criza pentru toata lumea. Cine ar mai fi facut imprudenta sa investeasca atat pentru carpfishingu` mondial. Daca Don Carstocea si-a permis de ce sa nu fie recompensat macar cu-atat. Nu vezi ca toti isi protejeaza investitiile si nu mai au bani de event-uri?
Nu suntem o tara copy-paste. E timpul nostru si Nea Carstocea a fost singurul care a inteles pe moment.
Simplu.
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Val »

RSC scrie:
Val scrie:O sa imi dau si eu parerea si poate cineva are minte in cap sa inteleaga .
Este clar si este o buna regula in majoritatea sporturilor , ca echipa mondiala sa isi apere titlul la viitorul CM . Din pacate , prea mult s-a facut tam-tam si confuzie . Echipa ROMANIEI este campioana mondiala si ma bucur din suflet , de fapt pe cativa i-am felicitat direct la Constanta . Sigur ca in virtutea actualului sistem - echipa tarii noastre = echipa Energy Brasov + Oliviu Orhei de la nu stiu ce AVPS , plus dl. Carstocea de la Lufarul , plus Fane Fasie , etc .
Este clar ca ROMANIA trebuie sa isi apare titlul la anul in Portugalia . Lotul Energy a dat o mare parte din componentii actualului lor - de fapt majoritatea lor . Dar repet trebuie facut diferenta intre o echipa de club si lotul national , care poate anul asta in premiera a fost completat si imbunatatit si cu pescari din afara lotului initial , dupa terminarea calificarilor !!
Componenta echipei nationale cred ca trebuie stabilita pe balta - cu lupta intre loturile de la anul . Din 2 motive

- se creaza buget pentru echipa nationala
- CN isi mentine miza pe care a avut-o in fiecare an - plecarea la mondiale pe buget de lot

Este la fel ca si cum in fotbal , ai cere ca cei 11 fotbalisti care au castigat titlul mondial in acest an , sa joace si la viitorul CM ! Ca sa isi apere titlul ! Sigur ca natiunea trebuie sa fie prezenta , dar nu cu neaparat aceeasi fotbalisti , care poate intre timp si-au iesit din forma , samd . S-a dovedit de foarte multe ori ca lipsa jocurilor de calificare pentru echipa gazda si CM , duce la esecuri in viitorul CM . Poate ne gandim si la acest aspect .

Doar o parare - lucrurile pot fi discutate infinit ma mult , lotul Energy cred ca are finantator pentru Portugalia si fara calificari , etc , etc .

Inca o data BRAVO pentru excelenta performanta ! Este ultima postare pe acest subiect nu intrai in polemica cu mine . Mi-am expus doar o parare .
Ce vrea logisticianul nr 1 al tarii?
1. acuza el pe Energy ca a adus in lot un pescar, dupa calificarile nationale??!! Adica au adus pe cel ce a iesit si campion mondial la individual si Pangica ii acuza pentru asta? Penibil...
2. De data asta, Orhei de la avps si Carstocea de la Lufarul au facut cat tz pangici, x apcrici si n-spe AVici la un loc...
3. La CN 2013 oricum o sa participe si Energy pentru ca se joaca calificarea la CM 2014 Ucraina, deci lotul o sa aiba "jocuri in picioare" inainte de CM din Portugalia. Ei o sa pescuiasca atat la CN cat si la antrenamentele din Portugalia,deci nu vad cum ar putea fi iesiti din forma.
4. Problema e cu totul alta: daca se pastreaza acest sistem voi nu mai "invartiti" nimic...asta e marea miza...
Nu imi doresc nimic , decit sa mai taca toti expatii de pe Forumul asta , care isi dau cu pararea vizavi de ce se intimpla in tara !
Si imi mai doresc ceva ...sa te intilnesc vreodata :twisted: !
Sincer ne-am cam saturat de UE asta , care ne da lectii .... Esti in somaj ? Vad ca ai timp sa scrii la 10 minute !
Scrii prost si in afara subiectului .
Si ca sa intelegi boule ce inseamna tara din care ai plecat .... i-am dictat lui Claudiu Lukacs la telefon , nada cu care au venit Africa de Sud . Poate confirma !
Dar una e una si alta e alta . De unde bani pentru Portugalia daca nu faci CN cu plecare la CM ?
Poate faci tu o sponsorizare ?

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

Val scrie:
RSC scrie:
Val scrie:O sa imi dau si eu parerea si poate cineva are minte in cap sa inteleaga .
Este clar si este o buna regula in majoritatea sporturilor , ca echipa mondiala sa isi apere titlul la viitorul CM . Din pacate , prea mult s-a facut tam-tam si confuzie . Echipa ROMANIEI este campioana mondiala si ma bucur din suflet , de fapt pe cativa i-am felicitat direct la Constanta . Sigur ca in virtutea actualului sistem - echipa tarii noastre = echipa Energy Brasov + Oliviu Orhei de la nu stiu ce AVPS , plus dl. Carstocea de la Lufarul , plus Fane Fasie , etc .
Este clar ca ROMANIA trebuie sa isi apare titlul la anul in Portugalia . Lotul Energy a dat o mare parte din componentii actualului lor - de fapt majoritatea lor . Dar repet trebuie facut diferenta intre o echipa de club si lotul national , care poate anul asta in premiera a fost completat si imbunatatit si cu pescari din afara lotului initial , dupa terminarea calificarilor !!
Componenta echipei nationale cred ca trebuie stabilita pe balta - cu lupta intre loturile de la anul . Din 2 motive

- se creaza buget pentru echipa nationala
- CN isi mentine miza pe care a avut-o in fiecare an - plecarea la mondiale pe buget de lot

Este la fel ca si cum in fotbal , ai cere ca cei 11 fotbalisti care au castigat titlul mondial in acest an , sa joace si la viitorul CM ! Ca sa isi apere titlul ! Sigur ca natiunea trebuie sa fie prezenta , dar nu cu neaparat aceeasi fotbalisti , care poate intre timp si-au iesit din forma , samd . S-a dovedit de foarte multe ori ca lipsa jocurilor de calificare pentru echipa gazda si CM , duce la esecuri in viitorul CM . Poate ne gandim si la acest aspect .

Doar o parare - lucrurile pot fi discutate infinit ma mult , lotul Energy cred ca are finantator pentru Portugalia si fara calificari , etc , etc .

Inca o data BRAVO pentru excelenta performanta ! Este ultima postare pe acest subiect nu intrai in polemica cu mine . Mi-am expus doar o parare .
Ce vrea logisticianul nr 1 al tarii?
1. acuza el pe Energy ca a adus in lot un pescar, dupa calificarile nationale??!! Adica au adus pe cel ce a iesit si campion mondial la individual si Pangica ii acuza pentru asta? Penibil...
2. De data asta, Orhei de la avps si Carstocea de la Lufarul au facut cat tz pangici, x apcrici si n-spe AVici la un loc...
3. La CN 2013 oricum o sa participe si Energy pentru ca se joaca calificarea la CM 2014 Ucraina, deci lotul o sa aiba "jocuri in picioare" inainte de CM din Portugalia. Ei o sa pescuiasca atat la CN cat si la antrenamentele din Portugalia,deci nu vad cum ar putea fi iesiti din forma.
4. Problema e cu totul alta: daca se pastreaza acest sistem voi nu mai "invartiti" nimic...asta e marea miza...
Nu imi doresc nimic , decit sa mai taca toti expatii de pe Forumul asta , care isi dau cu pararea vizavi de ce se intimpla in tara !
Si imi mai doresc ceva ...sa te intilnesc vreodata :twisted: !
Sincer ne-am cam saturat de UE asta , care ne da lectii .... Esti in somaj ? Vad ca ai timp sa scrii la 10 minute !
Scrii prost si in afara subiectului .
Si ca sa intelegi boule ce inseamna tara din care ai plecat .... i-am dictat lui Claudiu Lukacs la telefon , nada cu care au venit Africa de Sud . Poate confirma !
Dar una e una si alta e alta . De unde bani pentru Portugalia daca nu faci CN cu plecare la CM ?
Poate faci tu o sponsorizare ?

Bah Val! Daca tu te cobori la minte lu` RSC-u inseamna ca n-ai nici tu de treaba.
p.s vezi ca inca nu ti-am raspuns la si`tir.
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Val »

@myagi

raspunde mah cum vrei tu - ce te costa ? inca o postare ?

Sa ne bucuram ceva vreme , pentru ca avem de ce si dupa asta cei care vor trebui sa ia hotaririle sa le expuna . Sub impresia momentului acesta special nu este judecata clara .
Mai vedem peste vreo 1-2 luni cum vor sta opiniile lumii crapiste vizavi de chestia asta cu prezenta sau lipsa calificarilor .
Ati deschis topicuri prea devreme , pe moment de euforie si bucurie mare .
Si cu asta basta si cu tine si cu expatul . Joaca prea bine CFR-ul !

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

Val scrie:@myagi

raspunde mah cum vrei tu - ce te costa ? inca o postare ?

Sa ne bucuram ceva vreme , pentru ca avem de ce si dupa asta cei care vor trebui sa ia hotaririle sa le expuna . Sub impresia momentului acesta special nu este judecata clara .
Mai vedem peste vreo 1-2 luni cum vor sta opiniile lumii crapiste vizavi de chestia asta cu prezenta sau lipsa calificarilor .
Ati deschis topicuri prea devreme , pe moment de euforie si bucurie mare .
Si cu asta basta si cu tine si cu expatul . Joaca prea bine CFR-ul !
Asa ie mosneagule. ( vezi ca tu cu Tataie, Badarcea si Oana ati preluat "podiumu" de varsta. Si nea Cornel Serbu. Tata Nitu nu se baga. ). Problema va fi inaintea chalenge-ului insa. Nu peste 1-2 luni. Atunci vor fi aceleasi discutii sterile ca si acum.
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Val »

Macar daca te uitai pe facebook , vedeai ca am 43 ani , impliniti acum vreo 10 zile ))))))) . Nu confunda vechimea de cind ai auzit d emine cu varsta . Cipica ce sa mai zica la 26 ani ?

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

Val scrie:Macar daca te uitai pe facebook , vedeai ca am 43 ani , impliniti acum vreo 10 zile ))))))) . Nu confunda vechimea de cind ai auzit d emine cu varsta . Cipica ce sa mai zica la 26 ani ?
Bah tata sa ma scuzi atunci. Esti cam de-o seama cu mine :lol:. Da` prea esti intelept si ma intimidezi. .
Nu ma bag la fb-uri si de-astea.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

Val scrie:Macar daca te uitai pe facebook , vedeai ca am 43 ani , impliniti acum vreo 10 zile ))))))) . Nu confunda vechimea de cind ai auzit d emine cu varsta . Cipica ce sa mai zica la 26 ani ?
Multi ani sanatosi, da` mai multi ani pe balta!
Urban culture.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de Val »

Multumesc - am destui si in buletin si pe garla .

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DECIZIE AGVPS REFERITOARE LA CAMPIONATUL MONDIAL

Mesaj de miyagi »

Val scrie:Multumesc - am destui si in buletin si pe garla .
Doamne ajuta Val!
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”