Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de Andrei I »

Vali Vesa scrie:Brucane, unde esti tu Brucane... 8)
Din fericire pentru el, ne-a parasit...
Milionar excentric

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de gor965 »

popescu59 scrie:Si mie la fel mi s-a facut invitatia sa trec sus deci nu am apucat decit citeva minute sa privesc dupa care un domn arbitru m-a invitat sus altfel avertizeaza echipa la care priveam .Chiar nu am inteles de ce asa restrictie , de ce vizitatori nu au acces la fel ca la toate concursurile. Echipele ereau delimitate in standuri si nimeni nu avea acces la ele .Ereau 2 rinduri de banda care delimitau echipele de drumul de acces. De ce vizitatorii nu au voie sa priveasca sa fotografieze de ce? Am batut 350km ca sa nu fiu lasat nici macar sa privesc mai de aproape si de ce nu sa invat anumite aruncari sau mai stiu eu ce tehnici.
Cu ce ar deranja vizitatori pe concurenti cind intre ei si acestia ereau cel putin 15-20 m .
Conform regulamentului CIPS-FIPS, spectatorii nu au voie sa patrunda dincolo de coridorul D (catre apa) ! Regulamentul in cauza e cel mai strict regulament posibil in pescuitul de competitie !
La faza cu sanctionarea concurentilor ptr. ca un spectator a patruns dincolo de zona D, ma bufneste rasul ! Pe langa faptul ca ptr. un asa lucru nu e prevazuta nici o sanctiune ptr. concurenti, responsabilitatea ca spectatorii sa ramana in afara standului de pescuit revine tocmai arbitrilor !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de pharaoh »

Am fost si eu pe sectorul B si nu m-a dat nimeni afara. Din ce-mi aduc aminte, culoarul D era delimitat pe drumul de acces intre standuri, cam o treime din latime. Restul latimii ar fi trebuit sa fie accesibil spectatorilor. Asta daca nu cumva confund eu cu zona B. Dar nu cred. Pe sectorul C n-am avut dilema asta.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de popescu59 »

Este exact cum v-am relatat am fost pe sectorul B dincolo de acele linii adica mai precis pe drumul unde circulau auto . A trecut pe linga mine Mateianu Vladut ne-am salutat dar nu mi-a spus absolut nimic ca nu as avea voie acolo si ca ar trebui sa merg sus la sosea. Dupa citeva minute a aparut acel arbitru care a spus asa - va rog sa urcati sus la sosea altfel sanctionez echipa de pe standul B9 unde sunteti oprit cu avertisment . M-am conformat si am urcat sus pe sosea. Dar chiar am stat si ma gindeam de ce sanctiona acea echipa??? Ereau frati mei sau cum??? Eream un simplu vizitator in trecere nimic mai mult , si concurenti ereau la circa 20 m de mine. Asa ca daca aveti in gind sa mergeti sa vedeti vre-o etapa la Corbu sa stiti ce va asteapta. Concurenti ereau incadrati de acele benzi iar deaspura lor erea un tip cu binoclu care supraveghea toata zona. Ceava asemanator cu detinutii la punctul de lucru .

Avatar utilizator
Claudiu Garlea
pescar de competitie
Mesaje: 2007
Membru din: Vin Iun 03, 2011 17:27
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de Claudiu Garlea »

Domnul Popescu, se scrie ERAU, domne, pff, cat mi-a luat sa inteleg ce vroia sa zica. (va spun fara rautate)

De ce sa sanctioneze echipa de acolo? Pai, mai bine trimiteti intrusi pe acolo pe locurile de la echipe, intrusul nu pleaca, un avertisment, doua, eliminare. Apoi 5 din 5 cu momitorul dupa intrus :))

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de eugen dragnea »

Andrei I scrie:
Vali Vesa scrie:Brucane, unde esti tu Brucane... 8)
Din fericire pentru el, ne-a parasit...
Va chinuiti degeaba,omul e din cu totul alta increngatura,cred ca nici nu stie in ce film a jucat Brucan :!: ...mai grav e ca Romanica e plina de ei :cry:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

George Andreescu
Mesaje: 111
Membru din: Joi Iun 24, 2010 1:30

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de George Andreescu »

eugen dragnea scrie:
Andrei I scrie:
Vali Vesa scrie:Brucane, unde esti tu Brucane... 8)
Din fericire pentru el, ne-a parasit...
Va chinuiti degeaba,omul e din cu totul alta increngatura,cred ca nici nu stie in ce film a jucat Brucan :!: ...mai grav e ca Romanica e plina de ei :cry:
Domnule Dragnea, v-as intreba daca l-ati vazut vre-o data pescuind intr-un concurs pe dl. Popescu, iar daca nu, mai bine v-ati abtine cu asemenea comentarii puerile.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de popescu59 »

Mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa am dat-o in gramatica .Cred ca din cauza asta nu am voie sa fiu vizitator la Corbu.
Eu am mai propus ca pe acest forum sa nu poti scrie daca nu esti licentiat.
Pe timpul meu erea obligatoriu doarrrrrrrrrrrrrr 8 clase , si gramatica se facea o data pe saptamina .
Eu am mers pe directia scopul scuza mijloacele si vad ca din acesta cauza am ramas muritor de foame . Unii au mers pe directia 3 faculatati si salariu minim pe economie dar intelectuali iar eu am mers pe 8 clase si sal MAXIM pe economie.
Ar trebui omoriti toti care nu sunt licentiati si fac greseli de ortografie.Problema unora este ca balta o vad foarte foarte rar dar intra si ei de la slujba pe acest forum si fac comentarii despre pescuit ei pescuind doar din fata calculatorului
Uite ca pe toate baltile unde pescuiesc nu m-a intrebat nimeni niciodata daca sunt licentiat sau daca fac greseli de ortografie .
Apropo despre Brucan vreau sa spun ca a venit de multe or si mi-a dat o farfurie cu mincare chiar el mi-a dat banii de lansete si mulinete port doliu dupa el.
Unora va place rau de tot savarina.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de popescu59 »

Am discutat cu un oficial al acestei competitii si mi s-a spus ca cea ce s-a intimplat cind arbitrii ne-au alungat a fost o mica neintelegere . In concluzie exista spatiu delimitat pentru vizitatori la aproimativ 15 -20m de concurenti doar ca arbitri au inteles gresit care este spatiul delimitat vizitatorilor. Deci la etapa urmatoare au acces si vizitatorii in acel spatiu.

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Desfasurare CN 2012 - Corbu Lake - 27.06-01.07

Mesaj de pharaoh »

Bravo. Asta ti-am spus si eu, dar ai un talent de a ocoli subiectul si a intra in polemica cu cine prinzi :).
Marius Sârbu

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”