DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de barbumarius »

Vladut Mateianu scrie:
Bogdan Corbu scrie:
oanavictor scrie:90 la suta abbara campioni nationali .........restul cu senzorul si carp united sunt povesti imposibile .
singura care o poate ajunge pe abbara e energy si asta doar teoretic

nea Victore, cum le sti matale ca un om mare....!!!
Inainte sa comenteze, orice comentator sportiv prezent in media trebuie sa demonstreze ca se pricepe si intelege sportul pe care il comenteaza. Altfel, risca sa devina penibil si sa fie luat la misto de catre spectatori.

Felicitari sincere din partea intregului lot Senzor ptr echipa campioana, Carp United, au pescuit perfect si au meritat sa castige. Fir intins in Franta !
Multumim lotului Senior pentru fair play si in mod special echipelui lui Dan de pe "C"-uri cu care am dus o lupta sportiva pana in ultimile minute ale competitiei

trandafir
Mesaje: 421
Membru din: Dum Ian 29, 2012 13:11
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de trandafir »

FELICITARI CARP UNITED !!!

buzzyan
Mesaje: 91
Membru din: Vin Ian 11, 2013 9:40
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de buzzyan »

buzzyan scrie:Clasament

Am fost cel mai aproape. :))

CS CARP UNITED
CS ENERGY CARP BRASOV
CS ABBARA
CS SENZOR (SENIOR CRAP)
CS CARPING CLUB
CS WLC

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de surgeon »

Felicitari castigatorilor! Drum bun in Franta!!!
Tuturor participantilor: Respect!
ps: nu exista pista de competitie mai buna decat Corbu pentru desfasurarea unui asemenea eveniment (cei care au participat pot confirma).
Sa va dea Dzeu sanatate!

Lucian Bindea
Mesaje: 32
Membru din: Lun Mai 28, 2012 18:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de Lucian Bindea »

Felicitari câștigătorilor !!!
Felicitări întregului lot Senzor care a muncit si a sperat pana in ultima clipa.
La anul o sa fim mai buni !
Fabrica de Nada

Dublu B
Mesaje: 77
Membru din: Lun Dec 05, 2011 8:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de Dublu B »

Felicitari! Felicitari! Felicitari! Carp United

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de Marian Constantin »

Felicitari Bogdan Dragan + lotul Carp United pentru locul 1 si fir intins in Franta ..
Felicitari ocupantilor podiumului ...
Felicitari echipelor participante ...
Felicitari echipei de arbitri si fotografului George Iorga ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

apo fishing
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 03, 2015 14:14

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de apo fishing »

Va salut pe toti iubitorii pescuitului si ma adresez tuturor celor care citesc si comenteaza pe acest forum.
Ma numesc Dutu Apostol Dorel actualmente manager la echipa Abbara si ma simt dator cu cateva remarci, delalii, rautati,raspuns la ironii etc...fiecare cum vrea sa le denumeasca ( eu personal le numesc lucruri intampate real. ).
Doua cuvinte despre mine, am aparut in carpfishing in primavara anului 2015 la solicitarea unui prieten pescar, si am fost propus ca fiind un ajutor din spatele standului unde am acceptat sa fiu manager ptr Carp United urmand-ui si in Spania la CM. In ianuarie 2016 m-am mutat la Abbara.
Sunt convins ca dea lungul timpului in aceasta echipa sau perindat mai multi asa zisi pescari, asta nu ne impiedica sa facem performanta cu lotul actual, si sa purtam povara trecutului partea proasta consta in faptul ca am obtinut ca si rezultat A1, B2 si C4 cu un total de 7 puncte stam acasa, parte frumoasa si buna este ca sa nascut boilesul B 52 produs de Vasile Baboieru' care speram sa se faca cunoscut. In urmatorul comentariu o sa ne spunem si ofurile acestei finale foarte disputate.
Unica in ultimii ani

apo fishing
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 03, 2015 14:14

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de apo fishing »

SI ACUM SA VB DESPRE FINALA CN 2016.
TOT CE VOI SPUNE IN ACEST COMENTARIU ESTE URMAT DE NUME EXACTE, fară ascunzisuri, totul pe fată.
Prima intamplare sau neregula nu stiu cum sa o denumesc sa produs la sedinta managerilor de miercuri unde sau tras la sorti echipele pe ce sectoare joaca.
Datorita iscusintei ( si eu as fi facut la fel daca imi doream B-urile) lui Bogdan Dragan sau greseli (sau omitere ) a lui Orhei nu stiu cum trebuie interpretat, dar mi-as dori sa se interpreteze doar ca si o REMARCA faptul ca bila cu sectorul B a fost introdusa ultima si apoi NU au fost amestecate, el alegand-usi chiar bila B. Acest detaliu a fost vazut fff clar de catre Adel Abbara. Acest detaliu este fff putin important deoarece putea cade pe grila, pe orice loc de pe sectorul B1-B6. Daca a gresit Orhei, sa repetat greseala si la festivitatea de premiere cand la strigat cu numele de "Mozat" ( Motaz pe nume real ) si asa il cunoaste toata lumea de "coleric" mai ii gresesti si numele...
Dar sa revenim la pescuit, nu intra in discutie faptul ca echipa Abbara nu a putut mai mult de locurile A 1, B2 si C4, nu suntem multumiti deloc cu acest rezultat dar cu putina sansa puteam obtine titlul de campioni nationali. Spun toate astea deoarece DACA toata lumea isi apara sansele corect poate altfel era clasamentul acum.Nu intra in discutii faptul ca toate echipele au avut probleme cu pesti plecati in firele vecinilor, toata lumea a inteles asta si nu au fost probleme majore. Aici tin sa felicit echipa si managerul Energy pe pe sect A.
O problema reala ce o discutam acum a fost intre Bontas si adrianL cand sa strigat prea pe fata pentru ce mai pescuiti frate ca nu mai aveti nici o sansa. Noi Abbara am aflat si a sunat Petcu de pe B pe Mihalache coechipierul lui adrianL sa ii roage sa isi apere corect sansele, la care Mihalache vb altceva pe dinafara subiectului dand semn ca nu poate vorbi in momentul de fata. Se aud la tel in alte cateva minute cand putea vorbi linistit, si ii spune ca adrianL a coborat lansetele dinspre Bontas ca sa poata pescui linistit totodata Mihalache dorind sa vb cu Ali Motaz acesta din urma refuzand categoric.Intre timp intra in joc ipocrizia si jucatorul adrianL isi anunta managerul ca " uite domne ce zic astia la ce mai tragem" moment in care managerul lui il roaga sa fie fair play si sa isi joace sansele corect. Vine si Orhei in stand ceva timp sa vada situatia, monent cand intre cantare Wlc prinde 10 pesti si Carp United 19 pesti ( a se vedea cantarul 9 de la ora 17:00 ) diferenta pana atunci intre ei fiind de 1 sau 2 maxim, prins unul fata de celalalt. Pe sectorul C avem o situatie inversa Wlc ii aveam in dreapta si sambata au nadit nonstop, la care ii spune Bosman rezervei noastre mai bine sa iasa domne United decat Abbara, si asa cum a spus si Sinca este doar parerea lui, acceptam treaba asta pana la urma este decizia lor de a nadi excesiv cu toate ca erau pe ultimul loc. Non Combatul nu se poate sanctiona si ca drept dovada joaca a continuat in acelasi mod. Au fost voci care au spus pe balta cum domne nu isi apara sansele corect ca au prins 10 pesti, da dar United a prins 19.
Morala este ca daca nu se afla realitatea nu era nimeni banuit de nimic cum in nici un an nu au fost discutii majore, ( vb pescari mai vechi )spun aceste lucruri deoarece imediat dupa sedinta managerilor de Sambata de la ora 13:00 cel putin 2 cluburi Abbara si Energy vroiam sa plecam acasa moment in care ne aflam pe locurile 1 si 2. Poate confirma domnul Martoiu. + Senzor care era deacord dar care totodata il aveau pe Mitranescu cu sanse de a deveni campion national la individual si nu isi permiteau luxul acesta. Poate confirma si Vladut M.
Din punctul nostru de vedere lupta a fost infuentata de catre alte echipe care nu aveau de aface cu podiumul. Sunt deacord ca dea lungul timpului se creeaza prietenii, se mai schimba jucatorii de la un club la altul dar cand faci avantaj fal cu perdea dar cand disperarea isi spune cuvantul iese cum a iesit. Tot respectul ptr persoana Culita, pescarul Culita si totodata stiu ca Dragan si cu Mitanu nu au nici o treaba in aceasta discutie. Accept sa fiu tavalit, jignit,injosit in orice fel doriti voi dar eu va spun un cliseu romanesc ASA SA IMI AJUTE MIE DUMNEZEU daca am inventat ceva de la mine. Nu contestam ca Carp United nu putea castiga la fel de clar si fara ajutor, ptr ca au avut o grila mai buna, dovada o face ca Dragan a dorit sa opreasca ca amintire biletelul cu grila pe care a tras-o chiar inainte de inceperea concursului.

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: DESFASURARE FINALA - CAMPIONAT AGVPS - 09-12 Iunie 2016

Mesaj de Dragos Sinca »

Din respect pentru cativa oameni de la tine din club, eu nu o sa mentionez persoanele cu numele real. Insa cand un jucator la CN suna pe altul din alta echipa, beat fiind si incepe sa il intrebe cati pesti are si de ce prinde altul mai bine ca el, eu nu consider ca este o situatie normala si nu cred ca e cineva obligat sa ii dea raportul.

Apoi, situatia de pe A1-A2 a fost similara cu A5-A6. Acolo a facut si A6 blat? Sau acolo doar au fost pescarii de la voi prea valorosi? Sau poate bila B52 a facut minuni.

Apoi, cand pe sectorul c, echipa noastra dadea cantar cu 0, iar a voastra de langa extracantar cu 100kg, nu era si acolo ceva suspect? Carp united de ce nu a strigat ca e blat?

In plus, cei care vroiau sa isi faca bagajele alaturi de voi in ultima zi, la prima etapa tipau ca e blat la B3-B4(adrianL-ivan). Ma rog, cand principala ta meserie e sa umblii la deversoare e normal sa vezi peste tot blaturi.

Orice sport e frumos, dar trebuie sa stii sa si pierzi. Adevarul este ca ati fost batuti pe 2 sectoare. Aici s-a decis rezultatul.

Rezultatul nostru a fost dezamagitor, insa in niciun caz nu a influentat rezultatul. La cantarul de care zici tu, echipa noastra a cantarit in jur de 70kg, a doua greutate de pe sector la acel cantar. De ce nu crezi ca a fost blat echipa de pe A3, care a cantarit jumatate?

Si ce cautati voi sa sunati oameni de la noi din echipa in timpul concursului?

Culmea, echipele care in 2015 incingeau telefonele la etapa 1 pentru ca nu se calificau in finala, acum tipa ca e blat. Invatati sa pierdeti baieti, ca e pacat.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”