Despre CN si CM, by AV

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Vladut Mateianu »

...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Stefan Popescu »

...
Ultima oară modificat Mie Noi 27, 2013 12:25 de către Stefan Popescu, modificat 1 dată în total.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Stefan Popescu »

...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei vladeanu scrie:desi pe nea fane l-am sters pana acum, postarea de mai sus o las pentru ca mi se pare informativa si foarte la subiect.
Lipseste un singur rand :
" 200.000 * 7 = 1.400.000 "
Cu 10% la crap , 10% la spinning si cu 10% la stationar ( sa zicem ) , ne imprietenim pe viata .
Asa , "cu sufletul" , cred ca este destul de greu sa se rezolve ceva vreodata , mai ales in stadiul in care am ajuns.

Domnul Popescu a muncit , cheltuit si indurat multe ca sa infiinteze federatia , dar si noi prin "braile" am pierdut cate ceva . Trebuie sa fim constienti de aportul fiecaruia , ca altfel nu merge. :wink:

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de andrei vladeanu »

vladut mateianu si stefan popescu, de ce recurgeti la atacuri si nu va expuneti civilizat punctele de vedere?!?
de ce ma obligati sa moderez tip gradinita?!?!
The One Team

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Stefan Popescu »

andrei vladeanu scrie:vladut mateianu si stefan popescu, de ce recurgeti la atacuri si nu va expuneti civilizat punctele de vedere?!?
de ce ma obligati sa moderez tip gradinita?!?!
Eu cred că am făcut tot timpul așa ceva. Dar nu admit să fiu jignit de nimeni. Domnul Mitrănescu a spus ceva de bun simț. Pentru cine îl are!

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Val »

E stupida dragilor toata discutia . Chifteaua asta a permiselor de pescuit , nu e chiar chiftea . Pe ea se bat si trag din toate partile si AGVPS ( pe portiunile concesionate ) si ANPA , acum vad ca si Federatia . Discutia e interminabila si aici un cuvint greu de spus are Ministerul Agriculturii . De fapt hai sa lamurim care sunt sursele de venit si unde musca se bate pe miere .
1. O asociatie concesioneaza de la Ministerul Agriculturii o apa publica ( riu , lac , samd ) Repet - apa publica , nu lacuri cum sunt carpodroamele . De exemplu riul Olt intre localitatile X si Y .
Aceasta asociatie plateste o taxa de concesiune . Ce castiga ea ? Primul venit este cotizatia membrilor . Al 2-lea venit este emiterea si vizarea anuala a permisului de pescar sportiv . Al 3-lea venit este tichetul zilnic care ofera dreptul efectiv de a pescui in zona concesionata . Iata prin urmare chifteaua .... , deoarece din diferentele de sume , ar trebui ca asociatia sa faca populari , igienizari , amenajari , etc . In realitate , presedintele isi ia un jeepan si bea numai black label ...
2. Federatia poate cel mult sa elibereze si sa vizeze carnetele de pescar sportiv , dar din punctul meu de vedere este in afara Constitutiei . Eu ca pescar cind merg pe Olt practic un pescuit de recreere , nu am treaba cu sportul . Nu pot fi obligat sa platesc unei institutii private exercitarea unui drept constitutional .
3. ANPA doreste sa puna sub aripa ei toata aceasta activitate . Gen cumperi tichet / an de zile - este valabil oriunde , iar de populari si amenajari se ocupa ei . Chifteaua e mare rau ....

Prin urmare toti vor permisele astea , dar eu cel putin ma indoiesc ca o Federatie de pescuit va ajunge sa le elibereze . Este cel putin ilegal ca sa nu spun si imoral .
Ultima oară modificat Mie Noi 27, 2013 12:33 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Vladut Mateianu »

andrei vladeanu scrie:
e parerea ta.

pe mine nu ma intereseaza cine fura, pentru ca cine o face o face pe propria libertate.

ma intereseaza o institutie cu legi si regulamente solide, campionate nationale (inclusiv de tineret) gratuite si buget pentru loturile nationale. in principal.
In Romania toti parlamentarii, sefii de institutii sau diversi functionari publici sunt in libertate ! Si 99% fura...legal ! Contracte, licitatii, etc. Deci nu cred ca ii este cuiva frica sa fure....

Institutia de care vorbesti ai avut ocazia sa o infaptuiesti si sa realizezi tot ce iti doresti acum....cn-uri gratuite si buget ptr loturile nationale ! De ce nu ai facut-o Andrei ? De ce trebuie sa bagam in lumea noastra o pramatie ca popescu, doar ca sa beneficiem de ceva MOKA ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Vladut Mateianu »

...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Despre CN si CM, by AV

Mesaj de Stefan Popescu »

Val scrie:E stupida dragilor toata discutia . Chifteaua asta a permiselor de pescuit , nu e chiar chiftea . Pe ea se bat si trag din toate partile si AGVPS ( pe portiunile concesionate ) si ANPA , acum vad ca si Federatia . Discutia e interminabila si aici un cuvint greu de spus are Ministerul Agriculturii . De fapt hai sa lamurim care sunt sursele de venit si unde musca se bate pe miere .
1. O asociatie concesioneaza de la Ministerul Agriculturii o apa publica ( riu , lac , samd ) Repet - apa publica , nu lacuri cum sunt carpodroamele . De exemplu riul Olt intre localitatile X si Y .
Aceasta asociatie plateste o taxa de concesiune . Ce castiga ea ? Primul venit este cotizatia membrilor . Al 2-lea venit este emiterea si vizarea anuala a permisului de pescar sportiv . Al 3-lea venit este tichetul zilnic care ofera dreptul efectiv de a pescui in zona concesionata . Iata prin urmare chifteaua .... , deoarece din diferentele de sume , ar trebui ca asociatia sa faca populari , igienizari , amenajari , etc . In realitate , presedintele isi ia un jeepan si bea numai black label ...
2. Federatia poate cel mult sa elibereze si sa vizeze carnetele de pescar sportiv , dar din punctul meu de vedere este in afara Constitutiei . Eu ca pescar cind merg pe Olt practic un pescuit de recreere , nu am treaba cu sportul . Nu pot fi obligat sa platesc unei institutii private exercitarea unui drept constitutional .
3. ANPA doreste sa puna sub aripa ei toata aceasta activitate . Gen cumperi tichet / an de zile - este valabil oriunde , iar de populari si amenajari se ocupa ei . Chifteaua e mare rau ....

Prin urmare toti vor permisele astea , dar eu cel putin ma indoiesc ca o Federatie de pescuit va ajunge sa le elibereze . Este cel putin ilegal ca sa nu spun si imoral .
Nu ești informat corect. Nici o asociație nu plătește nimic, iar concesiunea de care vorbești, nu există. Poți să postezi un contract de concesiune?
În schimb eu pot să-ți demonstrez că AGVPSR nu are treabă cu pescuitul sportiv, indiferent că este de agrement recreere și competiție. Cu legi, decizii ale Curții Constituționale și ale ÎCCJ.

PS Ministerul Agriculturii nu mai are treabă cu pescuitul sportiv.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”