Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de RSC »

Albert scrie: Ia de-aci: http://www.anglingtrust.net/news.asp?se ... temid=1391 ...10 oct.Un simplu search pe google.E unu la unu.
Ma scuzi..nu-i de-o luna e de 2 saptamani.

Totusi intrebarea ramane: who gives a fuck?
Una este sa apara un articol pe un forum de specialitate, citit de cateva sute de persoane, si alta sa apara in presa mare, cu milioane de cititori. Despre ce a aparut in forumul pus de tine am discutat pe acest site acum doua saptamani http://www.crapmania.ro/forum/campionat ... 9-990.html. Deci presa din Romania a reactionat cand englezii au dat articolul in presa mare, nu pe un forum oarecare...

... pe "ia de-aci" asta "tipic romanesc" l-ai invatat in cele 2 clase primare care le-ai facut sau in cei 3 ani de acasa, ca 7 nu ai sigur daca te exprimi asa.
Sa fii sanatos!
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

gor965 scrie:Korda nu face nada !... ca sa zicem ca au suferit un soc atat de mare incat sa ne explicam cu totii acuzele de genul asta ! Daca noi am masluit balta si impreuna cu bulgarii , sarbii si portugezii am luat locurile fruntase, cum explica sponsorizatii Korda faptul ca mai sunt inca 11 loturi care i-au pishat ?! Faptul ca intr-un lac de o asemenea dimensiune se furajaza pestele, nu poate oferi o justificare ptr. rezultatul lor dezastruos !
Pai s-a "furajat" George. S-a "furajat" in timpul concursurilor, in timpul CN-ului si a antrenamentelor. Pe nimeni nu a interesat asta. Poate doar pe Bulgari carora nu le-a fost imposibil sa mai "calce" Corbul. Pe portughezi i-au bagat "colaterali" ca sa prinda otrava. Cu sarbii iarasi nu-i un secret ca si ei ne sunt vecini si pescuim si noi la ei, dar si ei la noi si daca i-a mancat sa scoata un rezultat bun s-o traga alaturi de noi. Cu totii suntem niste saraci, balcanici si latini si ne-am permis sa f.utem coroana.
Korda chiar daca nu produce nada, va avea pierderi mari pe domeniul lor. Ba cred ca vanzarile lor au scazut de dinaintea CM-ului.
Altfel, ce mai conteaza diferentele dintre ei si ceilalti? Ca sa fii bagat in seama trebuie sa rastorni carul mare. E o regula universal valabila.
Urban culture.

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de Albert »

RSC scrie: ... pe "ia de-aci" asta "tipic romanesc"
Ai raspunsul in enuntul tau. Totusi iti traduc: e o expresie tipic romaneasca.Din ce vad ai uitat ce-i aia.Ba te mai dai si rotund ca cica esti ieuropean si-ti pasa de imajinea Romaniei. Intrebarea ramane: who gives a fuck? Rusineaza-te tu p-acolo noi aici stim cum sta treaba.
In stil tipic romanesc iti urez si eu sa hii sanatos, noah.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

RSC scrie:
Una este sa apara un articol pe un forum de specialitate, citit de cateva sute de persoane, si alta sa apara in presa mare, cu milioane de cititori. Despre ce a aparut in forumul pus de tine am discutat pe acest site acum doua saptamani http://www.crapmania.ro/forum/campionat ... 9-990.html. Deci presa din Romania a reactionat cand englezii au dat articolul in presa mare, nu pe un forum oarecare...

... pe "ia de-aci" asta "tipic romanesc" l-ai invatat in cele 2 clase primare care le-ai facut sau in cei 3 ani de acasa, ca 7 nu ai sigur daca te exprimi asa.
Sa fii sanatos!
Tare nevorbit ejti `Metre. Sti tu ca atunci au reactionat?!1 :oops:
Urban culture.

kitz
Mesaje: 109
Membru din: Vin Mai 11, 2012 4:19

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de kitz »

stati linistit ca oamenii care cunosc acest sport si-au dat seama ca echipa angliei a fost facuta din prieteni.toti care au fost in echipa apar in video-urile korda mai putin billy & jamie care sunt in echipa lui kevin nash.in rest toti au fost pusi acolo din prietenie.mai lipsea ali hamidi dar a fost ocupat cu filmarea in franta pe gigantica.au fost cateva scandaluri pe seama selectie.foarte multi pescari din anglia nu-i inghit pe cei de la korda.

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de RSC »

kitz scrie:stati linistit ca oamenii care cunosc acest sport si-au dat seama ca echipa angliei a fost facuta din prieteni.toti care au fost in echipa apar in video-urile korda mai putin billy & jamie care sunt in echipa lui kevin nash.in rest toti au fost pusi acolo din prietenie.mai lipsea ali hamidi dar a fost ocupat cu filmarea in franta pe gigantica.au fost cateva scandaluri pe seama selectie.foarte multi pescari din anglia nu-i inghit pe cei de la korda.
Corect, multi acuza selectia si managementul echipei Angliei la acest CM, numai ca dupa un scandal de genul asta nu cred ca Romania o sa mai organizeze curand un CM...LA CORBU :wink: .
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de pharaoh »

Mai devreme sau mai tarziu, dupa ce o sa sa plimbe cativa ani pe la diferite ligheane cu locuri dezechilibrate valoric si cu peste putin, o sa se intoarca tot la Corbu :).
Marius Sârbu

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

pharaoh scrie:Mai devreme sau mai tarziu, dupa ce o sa sa plimbe cativa ani pe la diferite ligheane cu locuri dezechilibrate valoric si cu peste putin, o sa se intoarca tot la Corbu :).
Cat de corect ar fi?
Urban culture.

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de pharaoh »

Ar fi si corect si firesc.
Marius Sârbu

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

pharaoh scrie:Ar fi si corect si firesc.
Eu unul n-as fi de acord. Cat a investit Domnul Carstocea pe vreme de criza ca sa puna la dispozitia FIPS-CIPS o pista respectabila? N-ar merita acum un pic de respect back? Cine dintre cei de pana acum ar mai fi facut acelasi lucru in zilele de azi?
Daca acceptam mizeria asta ar fi ca si cum ne-am cam recunoaste vina. Am ajuns vasalii europei? Da` ai FIPS?
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”