Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de miyagi »

Madalin Dirla scrie:..... cu bile de la carping :D
Forza MOLDE!!
Si apropos, cu ce bile au pescuit Energy, ca eu habar n-am?
Deci? Tot la "cuceritoru" te-ai uitat :D ?
Urban culture.

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de doru_croc »

valiauto68 scrie:Echipa angliei kkkktttt koarda stia unde se organizeaza cm ,in 2 ore se ajunge din anglia in romania...
Din ce am vazut l-au trimis la antrenamente pe urecheatul ala de mark...care se lauda pe la tancabesti ca e super fast, ca are super record de prins o tona de peste in x ore.
Dar ala a stat cu capul plin de alcool si saracutul nu a reusit sa spioneze tactica si sa ia din zbor o mana de bile sa le analizeze in marele lor laborator!

Daca am avea si noi banii lor si marketing adevarat ar iesii dvd-uri cu mari campioni romani pescuind pe lacuri din romania, si nu am mai sta cu ochii in tv la korda si fox, la mai stiu eu ce filmari pe sub apa...

Dar probabil ca o sa ajungem sa exportam si noi nada in anglia sau in alta parte, nada adevarata si mult mai ieftina!

Or avea si ei pescarii lor consacrati dar la acest cm 2012 au fost prea mici pentru LEII NOSTRII!
O fii leutul nostru mai micut decat lira lor dar ROMANIA a bagat la apa insulita lor de kko!
Corect.
Oamenii si-au dezamagit sponsorul si gata scandalul. Era mai bine sa-i sponsorizeze vreun fabricant de whiskey sau chiar Guinness si atunci sa vezi performante :lol: :lol: :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

tranis
Mesaje: 200
Membru din: Mie Mai 04, 2011 22:24
Puncte: 0
Localitate: brasov

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de tranis »

inainte sa vorbeasca cu gura plina de bere ar trebui sa se uite la palmaresul ENERGY CARP , de curand felix roman si claudiu lukacs au prins 2331kg intr-un concurs, probabil cat a prins toata nationala angliei de la infiintare.Decat sa behaie ca au cheltuit 10000 lire pe nu stiu ce nada de kkt mai bine veneau si se antrenau , doar balta a fost deschisa pt. toata lumea.Dar ce este enervant , ca nu am dormit tota noaptea , dupa ce ROMANIA[ENERGY] a castigat titlu de campioana mondiala IN MASS MEDIA ROMANEASCA stiri scurte , de genul Romania este campioana mondiala. E dupa ce kktii de englezoi au aruncat cu kkt prin presa si ai nostrii au facut aceesi treaba sa le fie rusine,cu dezbateri ample, cel putin ar fi trebuit se se documenteze la inceput si dupa aceea sa scrie. Stiti ceva , i-a mai dai dracului pe toti , ce este important este faptul ca ROMANIA este pe val , este sus de tot cu cupa mondiala acasa si cu WWC italia bolsena. ASA CA ENGLEZOILOR ..... GO TO FUCK YOURSELF.

P.S. DACA VRETI VA VINDEM CATEVA BILE POATE PRINDETI SI VOI CEVA!!!!
OHABA TEAM BRASOV

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de gor965 »

Daca o luam babeste, toata discutia deriva din reportul de final al englezilor publicat la 8.X.2012-> http://www.advancedcarpfishing.com/news ... hip-report
Ca sa se disculpe ptr. rezultatul rusinos obtinut, au gasit chestia asta cu furajarea baltii ! Cata nada trebuie sa dai intr-o balta de peste 400 ha, cu o populatie de ciprinide declarata de 145 tone, ca sa ai certitudinea ca pestele a devenit dependent doar de acel tip de nada ?! In Anglia lor, pe o baltuca de-aia de 4 ha, cu 20 de pesti in ea, acest lucru e f. posibil...la Corbu, e mai greu...dovada fiind faptul ca nu doar echipele de pe podium i-au ars pe englezi, ci si alte loturi nationale care n-au avut mare tangenta cu balta asta inainte de mondiale !
Tinand cont ca totusi firmele lor de nada si echipament sponsorizeaza de obicei competitiile sportive la crap, un rezultat atat de slab obtinut la mondiale, le creaza oarece prejudicii (si de imagine si de vanzari) si ii forteaza cumva sa sustina o asemenea prostie de contestatie in fata celor de la CIPS. De mentionat ca desii englezii recunosc in raport ca : romanii n-au facut nimic neregulamentar, asta nu-i impiedica sa arunce aiurea cu kkt prin presa ... ptr. ca sa fim seriosi, toata iesirea asta publica are ca scop curatarea de rusine a brandului Korda, dupa ce s-au vazut facuti ciuca batailor la Corbu ! In mod normal, orice nemultumire ar fi avut englezii, daca nu era prevazuta in regulament, nu putea fi contestata, ci doar discutata ulterior intr-o sedinta a CIPS ! ... ptr.ca atentie, furajarea baltii de care se leaga englezii, nu e restrictionata de regulament ! Cat timp balta a fost deschisa la concursuri si antrenamente, e de domeniul sf sa te agati de un astfel de motiv ca sa-ti justifici clasarea intre ultimii concurenti de la mondiale !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de clabuc »

iata si cateva pareri ale pescarilro englezi despre aceste acuzatii (se pare ca scuzele patetice gasite de korda nu au reusit sa stoarca nici un strop de compasiune :) )
http://www.carp-forums.com/viewtopic.ph ... ia#p416295

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de clabuc »

si-au luat chiar si cateva ironii.
cu parere de rau ptr importatorii romani, incepand de azi eu nu mai cumpar nimic de la korda

Avatar utilizator
zfcristian
Pescar de competitie
Mesaje: 1881
Membru din: Mar Noi 24, 2009 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de zfcristian »

Cred ca englezoii au vazut ca in Ro daca faci o contestatie , se rezolva imediat in instanta si in mod favorabil :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

tlx
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Iul 24, 2010 9:35

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de tlx »

Adaug un link la subiect: interviu publicat acum 2 saptamini cu Ian Huntington pe Anglersmail.
Merita citit cap-coada.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de Val »

Eu tot nu inteleg de ce luam foc asa . Imi pare un interviu OK - justifica esecul lor , dar nu acuza de furt pe nimeni . Poate de lipsa de fair -play , dar asta e opinia lui si trebuie luata ca atare , doar o opinie .
Mai mult , isi exprima aprecierea fata de organizare , cu vorbe foarte frumoase .
Cred ca asa cum spunea un pescar englez pe forumurile lor , vina este a pestilor din Corbu care nu au auzit de Mainline Cell :lol: :lol:
Si da este adevarat - africanii au avut mai multa orientare , avind o sponsorizare Dynamite Bait de 1.500 kg de nada , dupa primul antrenament , au trecut la bile romanesti .

Avatar utilizator
vasea
Mesaje: 385
Membru din: Mie Mai 12, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Iași

Re: Echipa Angliei acuza Romania ca a trisat la CM !

Mesaj de vasea »

cata prostie :!: cum sa hranesti tone de crap cu bile un an intreg,auzi inca din ferma :shock: ar insemna o suma fabuloasa investita, dar na vulpea care nu ajunge la struguri zice ca e blat
muriti de ciuda englezoi obositi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”