Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Val »

De unele mai scapi ...dar de altele ..nici cu medicamente )) Dar te ce te-ai recunoscut in cele de mai sus ...? Ca vad ca ai comentarii ?
Eu iti dadeam apa la moara ...cu Popescu ))))
Sau revenim la paragraful 1 din italic ?

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:De unele mai scapi ...dar de altele ..nici cu medicamente ))

perfect , de ce te framanta pe tine asta ??

daca tot esti pe statistici ia vezi cate postari ai tu fata de mine , iti spun eu , ai in 4 ani exact cate am eu in 9 ani

ia mai vezi in continuare cu cate persoane te-ai certat pe acest forum

si in ultimul rand , vezi-ti de treaba ta si nu te mai ingriji de persoana mea , suntem din lumi diferite si daca nu vrei scandal nu mai intra cu mine in dialog , ca de fiecare data te bagi in vorba ca pul..a-n pi...da si dupa aia incepi sa ameninti cu avocati pentru ca esti calomniat
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de gabi1 »

Val scrie:Sunt cazuri cind afectiunile mentionate de tine se cheama Paranoia ....anumite tulburari ..un simplu search pe Google lamureste ca de regula, include idei de persecutie privind o posibila amenintare, credinta intr-o teorie a conspiratiei?. Paranoia este cel mai des asociata cu alte boli psihice (cu schizofrenia, spre exemplu), chiar daca unele caracteristici atenuate pot fi prezente si in alte boli fara a fi de natura psihiatrica.
In folosirea fara restrictii a termenului, ideile de natura paranoida pot include: idei de persecutie, sentimentul constant al individului ca este urmarit, ca cineva incearca sa-l otraveasca, ca cineva inceraca sa-l umileasca , ca cine vrea sa ii fure ceva la care tine , samd ..
Este frecventa in cazul oamenilor abuzati , emigrantilor , celor care din diverse motive au pierdut ceva important in viata sau ceva ce li se parea lor important , neadaptatilor social , samd .

Asa zice Google .... ce este cu italic . Si mai zice ca

Un paranoic este …
Suspicios-un semn al unei tulburari de tip paranoid este lipsa continua de incredere. Mediul este perceput ca fiind o amenintare.
Hipersensibil-mereu in alerta, o persoana paranoica detecteaza orice posibila amenintare si devine defensiva sau ofensiva fara sa fie nevoie. Cand este vinovata, nu isi accepta vina sau critica constructiva.
Manifesta raceala in relatii-pe langa faptul ca este argumentativ si nu face compromisuri, de regula este rupta de alti oameni. Este rece si de cele mai multe ori evita stabilirea de relatii cu ceilalti.
Tratamentul cu medicatie antipsihotica adecvata ii poate ajuta pe pacientii cu paranoia sa depaseasca unele simptome. Chiar daca starea pacientului se imbunatateste, simptomele paranoide raman intacte.
:lol: :lol:
Pangica, ai grija sa nu ajungi cu autodenuntul in zona in care creeaza efecte juridice... :idea: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Eu iti dadeam apa la moara ...cu Popescu ))))
acum 4 zile ai spus sa nu mai fac referire la persoana ta... ai si uitat ?? deh , memoria afectata de alcool

probabil ca tot la fel ai uitat si cum te-ai rasturnat BEAT cu mitsubishi pajero , plin cu oameni in drum spre delta
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie:
Val scrie:Eu iti dadeam apa la moara ...cu Popescu ))))
acum 4 zile ai spus sa nu mai fac referire la persoana ta... ai si uitat ?? deh , memoria afectata de alcool

probabil ca tot la fel ai uitat si cum te-ai rasturnat BEAT cu mitsubishi pajero , plin cu oameni in drum spre delta
Dar nu vorbeam cu tine ... vorbeam despre servici ...si paranoia ...de ce te simti tu ? Si mai subtire cu calomnia... m-am invatzat cu ea ... dar parca o tii lungaaaaaaaaaa de tot ...cind eu nu ma adresez tie . Am vazut ca scrii despre fenomen si ca ai ceva de adaugat la cele spuse de mine pe un subiect ...asha ...aleatoriu ales ... :lol: :lol:
Ultima oară modificat Dum Aug 10, 2014 20:35 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Cristi Y »

si mai vreau totusi un raspuns :


poti sa-ti asumi afirmatiile publice ca eu NU AM OCUPATIE , afirmatie destinata voit de a-mi afecta imaginea pe un gorum public ???

daca ai coaie asuma-ti afirmatia , daca nu , taci in pu..a mea din gura pentru totdeauna
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Dar nu vorbeam cu tine ... vorbeam despre servici ...si paranoia .
in cazul asta e ok

Val scrie:Si mai subtire cu calomnia...
despre ce calomnie este vorba ??? cumva faptul ca te-ai rasturnat cu masina in drum spre delta ???
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie:si mai vreau totusi un raspuns :


poti sa-ti asumi afirmatiile publice ca eu NU AM OCUPATIE , afirmatie destinata voit de a-mi afecta imaginea pe un gorum public ???

daca ai coaie asuma-ti afirmatia , daca nu , taci in pu..a mea din gura pentru totdeauna
Pai de unde sa stiu eu Cristi ce consideri tu o ocupatzie ?
Nu stiu de ce te-a sensibilizat ideea in care ii scriai cuiva ( Popescu ) ca nu are ocupatie si am zis ca stiu si eu pe cineva ?!
Cunosc multa lume fara ocupatie ... de mai multi ani ...
Dar stii bancul cu chelul si tichia de margaritar ? :lol: :lol: :lol: :lol:
Vezi ca revenim la alin 1 din italic ?

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie: despre ce calomnie este vorba ??? cumva faptul ca te-ai rasturnat cu masina in drum spre delta ???
NU ...asta e adevarat .... dar tu iti poti asuma dovada faptului ca eram BEAT ? Ca stire nu e aia cind un caine musca un om ...e cind un om musca un caine ....si tu asa vrei o faci pe un Forum PUBLIC !!!
Iti permiti dovada asta ? E deja a 2-a sau a 3-a oara cind o scrii ! Repet ...ce dovezi ai ? Ai Fost acolo ? Sau ai fost bagat in seama la niste mishtouri si acum te-ai gasit sa le scrii ....intr-o barbatie pe care ti-o asumi !

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Cristi Y »

Val scrie:Pai de unde sa stiu eu Cristi ce consideri tu o ocupatzie ?
in ceea ce ma priveste , inseamna a fi incadrat cu contract intr-o structura care sa-ti asigure un venit , a plati asigurari si darile aferente la stat
Val scrie:Nu stiu de ce te-a sensibilizat ideea in care ii scriai cuiva ( Popescu ) ca nu are ocupatie si am zis ca stiu si eu pe cineva ?!

asta-i vrajeala ordinara de puscarie specifica unui maidanez ca tine
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”