Grile CN-2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Grile CN-2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

gor965 scrie:Am inceput sa ma uit pe rezultate si deja am niste nedumeriri ... A4 la cupa Rig iese pe 2 iar la CN iese pe ultimul ... A1 la Rig iese pe 22 iar la CN iese pe 2 ... A 16 pe 3 la CN si pe 20 la Rig ... sunt diferente f. mari si parca n-as crede ca locul isi schimba atat de mult valoarea ...adica e clar ca (virgula) conteaza f. mult si cine a pescuit pe ele in aceste 2 concursuri !
:D :D :D :D :D :D :D

nu ai fi crezut asta ...
... in ce v-ati bagat
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Grile CN-2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

dupa "prima mansa" cand vor fi din nou nemultumiti o sa se pishe pe ce au semnat ieri si o sa rupa usa la AGVPS.

AGVPS -notati in agenda de lucru - marti 3 iunie intalnire cu managerii loturilor participante la CN
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Grile CN-2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

primul contestatar....... :?: :?: :?:

N'...
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Grile CN-2012

Mesaj de florian »

de ce nu calculati grilele procentual in functie de cantitatea de peste prins pe fiecare loc in parte luand in calcul cele doau concursuri oficiale care s-au desfasurat pana acum?

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Grile CN-2012

Mesaj de Cristi_Ionita »

gor965 scrie:Am inceput sa ma uit pe rezultate si deja am niste nedumeriri ... A4 la cupa Rig iese pe 2 iar la CN iese pe ultimul ... A1 la Rig iese pe 22 iar la CN iese pe 2 ... A 16 pe 3 la CN si pe 20 la Rig ... sunt diferente f. mari si parca n-as crede ca locul isi schimba atat de mult valoarea ...adica e clar ca (virgula) conteaza f. mult si cine a pescuit pe ele in aceste 2 concursuri !
George, cum ti-am spus si in mesajul privat, pe A1 daca bate vantul grav de tot, locul nu mai e asa productiv, iar la Cupa Rig din ce mi-a zis Nelu, vantul a batut foarte tare...
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Grile CN-2012

Mesaj de danutlupu »

Intervin si eu ca sa va ajut pentru a putea face grile echilibrate.
Am fost managerul celor care au pescuit pe C1 la prima mansa si cred ca acel stand nu poate fi practic curatat. S-a incercat si se vede asta pe mal langa stand, sunt aproximativ 50-80 cupe dragate cu namol si radacinile de stuf, nu am vazut asa radacini in viata mea parca sunt de bambus groase cat mana.
Am inteles ca s-a abandonat lucrarea pentru ca utilajul nu facea fata si trebuie unul considerabil mai mare, pe Discovery Chanel cred ca am vazut ceva ce le trebuie :D Ca sa se excaveze un culoar de 20 m latime si 110-130 m lungime, ar trebui scos afara un munte de namol si radacini, estimez undeva la de 50 ori mai mult decat s-a excavat pana acum, ceea ce mie mi se pare imposibil tehnic. Am vazut ce s-a facut acolo cu pontoanele si ce volum de munca a fost, am toata admiratia pentru ei, le urez succes si la curatare.
In apa pe C1 e perie de radacini, s-au lasat acolo cam 35 de monturi si peste 1 km de fir, doar 1/4 din pesti erau scosi chiar daca drilul se facea de pe masa. In plus undeva la 10 m de mal sub apa este o brazda plina de radacini, probabil pana acolo se tragea cupa, in acel loc se agatau plumbii la recuperare si dupa asta incepea distractia cu dezgatatul lor. Cred ca ar fi mai bine ca acel stand sa fie scos din concurs si introdus un altul mai curat.
Grilele trebuie facute neaparat VALORICE, este pueril sa consideri un astfel de stand egal cu un alt capat de sector.

In privinta clasarii noastre pe ultimile locuri, am avut o nada ...... dubioasa, ca sa nu zic mai mult :evil: Deci nu considerati ca standurile unde am pescuit noi sunt cele mai proaste adica C1, A4 si B14, doar retineti mentiunile despre C1 ca are extrem de multa agatatura.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Grile CN-2012

Mesaj de gor965 »

Cristi_Ionita scrie:
gor965 scrie:Am inceput sa ma uit pe rezultate si deja am niste nedumeriri ... A4 la cupa Rig iese pe 2 iar la CN iese pe ultimul ... A1 la Rig iese pe 22 iar la CN iese pe 2 ... A 16 pe 3 la CN si pe 20 la Rig ... sunt diferente f. mari si parca n-as crede ca locul isi schimba atat de mult valoarea ...adica e clar ca (virgula) conteaza f. mult si cine a pescuit pe ele in aceste 2 concursuri !
George, cum ti-am spus si in mesajul privat, pe A1 daca bate vantul grav de tot, locul nu mai e asa productiv, iar la Cupa Rig din ce mi-a zis Nelu, vantul a batut foarte tare...
Eu va inteleg pe toti, ca sunteti pescari si ati pescuit pe unele standuri, dar e greu sa luam acum in calcul buletinul meteo si topul pescarilor prezenti pe balta ! Statistic vorbind, dupa doar 2 rezultate pe un stand ai sanse 50-50 sa intuiesti corect valoarea lui !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de Vali Vesa »

danutlupu scrie:In privinta clasarii noastre pe ultimile locuri, am avut o nada ...... dubioasa, ca sa nu zic mai mult :evil:
Am auzit si eu, dar m-am abtinut de la comentarii. E bine ca ai spus asta. Iar C1, da, este chiar o problema.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Grile CN-2012

Mesaj de gor965 »

florian scrie:de ce nu calculati grilele procentual in functie de cantitatea de peste prins pe fiecare loc in parte luand in calcul cele doau concursuri oficiale care s-au desfasurat pana acum?
Ptr. ca sunt unele rezultate diametral opuse, obtinute pe acelasi stand .
Un top al sectorului A, in functie de cumulul de puncte (locul in clasamentul celor 2 concursuri) arata asa :
L.E. (clasamentul a fost facut doar intre standurile care au fost introduse in ambele concursuri)
Sect.A.JPG
Sect.A.JPG (23.53 KiB) Vizualizat de 699 ori
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Grile CN-2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

gabi scrie:primul contestatar....... :?: :?: :?:

N'...
In primul rand te-as ruga sa te abti. Daca clubul tau are de comentat in legatura cu grilele poate trimite reprezentant (1 ) luni la 10 la Agvps. Asta daca seful Rudeanu va reveni asupra deciziei de a nu mai participa la Cn !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”