Impresii arbitraj APS la CN la crap

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de cornelserbu »

@ adi zarguzon

tu daca ma vezi pe mine facand o gresala minora si am arbitrii in spate care-s cu ocii cat cepele, te duci sa-i mai tragi de maneca

in ce priveste calitatea de organizator, asa cum am mai spus-o, nu are nimic cu arbitrajul, sunt doua chestii total diferite.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Teddy
Mesaje: 358
Membru din: Mie Feb 04, 2009 18:27
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Teddy »

Domnilor, discutia asta ar fi trebuit sa fie constructiva, nu ironica sau cu acuze de o parte sau alta. Daca s-a gresit, nu a fost facut intentionat. Regulamentul permite intarera in apa, asa ca....degeaba acuzati pe unii si altii. Au mai fost cazuri cu mici scapari, pacat ca nu le-am imortalizat pe toate. Am fost acolo sa observ, nu sa aduc acuze sau sa provoc un scandal. Daca as fi considerat ca cineva ar fi gresit, nu postam poza, ami ales ca sunt colegii mei implicati. Va rog frumos sa terminati cu toate ironiile si haideti impreuna sa facem ceva sa imbunatatim desfasurarea urmatoarelor etape. Au fost lucruri mai grele decat intrarea unui concurent la 1 m de apa , cred ca nu e cazul sa impartim firul in patru, nu mai terminam niciodata.
Dragos Dimache - Pescar sportiv

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de cornel rosioru »

Mary2005 scrie:
cornelserbu scrie:@ marian

tica v-a vazut si m-a chemat sa vad si eu

se pare ca vrei sa fi ironic...nu te prinde, te stiu om serios

cred ca ar trebui sa incheiem subiectul...s-a intamplat, am spus-o aici si nu in timpul concursului, tocmai pentru a va atentiona ca pe viitor sa fiti mai atenti spre binele vostru, n-ati patit nimic, deci faptul este consumat si...fir intins !

Da Nea Cornele , dar nu vreau sa se creada ca am facut intentionat ....

e prima participare la calificari si nu stiam ca nu avem voie amandoi in apa .. in regulament nu scrie
Ce va spuneam eu, in febra concursului nici nu si-au dat seama.
De asta sustin ca un concurs cu reguli stricte formeaza instinctele pescarului.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de cornelserbu »

Teddy scrie:Domnilor, discutia asta ar fi trebuit sa fie constructiva, nu ironica sau cu acuze de o parte sau alta. Daca s-a gresit, nu a fost facut intentionat. Regulamentul permite intarera in apa, asa ca....degeaba acuzati pe unii si altii. Au mai fost cazuri cu mici scapari, pacat ca nu le-am imortalizat pe toate. Am fost acolo sa observ, nu sa aduc acuze sau sa provoc un scandal. Daca as fi considerat ca cineva ar fi gresit, nu postam poza, ami ales ca sunt colegii mei implicati. Va rog frumos sa terminati cu toate ironiile si haideti impreuna sa facem ceva sa imbunatatim desfasurarea urmatoarelor etape. Au fost lucruri mai grele decat intrarea unui concurent la 1 m de apa , cred ca nu e cazul sa impartim firul in patru, nu mai terminam niciodata.
mai, domnule, ai scris mai sus numai ineptii...unde vezi tu ironii, unde vezi acuze...chiar tastezi doar de dragul de a vedea cu ce caractere de litera-ti scrie computerul ???

ei, uite asta-i ironie... :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Mary2005
Mesaje: 194
Membru din: Joi Mar 23, 2006 15:34

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Mary2005 »

cornel rosioru scrie:
Mary2005 scrie:
cornelserbu scrie:@ marian

tica v-a vazut si m-a chemat sa vad si eu

se pare ca vrei sa fi ironic...nu te prinde, te stiu om serios

cred ca ar trebui sa incheiem subiectul...s-a intamplat, am spus-o aici si nu in timpul concursului, tocmai pentru a va atentiona ca pe viitor sa fiti mai atenti spre binele vostru, n-ati patit nimic, deci faptul este consumat si...fir intins !

Da Nea Cornele , dar nu vreau sa se creada ca am facut intentionat ....

e prima participare la calificari si nu stiam ca nu avem voie amandoi in apa .. in regulament nu scrie
Ce va spuneam eu, in febra concursului nici nu si-au dat seama.
De asta sustin ca un concurs cu reguli stricte formeaza instinctele pescarului.
am citit regulamentul inainte de concurs si recitit acuma de nu-stiu cate ori ...

unde scrie ca nu avem voie sa intram amandoi in apa ?...

de ce continuati cu toate acuzele astea ? .....
CS Natural Carp

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Zarguzon Adi »

[quote="Teddy"]Domnilor, discutia asta ar fi trebuit sa fie constructiva, nu ironica sau cu acuze de o parte sau alta. Daca s-a gresit, nu a fost facut intentionat. Regulamentul permite intarera in apa, asa ca....degeaba acuzati pe unii si altii. Au mai fost cazuri cu mici scapari, pacat ca nu le-am imortalizat pe toate. Am fost acolo sa observ, nu sa aduc acuze sau sa provoc un scandal. Daca as fi considerat ca cineva ar fi gresit, nu postam poza, ami ales ca sunt colegii mei implicati. Va rog frumos sa terminati cu toate ironiile si haideti impreuna sa facem ceva sa imbunatatim desfasurarea urmatoarelor etape. Au fost lucruri mai grele decat intrarea unui concurent la 1 m de apa , cred ca nu e cazul sa impartim firul in patru, nu mai terminam niciodata.[/quote]



20. intrarea in apa este permisa pana sub genunchi pentru scoaterea si depozitarea
pestelui;asta scrie in regulament adica mai explicit cel care scoate pestele este cel cu minciocul.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de petre iulian »

la Darvari am intrebat daca pot intra in apa sa ma racoresc ca era tare cald ....raspunsul arbitrului a fost promt -daca ai prins peste si in drum spre pichet te impiedici si cazi mai merge daca nu stai pe mal .Nenorocirea e ca am prins doar 2 pesti in 3 zile si nu am apucat sa ma impiedic spre pichet. :wink:si la mal era apa fiarta. La Hobaia o sa vin mai pregatit cu o funie si cu o galeata metalica .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de barbumarius »

Am fost chiar informati inainte de inceperea concursului ca nu avem voie 2 pescari in acelasi timp in apa.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Vladut Mateianu »

Eu cred ca nu a facut nimeni intentionat aceasta incalcare a regulamentului, altfel presupun ca nu m-ai postau pozele compromitatoare gen paparatzii ! :D

Totusi, cred ca era mai bine daca Mary ar fi recunoscut acest aspect si nu ar fi trecut la alte postari ...mai rautacioase ! :oops: Probabil ca la urmatoarea mansa toti pescarii vor cunoaste acest aspect, ceea ce este un lucru pozitiv......

In alta ordine de idei, sunt curios ce parere are seful arbitrilor APS (dl .Constantinescu) despre faptul ca arbitrii nu cunosc regulamentul..... :roll: :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de EX-UL »

@Vladutz

mi se pare ca esti un pic mai catolic decit papa ! Zau asa !! La CM pesemne ca voi aveati cite 1 arbitru / stand , aici din motive de economie este 1 arbitru / 7 standuri , samd . Sa nu confundam mere cu pere si sa fim mandrii ca pentru prima data dupa 6 ani , nimeni nu are vreo contestatie declarata , la selectiile nationale ale ROMANIEI .
Altfel sa stii ca si Barcelona si Chelsea au 5 preparatori fizici , vreo 5 antrenori secunzi , samd - ce legatura are cu tara noastra ? Daca ai putere sa ii iei la fotbal pesemne ca ii bati - dar asta se bazeaza numai pe valoarea individuala si colectiva a lotului national ( voi stiti mai bine - ca ati batut ceva Chelsea si Barcelone la viata voastra ) si nu pe faptul ca arbitrul se scobea in nas la min 36 .......si in min 78.... si in prelungiri si la 11 metri ; de fapt avea un furuncul nazal si nu il declarase inainte de concurs , dar omul era corect la arbitraj .
Ultima oară modificat Mar Iun 23, 2009 20:47 de către EX-UL, modificat de 2 ori în total.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”