Impresii arbitraj APS la CN la crap

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de andrei vladeanu »

vladut,
domnul constantinescu a fost seful brigazii APS de la darvari.
iar parerea si-a spus-o deja pe forumul nostru:

"Pentru noi conteaza calificativele si punctele de vedere ale concurentilor, impreuna cu care am fost 72 ore. Legat de asta, cred ca este evident ca un pescar la pluta, poate sa fie un foarte bun arbitru de crap, daca este pregatit in acest sens si este un om integru. In cazul arbitrilor APS sunt indeplinite ambele conditii. Nu afirmam ca le stim pe toate., dar atata cat s-a putut am verificat. Daca au existat unele scapari, acestea in mod sigur nu au influentat rezultatele.Suntem constienti ca avem de invatat unele detalii privind pescuitul la crap. Dar avem satisfactia ca aceste mici lacune, nu au influentat corectitudinea clasamentului si al actului de arbitraj."
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Vladut Mateianu »

OK, nu am citit aceasta postare.

Totusi, ar fi bine ca de acum sa se ocupe cineva si de instructajul arbitrilor........iar scaparile legate de cunoasterea regulamentului le-as fi tolerat daca arbitrii ar fi venit pe baza de voluntariat...... Atat timp cat vin platiti(si inca cu bani multi), cred ca era obligatia lor sa cunoasca regulamentul ! :!:

@val

Nu era vorba ca nu au vazut, arbitrii erau in spatele concurentilor cand erau amandoi in apa in momentul drilului (sustin martorii, adica vecinii de stand)....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de EX-UL »

@Vladut

iti repet esti prea aspru si nu stiu daca nu te-ai imprietenit cu Victor Oana de la o vreme . Gasiti necazul si in cea mai de c..t postare . Stiu de ce o faci - dar nu este cazul - lasa lucrurile sa mearga de la sine si o sa fie bine la alte concursuri .

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Dan Marinita »

Vladut Mateianu scrie:Eu cred ca nu a facut nimeni intentionat aceasta incalcare a regulamentului, altfel presupun ca nu m-ai postau pozele compromitatoare gen paparatzii ! :D

Totusi, cred ca era mai bine daca Mary ar fi recunoscut acest aspect si nu ar fi trecut la alte postari ...mai rautacioase ! :oops: Probabil ca la urmatoarea mansa toti pescarii vor cunoaste acest aspect, ceea ce este un lucru pozitiv......

In alta ordine de idei, sunt curios ce parere are seful arbitrilor APS (dl .Constantinescu) despre faptul ca arbitrii nu cunosc regulamentul..... :roll: :oops:

Multumesc Vladut asta este adevarul, nu am facut-o intentionat eu sau partenerul meu Mary ,nu am avut nici o secunda intentia de a incalca regulamentul.Tocmai pentru ca nu am facut-o premeditat Mary a avut aceasta atitudine (ca postare).Poate era mai bine daca eram atentionati si nu se mai pierdea atata timp cu postari de acest gen .Va rog sa primiti scuzele mele.Daca considerati ca nu sunt sincer chiar imi pare rau.Va rog sa nu intelegeti postarea mea ca o ironie.Multumesc.

@Cornel Serbu

Nea Cornele doresc din tot sufletul sa obtin un rezultat cat mai bun in aceasta competitie dar nu oricum.Chiar nu doresc sa incalc regulamentul.Ma consider a fi un om cu coloana si din aceasta cauza daca considerati va rog sa ma sanctionati cum credeti.Repet nu am facut-o intentionat.Doresc sa fiu vertical si nu vreau sa manjesc imaginea clubului CARP ZONE.VA MULTUMESC.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Vladut Mateianu »

Stiu Dane ca nu a fost cu intentie, de aceea nici nu cred ca mai trebuie insistat pe acest subiect.....

PS Ai grija sa nu te afle Orhei si sa te bage in comisia de disciplina..... :D ...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Dan Marinita »

Vladut Mateianu scrie:Stiu Dane ca nu a fost cu intentie, de aceea nici nu cred ca mai trebuie insistat pe acest subiect.....

PS Ai grija sa nu te afle Orhei si sa te bage in comisia de disciplina..... :D ...

Inca o data multumesc..Si eu consider subiectul inchis. :D

Asa e daca ma afla Generalul am sfeclit-o :D :D
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de cornelserbu »

@ dan marinita

am fost convis de la-nceput ca nu era cu intentie, d-aia i-am spus lui tica sa-si vada de treaba.

el, de cand a fost descalificat, la calificari nu mai vede decat regulamentul... :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de cornelserbu »

Dan Marinita scrie:Asa e daca ma afla Generalul am sfeclit-o :D :D
parca era colonel...l-ati inaintat in grad ? :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Cristi Y »

birou executiv exista , comisii de judecata exista , militzii exista , a ramas doar drapel sa faceti ca si ultima organizatie asemanatoare avea unul rosu cu secera si ciocan :lol:

cred ca se simte nevoia unui FSN :wink:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Dan Marinita »

cornelserbu scrie:
Dan Marinita scrie:Asa e daca ma afla Generalul am sfeclit-o :D :D
parca era colonel...l-ati inaintat in grad ? :lol: :lol: :lol:

Asa e frumos, ca sa se obijnuiasca cu avansarea :D Sper sa nu se supere a fost doar o gluma .Este un om de toata increderea.


Inca o data nea Cornele multumesc pentru clementa :D acordata
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”