Impresii arbitraj APS la CN la crap

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de andrei vladeanu »

Vladut Mateianu scrie:..... mai ales ca in 5 ani de cand organizez competitii de crap am invatat multe
bravo vladut,
si ai sa mai inveti una de la domnul constatinescu. poate cea mai importanta.
o brigada de arbitri trebuie sa asculte de regulament, nu de organizator! :wink:
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de cornel rosioru »

Anul acesta CN in noua formula a adus multe noutati.
In primul rind, pt. prima data este un turneu deschis in tara.
In al doilea rind, in organizare sunt implicate mai multe cluburi.
In al treilea rind si poate cel mai important turneul beneficiaza de un arbitraj neutru.

In aceste conditii ce ne-a mai ramas pina la etapa urmatoare? Circoteala pe seama arbitrajului.
Curios, nu echipele participante descalifica arbitrajul, ci tocmai organizatorul de etapa si persoane care nu sunt implicate in acest turneu.
E adevarat, pt. multi e atipic un arbitraj constructiv in spiritul regulamentului, dar nimeni nu observa ca pt. prima data nu sunt suspiciuni.
Dupa atitia ani e greu sa accepti ca arbitri si regulamentul nu sunt subordonati organizatorului.
Il inteleg si pe Vladut, ca organizator de concursuri, a preluat brigata de arbitri APCR. Moral are obligatii fata de acestia.

Trebuie sa intelegem cu totii ca mumai printr-o selectie corecta lotul RO se va prezenta cu cinste la CM.
Marea echipa Senzor a lasat o mostenire grea, care trebuie aparata si de ce nu depasita.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de matei1971 »

Tipic romanesc, in loc sa isi vada de pescuit, sa studieze regulamentul si sa il respecte ad literam echipele discuta de greselile arbitrilor si, mai grav, contesta sau cauta tot felul de interpretari ale regulamentului! Unul vine beat si cu prostituate, altcineva vrea sa se plimbe, altii consuma alcool in timpul competitiei, altcineva vrea sa ii fie permis sa se scalde in lac, tot felul de traznai am citit zilele acestea!
Domnilor, rugatii pe cei care au fost in Africa de Sud sa va mai povesteasca odata ce au vazut la africani, ca au facut ei in timpul competitiei sau recititi articolul lui Andrei din AVP. V-ati inscris intr-o competitie SPORTIVA!!! si vreti sa reprezentati Romania la CM, incercati sa va purtati in consecinta iar cei mai buni sa castige.
Iar cu arbitrii comportativa in asa fel ca sa nu le dati de lucru in plus decat la cantariri!

Cu stima
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
Doeat
pescar de competitie
Mesaje: 2428
Membru din: Lun Mar 09, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: Arad
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Doeat »

Pe Ianitoaia nu il invita cineva sa modereze topicul asta? mama ce bine s-ar simti, mai ales acuma in pauza competitionala la fotbal, sa poata media presupusele greseli ale arbitrilor de la CN de crap. In loc ca organizatorii sa vb de abaterile grave ale unor concurenti, discuta despre arbitri care au facut tot posibilul ca noi concurenti sa nu ne simtim defavorizati si sa avem siguranta unei comeptitii corecte. Jos palaria arbitrajului de pe darvari, eu unul sigur nu as fi facut acest lucru nici pt 500RON/h ... avand in vedere conditiile indurate, predispunerea la tot felu de comentarii ( de genu de ce ai caciula? nu ii bine / de ce nu ai caciula? nu ii bine), ar trebui lasati sa isi faca treaba. Eu unul ma bucur ca am intalnit asemenea oameni si ca am fost arbitrat de acestia.
Roland K.
KRap-Baits RO

panaitemilian
Mesaje: 164
Membru din: Mar Mai 12, 2009 16:07

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de panaitemilian »

Si daca tot este sa ii amendam pe arbitri (sau sa-i atentionam) poate la urmatoarea etapa nu o sa mai permita accesul persoanelor straine(suspecte) pe balta in timpul noptii ! Nu de alta , dar domnul de la Carpzone din Ploiesti sa ocupat cu alte treburi in timpul noptii :oops: , la adapostul intunericului. Si asta sub acoperirea legala, chipurile era acolo sa prevada posibilele infractiuni :!: Ca sa nu mai zic ca colegilor mei din Brasov noaptea le-au disparut si anumite obiecte importante din masina. :evil: Iar a dpua zi Dacia ploiesteanului a demarat in tromba ! :oops: :evil:

Asa ca atentie domnilor arbitri la cine va vegheaza !
http://www.integradistributie.ro

vreausapescuiesc.ro

energia vine din forta !

FloroiuCiprian
Mesaje: 352
Membru din: Lun Mai 26, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de FloroiuCiprian »

panaitemilian scrie:Si daca tot este sa ii amendam pe arbitri (sau sa-i atentionam) poate la urmatoarea etapa nu o sa mai permita accesul persoanelor straine(suspecte) pe balta in timpul noptii ! Nu de alta , dar domnul de la Carpzone din Ploiesti sa ocupat cu alte treburi in timpul noptii :oops: , la adapostul intunericului. Si asta sub acoperirea legala, chipurile era acolo sa prevada posibilele infractiuni :!: Ca sa nu mai zic ca colegilor mei din Brasov noaptea le-au disparut si anumite obiecte importante din masina. :evil: Iar a dpua zi Dacia ploiesteanului a demarat in tromba ! :oops: :evil:

Asa ca atentie domnilor arbitri la cine va vegheaza !


Nu mai vorbii aiurea si dezinforma,am vorbit cu toti participantii din Brasov si nimeni nu a zis nimic de furat sau alte ineptii despre care tu vorbesti.Din contra toata lumea a fost multumita de conditii,arbitaraj..........etc.Daca vrei sa transmiti ceva,sau sa vorbesti,fa-o in numele tau,nu ne baga pe noi in lumea ta :wink:
Si apropo sunt din Bv.,dar eu nu te consider colegul meu asa ca............. :wink:

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de Andrei I »

@ panait emilian

ar fi bine sa retragi sau sa probezi afirmatiile de mai sus, iar pe viitor sa fi mai atent la ce postezi.
Nu mai face aprecieri "tip Hancu" pentru ca deja incepi sa fi la fel de apreciat ca el.
Ai fost pe vreuna din balti in timpul calificarilor ca sa vezi cu ochii tai si sa poti comenta activitatea arbitrilor?!
Milionar excentric

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de cornelserbu »

FloroiuCiprian scrie: PS. Fir intins la Darvari.
multumesc frumos, cipriane, dar pentru mine zarurile au cam fost aruncate...fara locul 1 pe sector, nu prea fac nimic, iar pentru asta, trebuie neaparat sa pic pe unul din 4 locuri din 30...destul de putin probabil, nu ?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

FloroiuCiprian
Mesaje: 352
Membru din: Lun Mai 26, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de FloroiuCiprian »

multumesc frumos, cipriane, dar pentru mine zarurile au cam fost aruncate...fara locul 1 pe sector, nu prea fac nimic, iar pentru asta, trebuie neaparat sa pic pe unul din 4 locuri din 30...destul de putin probabil, nu ?



Cu siguranta experienta pe care o aveti va va ajuta forte mult la darvari si nu veti avea nevoie de foarte mult noroc.
P.S. Sa ne vedem sanatosi la Lates(din postura de concurenti).

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Impresii arbitraj APS la CN la crap

Mesaj de razvan u. »

Subiectul a fost curatat de postarile off topic.
Va rog, pentru alte discutii, folositi mesageria privata.
C. S. PELICANUL

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”