INTALNIRE "MOMENT 0"

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Genes Florin »

sanse la cn au 3-4 cluburi, restul........
pot alege si alte concursuri, gen sarulesti.
Balta Puiesti

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de dan _city_center »

barbumarius scrie:
dan _city_center scrie:
barbumarius scrie:Poate vorbim cu dl Vladeanu si ne lasa si pe noi pe Sarulesti cu 400 eur /etapa? :D
barbumarius scrie:Pai au fost anul trecut in paralel si totusi ati ales Corbu. Nu va condamn pt ca si eu am facut acelasi lucru.
Am vazut ca se si fac inscrieri pe topicul de "Competitii". Asa ca aveti din nou de ales. Sunt curios care o sa fie alegerea?

Marius,
uite ca eu iti scurtez curiozitatea si ma inscriu cu o echipa ,chiar doua ,asta daca si tu imi garantezi ca se intorc ceva bani catre cluburi ,exact asa cum a fost anul trecut
@Dane
Vezi ca ai incurcat autorii citatelor. Primul nu imi apartine.
O sa inchei polemicile astea. Pentru mine sunt prea obositoare si nu am nici timpul necesar.
In plus sunt doar discutii inutile pana la sedinta din 19 de la AGVPS.
scuze! :D
asa le-am preluat :D

te las daca esti obosit si nici timp nu ai :D sa te uiti maine la emisiune PV-VT cam pe la ora 20 ....sa te uiti bine !
eu de azi sunt liber ..am timp destul ...de' mai vin si vremuri d-astea bune ...pentru a ma ocupa mai mult de pescuit o lunga perioada ....
BARICADA CARP CLUB

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Genes Florin »

barbule vrei vre-o functie??????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
vezi ca este altu inaintea ta, a dat sms frumos si pompos. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
la mai mare!!!!!!!!!
Balta Puiesti

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de RSC »

Daniela scrie:Desi aceasta este o discutie off topic, vreau sa va spun ca dupa ultimele cercetari in domeniu, IQ este mult devansat de coeficientul de inteligenta emotionala, astfel incat acesta (IQ) devine irelevant.

Cultura emotionala specifica multor pescari se bazeaza pe sintagma "no drinks no catches"...iar atunci cand IQ-ul este egalat de nivelul concentratiei de alcool in sange :D ... EIQ-ul tinde si el catre IQ, adica EIQ = IQ = alcoolemia :D

ps: In acelasi timp, recunosc ca emotiile mele sunt aproape nule cand scriu pe acest site, ceea ce duce automat la exacerbarea unor trairi negative caracterizate de rigiditate si autoritate. Am sa-mi reanalizez "stilul". Thx & succes!
"Keep it simple!"

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de RSC »

Ovidiu Oancea scrie:Parerea mea este ca vom reusi sa progresam doar in momentul in care CN-ul si competitia in general vor deveni fenomene de masa. Oamenii sa se inghesuie sa participe si sa isi masoare fortele. In acest mod creste baza de selectie, sunt atrasi sponsori, poate carpfishing-ul va avea sanse sa fie considerat sport, cresc veniturile producatorilor de nada, cresc veniturile celor care gazduiesc competitiile, sunt bani pentru lot, creste importanta pescuitului la AGVPS si politic vorbind etc. Cat timp CN va fi bucataria catorva cluburi (mai putine zic eu in situatia de fata), cu sau fara uniuni, momente 0, etc nu vom trece la nivelul urmator.
Cred ca ai uitat in ce tara traiesti daca ai asemenea pretentii de normalitate. Am sa-ti reamintesc: te afli in "Tara lui Andrei" unde interesul de moment omoara viitorul si competitia.
"Keep it simple!"

Daniela
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 315
Membru din: Lun Oct 08, 2012 13:25

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Daniela »

Domnilor, daca omoram orice speranta de mai bine, ne omoram ca natie! Romania a dovedit tuturor ca poate face fata la superlativ (in pescuit ma refer). De ce nu avem incredere ca mai binele este posibil?

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de RSC »

Daniela scrie:... De ce nu avem incredere ca mai binele este posibil?
Nu stiu, dar poti sa-i intrebi pe cei de la Energy cum e posibil "mai binele" asta...
"Keep it simple!"

Daniela
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 315
Membru din: Lun Oct 08, 2012 13:25

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Daniela »

Probabil am un defect in ADN, eu incep prin a vedea partea buna si apoi, daca cea rea nu e de netrecut, solutii.
Energy ESTE CAMPIOANA MONDIALA, ARE RESPECTUL SI PRETUIREA NOASTRA SI ARE SANSE URIASE SA MEARGA IN PORTUGALIA! Restul e condiment, nimic nu e perfect 100%

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de RSC »

Daniela scrie:Probabil am un defect in ADN, eu incep prin a vedea partea buna si apoi, daca cea rea nu e de netrecut, solutii. ...


Nu-i ADN-ul, e EIQ-ul: persoanele cu un coeficient de inteligenta emotionala ridicat au abilitatea de a-si reprima emotiile negative, ca furia, lipsa de incredere in sine, stress-ul, anxietatea si de a le inlocui cu emotii pozitive: optimism-ul, increderea in sine, empatia, colegialitatea... :wink:

Eu te las sa cauti solutii, nu te mai provoc :D...
"Keep it simple!"

Daniela
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 315
Membru din: Lun Oct 08, 2012 13:25

Re: INTALNIRE "MOMENT 0"

Mesaj de Daniela »

Multumesc! Ne-am cunoscut cumva? Pe multi dintre forumisti ii stiu dar RSC nu-mi spune nimic.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”