Intrebare TAVP

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de cornel rosioru »

Vladut Mateianu scrie:Alta intrebare.
Daca sunt echipe care fac non combat, cine hotareste ce se va intampla cu ele si cine le urmareste ?
Concret, vin 5 echipe din partea unui club, 1 de baza si 4 la sacrificiu, cu taxa platita de echipa care TREBUIE sa mearga mai departe. Cele 4 au ca scop doar sabotarea adversarilor sau pescuitul cu carligele goale daca pica langa TITULAR ! Cine va lua masuri in acest caz ? Si cine dintre arbitrii(care nu sunt pescari de crap) va putea observa asta ? :roll:
Nu trebuie sa pescuiasca cu cirlige goale, dar poate pescui in 10m.
Ce masuri poti lua?

Nu cred asa ceva, mai ales la primele etape cind toti isi doresc sa ajunga cit mai departe posibil.
La semifinale si finale s-ar putea. Intervine spiritul de echipa.
Dar si atunci daca nu incalca regulamentul ce-i poti face?

Acest lucru se poate intimpla si la echipele care nu fac parte din acelasi club.
Eu pot avea locul asigurat daca echipa de linga mine, care nu e in carti, te bate pe tine. Lupta pt. locul 1 dindu-se intre noi doi.
Evident, voi pescui in 10m.
Eu nu i-as spune noncombat ci mai degraba strategia echipei, care face parte din joc.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de cornelserbu »

cornel rosioru scrie:Evident, voi pescui in 10m.
si evident itr-o liniste mormantala... :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de cornel rosioru »

:lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de oanavictor »

Vladut Mateianu scrie:Acum realizez ce norocosi sunt cei care au picat prima mansa la Hobaia..... :D
Si ce ghinionisti vor fi cei ce vor veni la Darvari cu ''PLANET -A :!: :lol: :o :o :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de andrei vladeanu »

invit echipele care vor pescui la darvari sa nu care cumva sa foloseasca nada senzor planet pentru a evita terminarea mansei cu zero capturi!
asta ca sa mai eliminam o cauza.
oricum, daca n-o sa prindeti nici in conditiile in care ati fugit de planet ca dracu' de tamaie "nu ati muncit suficient"! :D
iar daca munciti ca la galere, o faceti degeaba pt ca "pestele e la bataie" :D :D :D
The One Team

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de Sionut »

Vladut Mateianu scrie: Si cine dintre arbitrii(care nu sunt pescari de crap) va putea observa asta ? :roll:
@Vladut,
Arbitrii au rolul sa observe daca se respecta regulamentul. Si o vor face.

Paranteza nu o comentez ...
CS APS

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
Vladut Mateianu scrie:Acum realizez ce norocosi sunt cei care au picat prima mansa la Hobaia..... :D
Si ce ghinionisti vor fi cei ce vor veni la Darvari cu ''PLANET -A :!: :lol: :o :o :lol:
pana una alta, octav si claudiu se afla la antrenament pe darvari. au luat doua bucati (7 si 13 kg).
oana victor insista sa le dea niste bile.
lasa-i in pace pe copii, trebuia sa le dai boilies pescarilor care au venit la antrenament si au luat zero barat!
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
pana una alta, octav si claudiu se afla la antrenament pe darvari. au luat doua bucati (7 si 13 kg).
oana victor insista sa le dea niste bile.
lasa-i in pace pe copii, trebuia sa le dai boilies pescarilor care au venit la antrenament si au luat zero barat!
Copii au luat 2 pesti in 2 zile ceea ce mie m-i se pare foarte putin ,comparativ cu alti baieti din Craiova care au avut 6 bucati pe un loc mult mai slab cotat ,in numai 16 ore .
CRED CA LE-AM CREAT TOATE CONDITIILE SA SE SIMTA BINE ,I-AM LASAT SA DEA CU 6 LANSETE IN LOC DE 4 ,LE-AM DAT BARCA PENTRU PLANTAT ,LE-AM SPUS CARE ESTE ZONA DE PESCUIT .
LE-AM SPUS SA INCERCE SI ALTE BILE ,OFERINDU-LE GRATUIT O JUMATATE DE KG,STIIND FOARTE BINE CA RENUMITELE SARULESTI 0000 NU PRIND LA DARVARI .
ACEST LUCRU I-L STIU SIGUR DE LA ALTI PESCARI CARE AU MAI PESCUIT CU RENUMITELE SARULESTI 0000 ,NEPRINZAND DELOC ,COMPARARIV CU BILE READY-MADE DE LA NASH ,NUTRABAITS .......
TREBUIE SA SE INTELEAGA CA EU NU FAC BOILLIES ,NU VAND SI NICI NU AM VRUT DECAT SA-I AJUT SA PRINDA PESTE . :!: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de oanavictor »

Apropo .......unul din cei 2 pesti a fost prins la .........PORUMB :!: :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebare TAVP

Mesaj de Vladut Mateianu »

oanavictor scrie:
Vladut Mateianu scrie:Acum realizez ce norocosi sunt cei care au picat prima mansa la Hobaia..... :D
Si ce ghinionisti vor fi cei ce vor veni la Darvari cu ''PLANET -A :!: :lol: :o :o :lol:
Corect, aceste boiliesuri, Planet 1016 sunt create ptr crap ! :D :wink:

@ionut

Nu contest calitatea arbitrilor APS, dar eu conduc un corp de arbitrii de cativa ani si stiu exact ce am subliniat ! :wink:
Totusi, as fi preferat ca arbitrii sa fie pescari de crap care au participat la competitii de crap ca participanti..... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”