Organizarea carpfishing-ului românesc

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Stefan Popescu »

Val scrie:Mentin intrebarea - care e motivul ? Sigur ca dau dovada de retorica aici , dar argumentatia dvs nu ma satisface .
Tata are o vorba - nu iti da nimeni azi un mar , sa nu se astepte sa ii dai inapoi macar o portocola .
Asa merge lumea de mii de ani . Nu pot sa o inghit pe asta cu Ioana D Arc de Alba Iulia , chiar daca in orasul Dvs s-au facut lucruri minunate ale acestui neam . Din pacate eroismul , vitejia , samd nu sunt boli contagioase si nu cred ca v-ati imbolnavit de vreuna dintre ele doar pentru ca prin urbea dvs a trecut Mihai Viteazu si s-a facut Marea Unire .

In continuare cherchez la femme
Probabil că eu sunt excepția care confirmă regula. Și sunt sincer în ceea ce spun. Motivul a fost cel anunțat. Și anume că federația se poate face. Nu am avut în gând nici să câștig ceva, nici să-mi facă cineva statuie. Deja sunt mulți care încearcă să îmi pregătească debarcarea. Ghinionul lor este că încă mai am multe de făcut pentru federație și nu sunt chiar așa ușor de doborât. Unii au încercat și au devenit deja amintiri pentru federație.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Val »

Probabil . Scuzati-ma , dar de data asta chiar sunt ironic .

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Stefan Popescu »

Val scrie:Probabil . Scuzati-ma , dar de data asta chiar sunt ironic .
E dreptul tău. Oricum, eu dau socoteală în fața AG a federației. Nu pot să oblig pe nimeni să aibă aceleași păreri și convingeri ca mine. Cred că îmi pot permite acest lux.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:La punctul doi, vă asigur că sunt perfect sănătos, trăind și într-o familie de medici (soția și cumnatul).
fie nu sunt buni profesionisti fie vor sa te protejeze , la o anamneza bazica simptomele care vizibil le ai contureaza mai mult decat clar sindromul Tourette
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Anti FRPS »

................, daca pseudofederatia de pescuit era preocupata de organizarea competitiilor ,asa cum tot vrei sa prostesti lumea ca sa-ti acoperi adevatul scop, tu ce-ai cautat la ANPA sa faci presiuni asupra lor cu legea 69/2000 ca sa pui monopol asupra permiselor de pescuit ???

Are ANPA atributiuni competitionale sau este subordonata MTS ?

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Stefan Popescu »

Cristi Y scrie:
Stefan Popescu scrie:La punctul doi, vă asigur că sunt perfect sănătos, trăind și într-o familie de medici (soția și cumnatul).
fie nu sunt buni profesionisti fie vor sa te protejeze , la o anamneza bazica simptomele care vizibil le ai contureaza mai mult decat clar sindromul Tourette
DOTORE!
Tu purul și nevinovatul, am văzut că te-au acuzat colegii tăi că umblai cu fofârlica pe la Hobaia. :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Din pozele cu care te lăudai pe un forum, arătai ca un ....... Că ești și ......, ai dovedit cu prisosință. Începe (în ceea ce te privește) să mă încerce un sentiment de milă.

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de RazvanG »

Stefan Popescu scrie:
Cristi Y scrie:
Stefan Popescu scrie:La punctul doi, vă asigur că sunt perfect sănătos, trăind și într-o familie de medici (soția și cumnatul).
fie nu sunt buni profesionisti fie vor sa te protejeze , la o anamneza bazica simptomele care vizibil le ai contureaza mai mult decat clar sindromul Tourette
DOTORE!
Tu purul și nevinovatul, am văzut că te-au acuzat colegii tăi că umblai cu fofârlica pe la Hobaia. :lol: :lol: :lol: :lol:
PS Din pozele cu care te lăudai pe un forum, arătai ca un ....... Că ești și ......, ai dovedit cu prisosință. Începe (în ceea ce te privește) să mă încerce un sentiment de milă.

Batraneeee,nu stiu daca nu trebuie cu adevarat sa te feresti pentru cuvintele de mai sus.Cred ca ai deschis cu adevarat un container al Pandorei.Din cate il cunosc pe Tataie,te asigur ca ti-ai cam dat foc la valiza... :roll:

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Val »

Mai Razvane , Tatae nu e vreun smardoi de pe strada , mare cat geamandura . Adica mare e ! , dar are multa minte in cap sa nu isi impuna ideile prin fizic . Nu il mai lauda asa :lol: , sa nu inteleaga lumea altceva . Nu vine Smarandescu in tara , vine un baiat citit si educat , care in ciuda fizicului impunator stie sa poarte o discutie si are si rabdare . Atita cata mai are :lol: :lol:

Scuze de interventie !

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de RazvanG »

Val scrie:Mai Razvane , Tatae nu e vreun smardoi de pe strada , mare cat geamandura . Adica mare e ! , dar are multa minte in cap sa nu isi impuna ideile prin fizic . Nu il mai lauda asa :lol: , sa nu inteleaga lumea altceva . Nu vine Smarandescu in tara , vine un baiat citit si educat , care in ciuda fizicului impunator stie sa poarte o discutie si are si rabdare . Atita cata mai are :lol: :lol:

Scuze de interventie !
Nici nu am vrut sa insinuez asta :lol: :lol: :lol: :lol:

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Organizarea carpfishing-ului românesc

Mesaj de Val »

Stefan Popescu scrie:
Val scrie:Probabil . Scuzati-ma , dar de data asta chiar sunt ironic .
E dreptul tău. Oricum, eu dau socoteală în fața AG a federației. Nu pot să oblig pe nimeni să aibă aceleași păreri și convingeri ca mine. Cred că îmi pot permite acest lux.

Asta cu socoteala in fata AG imi suna atit de rau incat nici nu vreau sa o comentez .
In schimb altceva comentez si aici spun raspicat ca in viata publica in care va doriti sa intrati nu prea exista luxul propriilor opinii si convingeri . Nu la modul cum o faceti acum .
Iesiti din cadrul strimt al biroului Dvs si intelegeti ca faceti greseala sa aveti lux chiar exuberat in pozitii si convingeri fata de un public , care va citeste , va analizeaza si va si judeca . Public pe care culmea , il doriti alaturi de Dvs !?
Mai usor cu luxul ... nu e din povestea asta .
Luxul propriilor ganduri il ai cind te cheama Freud , Patapievici , Liiceanu , Eliade , samd - nu neaparat in ordinea asta ...
D-ta inca trebuei sa iti cristalizezi ceva ganduri si dupa aia sa iti asumi dreptul de a le prezenta coerent . Asta e faza in care te afli . Pina la lux ....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”