Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de miyagi »

Domnule Bonto,
Federația nu este nici APCR nici ALRC. Este o federație sportivă. Să nu credeți că stă cineva cu plosca în mână la ușă pentru a invita cluburile să se afilieze și nici să roage pe cineva cu funcții. Alegerile generale au avut loc și puteați participa la ele dacă vă venea mintea cea de pe urmă. Așa că alegeri vor fi peste 4 ani. Să nu credeți că va lăcrima cineva dacă clubul X sau Y nu se afiliază la federație. Cât despre un președinte de federație, v-aș sugera să faceți un sondaj și să cereți oferte. Am încercat pe un alt forum adresând o întrebare similară. O să rămâneți surprins de lipsa de înghesuială. Oricum, dacă mai doriți să participați la competiții, tot aici o să ajungeți. Fie că vă place fie că nu.[/quote]
---------------------------------------------------------
Bai Fane tu vrei sa ne omori cu zile pe noi si sa pescuiesti numai tu in competitii cu ai tai.
Ia uite ce ti s-a raspuns si nu de catre un oarecare ci de cel ce a fost managerul vicecampionilor la spinning de anul asta:

Gyorg
veteran


Data inscrierii: 07/07/2004
Mesaje: 902
Locatie: Ilfov

MesajTrimis: Joi 06 16, 2011 9:41 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
Cristi,
Stefan Dinu; Profesorul Bele; Dady Draghicescu; Ovidiu Ristivan; Mihai Anghel, Mircea Teodorescu sunt cativa din cei care l-au conoscut personal pe Popescu de aproape si stiu foarte bine ce-i poate pielea.

Atata timp cat multi alti ii cunosc notorietatea, fi sigur ca vor sta departe de federatie. Singura solutie pe care o vad este cea prezentata mai sus. Si chiar asa si sunt sigur ca vor fi retineri. Nu determinate neaparat de forma federatiei, ci mai mult de esenta constituiri acesteia.

Faptul ca uni dintre "noi" accepta functii in federatie fara prea multe retineri, iar este o pata neagra pentru consolidarea acesteia. Cu siguranta ca au intentii onorabile, dar forma in care acestia ajung pe posturi este de departe contestabila. Asta adanceste si mai mult distanta dintre cluburile onorabile care si-au unit fortele sa puna pe roate campionate nationale.

Ca sa nu mai zic ca gestul de a intenta proces unei entitati legal constituite si care are mai bine de 6 ani de experienta bazata pe colaborarea dintre cluburi, iar in final oamenii din acestea, nu a facut decat sa elimine total orice forma de apropiere intre cele doua parti, cluburile de o parte si federatia de alta.

Iti inteleg gandirea constructiva pentru ca si eu am avut in 2006 aceiasi deschidere. Numai ca nu mi-a trebuit decat mai putin de un an sa vad adevarata fata a marelui conducator de la Alba Iulia. Sfatul meu, fugi cat poti de repede sau stai cati poti de departe de personaj, infecteaza.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de miyagi »

Ia mai uite:

Gyorg
veteran


Data inscrierii: 07/07/2004
Mesaje: 902
Locatie: Ilfov

MesajTrimis: Mar 06 14, 2011 12:29 pm Titlul subiectului: Raspunde cu citat (quote)
strict la topic, eu asa vad solutia conducerii federatie in acest moment:

1. toata conducerea federatiei actuale isi da demisia in bloc, fara conditii, fara "stefanarii sau popescarii" contractuale sau de alta forma de presiune.

2. in urmatorul pas adera marea majoritatea a cluburilor la acesta federatie. Nu pot face parte din federatie decat cluburi care au cel putin 5 membri sportivi legitimati, participanti in ultimii 2 ani la o competiei de pescuit oficiala.

3. se propun modificari si se voteaza noul statut de functionare a federatiei odata cu aderarea noilor membrii.

4. pe fiecare sectiune in parte (spinning; crap; musca; stationar, etc), membrii acestora isi propun, voteaza si aleg conducerea sectiuniilor cu presedinte, vicepresedinte, secretar, etc.

5. se fac propuneri pentru presedintele federatiei de catre presedintii de sectiuni, se voteaza si rezulta presedintele federatiei.

cam asta i-am propus si lui "stefanel" atunci cand mi-a propus functia de presedinte pe sectiunea de spinning.

cred ca raspunsul pe care l-au primit il puteti anticipa si voi!
_________________
www.gyorg.ro
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de miyagi »

Urban culture.

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Dan Badarcea »

SIMESCU VALENTIN scrie:
Ooooooo
Varule iarta-mi indrazneala de nu am putut sa-ți răspund la mesajul care mi l-ai trimis , dar am fost la Sinaia ( nu la ședința )


varule iarta-mi indrazneala ca-ti raspund la mesaj :lol:
chiar imi faceam griji ca nu-ti dau aia vacanta :D :D (de la scoala din Sinaia)
Poate nu ai observat dar mie nu-mi place sa fiu PARSIV :D
Daca tu vrei sa fii PASIV e.. 8)

Am o întrebare dar sa-mi Răspunzi sincer : crezi ca apcr sau Stanila sau e t c au bani sa cheltuie pentru un CN si CM sa iasă cum va ieși cu acești oameni ca organizatori
Nu ma intereseaza banii nimanui si nici cum si-i cheltuie. :idea:
In rest danute ,, toate bune ,,
In rest, cum zici tu "numai bine"!
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de doru_croc »

@Dan. Te-a parasit somnul? Sau asta e ora pentr "cititorii intreaba, noi raspundem" :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Vali Vesa »

doru_croc scrie:@Dan. Te-a parasit somnul? Sau asta e ora pentr "cititorii intreaba, noi raspundem" :lol:
S-a sculat sa nadeasca :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
SIMESCU VALENTIN
Mesaje: 262
Membru din: Lun Oct 11, 2010 21:52
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de SIMESCU VALENTIN »

varule iarta-mi indrazneala ca-ti raspund la mesaj :lol:
chiar imi faceam griji ca nu-ti dau aia vacanta :D :D (de la scoala din Sinaia)

Nu varule ,,ca nu ma primesc la scoala ,, ca spun ca am prea multa :wink: :wink:

Poate nu ai observat dar mie nu-mi place sa fiu PARSIV :D

Am zis eu vrodata ca tu esti PARSIV :?: :?:

Daca tu vrei sa fii PASIV e.. 8)

Nu pot sa fiu pasiv varule ,nu ma lasa statutul societati , dar poti sa-l intrebi pe PETRE IULIAN ,,,cred ca vrea

Nu ma intereseaza banii nimanui si nici cum si-i cheltuie. :idea:

Pai nici pe mine nu ma intereseaza bani lor ,,, ma intereseaza sa fie frumos si sa ne mandrim

In rest, cum zici tu "numai bine"![/quote]

Sa stii ca iti doresc numai bine danute (nu zic la misto) dar cum ai facut de te-ai trezit la 3;40 ca sa-mi raspunzi la mesaj,, ma simt onorat jur ,
lacul Draghiceni jud. olt

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de George Tite »

Nu va agitati prieteni pescari, CM si calificarile le va organiza ANDREI VLADEANU APCR SI AGVPS cips-fips s-au pronuntat in Italia asa ca ......la primavara antrenati-va pe Sarulesti si nu evitati produsele SBS BAIT care vor castiga detasat :D

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

Excrocule, da-i banii lui Tata Nitu...... :oops: :oops: :oops: Tzeparule ! :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Prezentare Corbu, locatia aleasa ptr CM 2012

Mesaj de Dan Badarcea »

Ce liniste e prin zona. :?:
Toata lumea desface cadourile aduse de Mosu :lol:
Orasul fierbe,zvonuri :?: barfe :?: can-can-uri :idea: :idea:
Lumea crapista bulversata.
Ovidius Constanta

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”