Probleme S.Popescu legat de CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Popescu Stefan »

oanavictor scrie:[quote="Popescu Stefan] PS Federația asta nu va putea fi niciodată condusă de pescari. Aici trebuie să ai alte calități. Asta e.
interesanta afirmatie :!:[/quote][/quote]
Din păcate și adevărată. Dacă era posibil, federația era înființată demult. Știți mai bine decât mine acest lucru. Ați fost nominalizat odată pe această funcție și ați fost rezolvat de un pescar. :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Vali Vesa »

Popescu Stefan scrie: ...Așa că eu nu mizez pe votul pescarilor, ci ai membrilor clubului sportiv, așa cum sunt ei nominalizați în actele...
Hehe, mai ai multe de invatat dpdv al relatiilor interumane. Noi tinem cont de parerea PESCARILOR, chiar daca nu sunt trecuti in acte. Sunt prietenii nostrii, nu sclavi pe plantatie. Dar asa e cand vrei sa lucrezi de pe un piedestal, de pe pozitia de dictator. Am mai spus, vezi ca a mai fost unu care nu raspundea decat in fata "marii adunari nationale" iar restul erau simplii cetateni. Sa-ti aduc aminte cum a sfarsit???
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Popescu Stefan »

Vali Vesa scrie:
Popescu Stefan scrie: ...Așa că eu nu mizez pe votul pescarilor, ci ai membrilor clubului sportiv, așa cum sunt ei nominalizați în actele...
Hehe, mai ai multe de invatat dpdv al relatiilor interumane. Noi tinem cont de parerea PESCARILOR, chiar daca nu sunt trecuti in acte. Sunt prietenii nostrii, nu sclavi pe plantatie. Dar asa e cand vrei sa lucrezi de pe un piedestal, de pe pozitia de dictator. Am mai spus, vezi ca a mai fost unu care nu raspundea decat in fata "marii adunari nationale" iar restul erau simplii cetateni. Sa-ti aduc aminte cum a sfarsit???
Și cine vă oprește? Afilierea este o opțiune a cluburilor, nu o obligație. Îmi confirmi afirmația pe care am făcut-o când am spus că actualele cluburi nu sunt constituite ca structuri sportive autentice ci sunt asocieri de prieteni cu pasiuni comune. Un club sportiv presupune altceva și să nu vă mirați dacă aceste asocieri vor dispărea una câte una. Dar, am impresia că vă spun lucruri pe care le știți.
PS Nimeni nu este etern. Sunt conștient de acest lucru. Eu am însă simțul măsurii. Voi știi când va fi momentul să mă retrag.

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Dan Serban »

Popescu Stefan scrie:
Eu am însă simțul măsurii. Voi știi când va fi momentul să mă retrag.

Sa-mi permiteti sa ma "indoi" ...
Pescar de rând

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Vali Vesa »

Popescu Stefan scrie: Și cine vă oprește? Afilierea este o opțiune a cluburilor, nu o obligație...
Sa ne afiliem la ce?
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
tibi_m
Mesaje: 501
Membru din: Joi Iul 29, 2010 11:45
Puncte: 0
Localitate: Cluj Napoca

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de tibi_m »

Popescu Stefan scrie:
Vali Vesa scrie:
Popescu Stefan scrie: ...Așa că eu nu mizez pe votul pescarilor, ci ai membrilor clubului sportiv, așa cum sunt ei nominalizați în actele...
Hehe, mai ai multe de invatat dpdv al relatiilor interumane. Noi tinem cont de parerea PESCARILOR, chiar daca nu sunt trecuti in acte. Sunt prietenii nostrii, nu sclavi pe plantatie. Dar asa e cand vrei sa lucrezi de pe un piedestal, de pe pozitia de dictator. Am mai spus, vezi ca a mai fost unu care nu raspundea decat in fata "marii adunari nationale" iar restul erau simplii cetateni. Sa-ti aduc aminte cum a sfarsit???
Și cine vă oprește? Afilierea este o opțiune a cluburilor, nu o obligație. Îmi confirmi afirmația pe care am făcut-o când am spus că actualele cluburi nu sunt constituite ca structuri sportive autentice ci sunt asocieri de prieteni cu pasiuni comune. Un club sportiv presupune altceva și să nu vă mirați dacă aceste asocieri vor dispărea una câte una. Dar, am impresia că vă spun lucruri pe care le știți.
PS Nimeni nu este etern. Sunt conștient de acest lucru. Eu am însă simțul măsurii. Voi știi când va fi momentul să mă retrag.


Eu am o nedumerire.
Pe toate aceste forumuri sunt asocieri de prieteni sunt cluburi ilegale sunt braile si campionate imaginare.
De ce insistati dvs. sa scrieti aici si sa convingeti componentii acestor asocieri prietenesti de legalitatea si de bunele dvs intentii?
De ce nu trimiteti mailuri sau scrisori direct la acele cluburi pe care le vizati?
De ce nu dati mesaje private doar acelor presedinti de cluburi legale?
Pe cine vreti sa convingeti domnule Popescu?
pe noi simpli pescari care nu intram in zona dvs. de interes?
ati spus de multe ori ca va intereseaza doar cluburile legal constituite.
Nu sunt aici. Pe noi ne-ati convins. am inteles suntem ilegali nu ne duce capul sa intelegem majorele deziderate ale demersurilor dvs menite sa scoata pescuitul din marsam. Un lucru nu ati intrebat. Poate pescuitul nu vrea sa iasa din marasm.
P.S.
Avem un pariu facut public. si il scriu si aici ca sa ramana in posteritate.
Nu luati C.I.S. anul asta in Romania pentru federatia pe care o reprezentati momentan. (poate urmatoarele)
Nu o sa organizati nicio competitie nationala sau internationala pana in anul 2046

Cu stima si respect si profund saturat de omniprezenta dvs.

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Popescu Stefan »

d.le Vesa,
V-ați băgat pe un subiect deja deschis. Citiți postările anterioare.

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Vali Vesa »

Popescu Stefan scrie: ...actualele cluburi nu sunt constituite ca structuri sportive autentice ci sunt asocieri de prieteni cu pasiuni comune...
Ovidius e constituit ca structura sportiva, cu CIS. Doar ca noi mai suntem si prieteni, nu dictatori si slugi, cum vrei tu sa organizezi federatia. D'aia nu vine nimeni. Iar cei 5% care fac parte din federatie au venit ademeniti de propuneri fara acoperire si din INTERES.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta


Avatar utilizator
Bogdan Dragan
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1179
Membru din: Joi Aug 20, 2009 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Bogdan Dragan »

govo scrie:sa vedem cum arde :lol: :lol: :lol:

Arde, uite cum arde,
Dam semnale cu fum sa ne vezi de departe.... :lol: :lol:

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”