Probleme S.Popescu legat de CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Sionut »

miyagi scrie:. Ganditi-va ca i-a reusit gasind dezbinare si dezorganizare intre pescari, precum avocatii in familiile in prag de divort. Acum ca s-au cam spus toate poate ca ar fi cazul sa va asezati voi la masa care sunteti in "fenomen" mai demult si care-l intretineti. :roll:
Mayagi,
cea mai tare postare a ta ever. Tot respectul.
CS APS

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de miyagi »

Sionut scrie:
miyagi scrie:. Ganditi-va ca i-a reusit gasind dezbinare si dezorganizare intre pescari, precum avocatii in familiile in prag de divort. Acum ca s-au cam spus toate poate ca ar fi cazul sa va asezati voi la masa care sunteti in "fenomen" mai demult si care-l intretineti. :roll:
Mayagi,
cea mai tare postare a ta ever. Tot respectul.
`Aide Maaaah! Da` tot dai berea sau coapta 8) .
Urban culture.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Cristi Y »

Popescu Stefan scrie:Nu-mi fac griji din această cauză. Pescarii de crap o să mă caute ei pe mine. Bineînțeles, cei care vor să participe la competiții oficiale interne și internaționale. Dacă vă veți menține pe această poziție, veți deveni niște simple amintiri. Pescuitul sportiv nu începe și nu se termină cu niciunul dintre voi.

ESCROCULE !!! pescuitul sportiv a inceput deja ! FARA TINE !! asa cum va continua , TOT FARA TINE , escrocii nu au viata lunga chiar daca reusesc sa abureasca cativa naivi prin viclenii marsave
i-ti spune unul ca esti nebun , nu-l crezi ...i-ti spune al doi-lea , nu-ti da de gandit...i-ti spune ai 2000-lea , inseamna ca esti total CEALAPADIU .......!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Genes Florin »

Cristi Y scrie:
Popescu Stefan scrie:Nu-mi fac griji din această cauză. Pescarii de crap o să mă caute ei pe mine. Bineînțeles, cei care vor să participe la competiții oficiale interne și internaționale. Dacă vă veți menține pe această poziție, veți deveni niște simple amintiri. Pescuitul sportiv nu începe și nu se termină cu niciunul dintre voi.

ESCROCULE !!! pescuitul sportiv a inceput deja ! FARA TINE !! asa cum va continua , TOT FARA TINE , escrocii nu au viata lunga chiar daca reusesc sa abureasca cativa naivi prin viclenii marsave
i-ti spune unul ca esti nebun , nu-l crezi ...i-ti spune al doi-lea , nu-ti da de gandit...i-ti spune ai 2000-lea , inseamna ca esti total CEALAPADIU JEGULE !
Cristi lasa-l, in doua trei luni il joaca buhac la vreo braila :lol: :lol: :lol:
face jegu o treaba buna, NE VA FACE SA NE STRANGEM TOTI SA INFIINTAM ADEVARATA FEDERATIE
Balta Puiesti

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Cristi Y »

nu-l las Florine , ma tin de capul lui , .... asta manglitor nu are ce cauta sa ponegreasca munca atator oameni de atatia ani ... stai sa-mi apara in fata , am cateva articole cu subpuncte si aliniate sa-i citez :twisted: :twisted: ... asa cum stiu eu :wink:


fara jigniri, va rog.

Multumesc.

Dan M
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de gabi1 »

Gata Popescule m-am gidilat; Cred ca ai fost abuzat cind erai mic si de acolo ti se trage. :wink: Daca tot esti prin Alba Iulia,fa o poza cu MARIA TEREZA si posteazo in CANCAN. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Popescu Stefan »

Cristi Y
În ciuda tonului meu direct și deranjant pentru unii, nu am folosit un limbaj suburban. Limbajul suburban este apanajul semidocților și doar cei care nu au argumente logice îl folosesc. Indiferent dacă vă place sau nu, federația există și alta nu mai poate fi înființată. Cu timpul, o să constați că ce am făcut eu pentru pescuitul sportiv într-o perioadă scurtă, nu au reușit alții în ani de zile de activitate. Măcar faptul că lovind direct în interesele unora care făcuseră din pescuitul sportiv propria lor jucărie (pe banii voștri) și suportând toate măgăriile lor la adresa mea, a dat posibilitatea pescarilor sportivi să se trezească din letargia care cuprinsese întreaga suflare din pescuitul sportiv. Te asigur că ce am construit eu prin înființarea federației sportive este veriga lipsă care lipsea pescuitului sportiv și pe care nimeni nu s-a obosit să o construiască. Pe lumea asta sunt mai multe feluri de a muncii. Unii o fac cu brațele, alții o fac cu capul. Sper că în final se va constitui un tot unitar spre binele pescuitului. Când vei realiza acest lucru, o să-ți accept scuzele.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Cristi Y »

spui ca federatia exista si nu mai poate fi infiintata alta ???? pai tocmai tu esti cel care ai infiintat a doua federatie , Victor Tarus a infiintat-o pe prima si sunteti amandoua la nivel de SRL

ARATA CONCRET DE CINE ESTI RECUNOSCUT SI CE DREPTURI AI ASUPRA FENOMENULUI DE PESCUIT IN ROMANIA ! POTI ORGANIZA CAMPIONATUL NATIONAL SI POTI DUCE LOTUL NATIONAL LA MONDIALE ??? raspunde direct fara aburerile cu care ai invatat plebea iar daca incepi cu " o sa am CIS-ul in curand " , MUCLES PANA ATUNCI !
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Popescu Stefan
Mesaje: 807
Membru din: Mar Ian 19, 2010 20:46

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Popescu Stefan »

Cristi Y scrie:spui ca federatia exista si nu mai poate fi infiintata alta ???? pai tocmai tu esti cel care ai infiintat a doua federatie , Victor Tarus a infiintat-o pe prima si sunteti amandoua la nivel de SRL

ARATA CONCRET DE CINE ESTI RECUNOSCUT SI CE DREPTURI AI ASUPRA FENOMENULUI DE PESCUIT IN ROMANIA ! POTI ORGANIZA CAMPIONATUL NATIONAL SI POTI DUCE LOTUL NATIONAL LA MONDIALE ??? raspunde direct fara aburerile cu care ai invatat plebea iar daca incepi cu " o sa am CIS-ul in curand " , MUCLES PANA ATUNCI !
Eronat. Federația lui Victor Țăruș nu este federație sportivă. Dacă ai cunoaște legile, nu ai face afirmații nefondate. Federațiile sportive se constituie numai cu avizul ANTS, sub sancțiunea nulității absolute. Noi avem acest aviz, cealaltă federație, nu.
Da, federația va organiza Campionatul Național și va duce lotul la Campionatul Mondial.
Mai jos, ai un extras din Statutul federației, așa cum a fost el avizat de ANTS.
Art. 7 – Scop şi obiective

7.1. Scopul FRPS îl constituie organizarea, administrarea, coordonarea și controlul activităţii de pescuit sportiv pe teritoriul României, la toate nivelurile (seniori, senioare, juniori, junioare, cadeţi, tineret, veterani, persoane cu handicap), având ca probe următoarele: pescuit staţionar; pescuit la crap; pescuit la peşti răpitori; pescuit la muscă artificială; pescuit marin; casting.

7. 2. În acest sens, principalele obiective ale FRPS sunt:

a) dezvoltarea şi promovarea practicării pescuitului sportiv pe teritoriul României;

b) organizarea, administrarea, coordonarea și controlul activităţii de pescuit sportiv la crap, staţionar, răpitori, muscă artificială, pescuit marin şi casting pe plan naţional;

c) reprezentarea şi apărarea intereselor pescuitului sportiv pe plan intern şi internaţional;

d) promovarea pescuitului sportiv românesc, prin loturile reprezentative şi cele ale cluburilor, în competiţiile internaţionale;

e) organizarea competițiilor de pescuit sportiv aflate în competența sa, potrivit statutului și regulamentelor proprii;

f) elaborarea de statute, regulamente, directive, decizii şi alte norme, precum și asigurarea punerii în aplicare a dispozițiilor acestora;

g) prevenirea şi sancţionarea încălcării statutului, regulamentelor, directivelor şi deciziilor FRPS şi CIPS;

h) prevenirea şi sancţionarea oricărei metode şi/sau practici neregulamentare în pescuit sportiv, precum şi protejarea activităţii de pescuit sportiv de orice abuzuri.

7.3. În vederea realizării obiectivelor sale FRPS exercită următoarele atribuţii principale:

a) elaborează strategia naţională de dezvoltare a pescuitului sportiv şi controlează aplicarea acesteia de către membrii afiliaţi;

b) elaborează şi adoptă regulamente şi norme de organizare, tehnice, financiare şi de asigurare materială pentru activitatea proprie şi activitatea pescuitului sportiv, în general;

c) stabileşte calendarul competiţional anual;

d) organizează activităţile şi competiţiile sportive oficiale la nivel naţional în baza normelor şi regulamentelor adoptate potrivit statutului FRPS;

e) organizează şi coordonează întreaga activitate a arbitrilor de pescuit sportiv privind formarea, perfecţionarea continuă, clasificarea şi promovarea acestora, pe baza regulamentului propriu de funcţionare;

f) elaborează şi realizează planurile de pregătire şi de participare la competiţiile internaţionale;

g) exercită supravegherea, controlul şi puterea disciplinară în termenii prevăzuţi de Legea Educaţiei Fizice şi Sportului nr. 69/2000, cu modificările şi completările ulterioare, de Statutul şi regulamentele proprii;

h) organizează sau tutelează competiţiile de pescuit sportiv oficiale cu caracter internaţional care au loc pe teritoriul României, cu avizul ANTS;

i) promovează măsuri de prevenire şi control al folosirii substanţelor şi / sau a metodelor interzise destinate să mărească în mod artificial capacitatea fizică sau să modifice rezultatele competiţiilor, în concordanţă cu reglementările legale;

j) întreprinde măsuri pentru prevenirea şi combaterea violenţei în sport conform Legii nr. 4/2008, precum şi pentru promovarea spiritului de fair-play şi toleranţei în activitatea sportivă;

k) administrează şi gestionează mijloacele financiare şi materiale aflate în patrimoniu în conformitate cu prevederile legale, ale Statutului, regulamentelor şi normelor proprii;

l) asigură mijloacele financiare şi materiale prin efort propriu, din activităţi economice directe realizate în legătură cu scopul şi obiectul de activitate a Federaţiei, organizate în unităţi proprii cu sau fără personalitate juridică;

m) poate înfiinţa societăţi comerciale şi / sau poate desfăşura orice alte activităţi economice directe, dacă acestea au caracter accesorial şi sunt în strânsă legătură cu scopul principal al Federaţiei;

n) colaborează cu autorităţile administraţiei publice centrale şi locale, precum şi cu alţi factori interesaţi, pentru dezvoltarea pescuitului sportiv şi în alte domenii de interes;

o) elaborează şi editează publicaţii proprii privind activitatea în pescuitul sportiv;

p) organizează baza de date a FRPS privind activitatea de pescuit sportiv din România;

q) asigură reprezentarea României în competiţiile sportive şi în organele internaţionale la care FRPS este afiliată;

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme S.Popescu legat de CN

Mesaj de Cristi Matei »


senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”