Probleme Victor Oana

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de laurentiu sarghie »

Este incredibil ce vad pe acest forum......Nu pot sa cred unde s-a ajuns.
Oameni buni, acesta este un site de pescuit....Nu uitati motivul pentru care v-ati facut cont pe acest site.
Sunt copii care citesc aceste forumuri. Cum ar putea un tanar de 19 ani sa se mai apuce de pecuitul de competitie cand citeste asemena grozavii??????
Sincer, pentru binele pescuitului de competitie, schimbati-va putin atitudinea. Urmariti latura sportiva a subiectului, altfel acest site o sa ajunga un OTV al pescuitului ( daca nu e deja).

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de andrei vladeanu »

laurentiu sarghie scrie: Sunt copii care citesc aceste forumuri. Cum ar putea un tanar de 19 ani sa se mai apuce de pecuitul de competitie cand citeste asemena grozavii??????
pai asta zic si eu laurentiu.
cum ar putea un tanar sa se apuce de pescuit in conditiile in care

- castiga cine trebuie
- capitanul romaniei ofera nada moldovei la cm
- romania cumpara nada de la serbia
- etc

??
nu ar trebui ca tinerii sa stie ca cine colporteaza asemenea baliverne este un jegos?
The One Team

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de Genes Florin »

andrei vladeanu scrie:
laurentiu sarghie scrie: Sunt copii care citesc aceste forumuri. Cum ar putea un tanar de 19 ani sa se mai apuce de pecuitul de competitie cand citeste asemena grozavii??????
pai asta zic si eu laurentiu.
cum ar putea un tanar sa se apuce de pescuit in conditiile in care

- castiga cine trebuie
- capitanul romaniei ofera nada moldovei la cm
- romania cumpara nada de la serbia
- etc

??
nu ar trebui ca tinerii sa stie ca cine colporteaza asemenea baliverne este un jegos?
De vina sunteti toti ce vechi in fenomen, nu inteleg cum puteti sa va jigmiti atat si camd va vedeti pe balta sa va imbratisati.
Trece peste orice inchipuire faptul ca si in pescuit tot cei cu bani si influienti au castig, indiferent de modalitatea prin care castiga.
Pacat ca uitati un singur lucru, omul este muritor......... :oops: :oops:
Balta Puiesti

Avatar utilizator
constantin emilian
Mesaje: 257
Membru din: Dum Mai 20, 2007 21:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de constantin emilian »

Vladut Mateianu scrie:@const. emilian

Nu ar strica sa afli si parerea baietilor de la Ovidius, care in proportie de 95% coincide. La fel si acuzatiile.
Doar ca nu ii lasa presedintele lor sa scrie pe forum..... :wink:

Dar poate va veni si vremea aia !
Auzi Vladutz, sincer daca a domnul Nitu a facut asa ceva atunci cei mai avantajati ar fi fost MBarnea, next echipa Ciprian Lepadatu-Tudor Cosmin(Ovidius) si apoi noi care eram dupa Ovidius.
Nu vad noima la toate aceste afirmatii sincer imi pare rau. Nu stiu cum pescuieste TataNitu, la ce intervale inadeste si cum actioneaza...era greu sa-l urmaresc, dar sincer acest circ IEFTIN si de doi lei trebuie sa inceteze.
Ala e jegos celalalt e de doi lei, unul e prost altul e bun, unul are altul n-are si asa mai departe. Nu e asa ca e frumos balciul, talciocul, mishtocaria?
Nu mai bine va intalniti si vorbiti FACE TO FACE?
"Everything you can imagine is real"
Canalul Coledoc, Sat Duoden.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de andrei vladeanu »

constantin emilian scrie: Nu mai bine va intalniti si vorbiti FACE TO FACE?
pai de ce, costica? el arunca cu jeg aici, in public, nu face to face.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:iar ca sa revin, acestea sunt motivele pt care nu numai ca nu am de gand sa-l atentionez pe ciprian pt ce zice, ci afirm ca sunt de acord cu el. am mai spus. cu un astfel de om, altfel nu se poate. imi cer scuze celorlalti.
cred totusi ca scuzele nu-si au rostul daca esti de acord cu asemenea comportament...n-ar fi mai bine sa va ganditi la etapa urmatoare si sa lasati vechile certuri macar pana la sfarsit...

domnule floroiu, te gasesc vinovat de ascensiunea pe care a luat-o acest conflict pentru ca ai folosit un limbaj suburban si ai acuzat in van fara sa poti dovedi nimic...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de laurentiu sarghie »

Andrei,

Sunt de acord cu ce zice Florin ( pe care l-am si cunoscut, om foarte ok) , AJUNGE !!!!, GATA, ce a fost a fost, ce va fi va fi, toti suntem mai mult sau mai putin jegosi, nu cred ca e pe aici vreunu' care e " cheie de biserica" , daca am fi oameni normali la cap am merge la Opera nu prin noroaie dupa capturi.Nu va mai jigniti, nu face bine nimanui.
E firesc sa existe anumite orgolii si contradictii dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne injuram. O sa ajungem sa nu ne mai salutam pe balta.....

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de cornelserbu »

daca acceptati niste concluzii de la cineva din afara competitiei, atunci aflati :

1. nu conteaza de la cine au luat pelicanii nada, atata timp cat au platit-o si s-au aprovizionat in timpul regulamentar
2. tata nitu putea sa pescuiasca, sau putea sa-si scoata lansetele afara atata timp cat regulamentul ii permite...s-a intamplat si la cm, dar ciprian floroiu nu are de unde sa stie, cu toate ca are deja impresia ca le stie pe toate... :D
3. baietilor de la buzau trebuia sa li se atraga atenti si atat, iar daca arbitrul a facut-o si la insistentele unor "binevoitori" asa cum am mai spus, si-a schimbat decizia si i-a bagat la comisie, trebuie sa raspunda pentru incompetenta sa si pentru faptul ca nu e in stare sa ia o hotarare definitiva, plasand repede problema comisiei si spalandu-se astfel pe maini.
4. transmit pe aceasta cale felicitari tuturor participantilor si fir intins celor care au ramas in competitie !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de andrei vladeanu »

laurentiu sarghie scrie:Andrei,

Sunt de acord cu ce zice Florin ( pe care l-am si cunoscut, om foarte ok) , AJUNGE !!!!, GATA, ce a fost a fost, ce va fi va fi, toti suntem mai mult sau mai putin jegosi, nu cred ca e pe aici vreunu' care e " cheie de biserica" , daca am fi oameni normali la cap am merge la Opera nu prin noroaie dupa capturi.Nu va mai jigniti, nu face bine nimanui.
E firesc sa existe anumite orgolii si contradictii dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne injuram. O sa ajungem sa nu ne mai salutam pe balta.....
eu cer un singur lucru, laurentiu
daca faci acuzatii grave sa le poti sustine. atat.
adica va cer voua, pelicanilor, sa-i mai atrageti atentia
bre, da matale poti demonstra ce zici acolo. ca pe urma iar te face lumea jegos...
The One Team

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: Probleme Victor Oana

Mesaj de laurentiu sarghie »

Bine, dar dupa ce se face pace ( pentru ca trebuie sa se faca odata pace ) promiti ca o sa deschizi un topic " Nu mai sunt probleme Victor Oana" ?????? :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”