PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de oanavictor »

[quote="Dan Badarcea"]
Cata materie cenusie sa ai,sa poti gandi o aberatie asa mare,sa faci o selectionata din primele trei clasate,sau ma rog,unii numara din doi in doi. :?:

Intamplarea face ca pescarii pe care eu personal consider ca sunt cei mai valorosi sa faca parte din cele 3 loturi Carping ,Baricada si Energy ,lucru demonstrat cu varf si indesat in cele 3 concursuri care au avut loc la Corbu anul acesta .Rezultatele lor nu cred ca sunt intamplatoare mai ales daca te uiti si putin mai in urma ........daca tu consideri ca merita altii esti liber sa-ti expui opinia .Binenteles ca nu se poate schimba nimic ,nici nu ar fi corect sa se intample asta ......a fost doar o parere personala ..........cu daca .......iar in completare pot spune ca am introdus si echipa Mitranescu -Florin Mirea de la Carp-Zone pentru a mari aria de selectie si sa nu fiu acuzat de parti-pris .

In rest, va pup pe portofele,ca unele or sa se ingroase zilele urmatoare :lol: :lol:

Dar si unele vor slabi considerabil :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de matei1971 »

alexdumi80 scrie:
matei1971 scrie:Raman la parerea ca lotul national trebuie sa aiba un selectioner care sa faca echipa in urma desfasurarii campionatului national, la fel ca in toate sporturile de echipa! Nu cred ca Africa de Sud sau Anglia procedeaza altfel! Dar noi vrem neaparat sa reinventam apa calda sau mersul pe jos. Ia ganditi ce echipa am avea in urma unei selectii de la echipele clasate pe primele locuri!
Sunt de acord cu tine..... O selectionata din mai multe cluburi poate avea o sansa mult mai mare la CM, doar prin faptul ca ar fi doar cele mai puternice si complete echipe.

Dar cine sa faca aceasta treaba de selectioner?
Cine poate garanta ca lotul va fi ales doar prin interes sportiv si nu prin prisma altor interese?
Facem o adunare a tuturor cluburilor si sa propuna ei o echipa nationala ( cred ca sunt singuri care pot sa-si dea cu parerea prin prisma cunostintelor legate de pescuit ) . Nu cred ca cineva din spatele unui birou o va putea face.
De asta nu vom putea obtine niciodata performantele Africii de Sud sau a Angliei, in loc sa ne vedem interesul cautam carcota!
Parerea mea e ca performanta echipei Senzor din Serbia nu o sa o mai vedem prea curand!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

mo_claudiu
Mesaje: 14
Membru din: Vin Noi 19, 2010 7:29

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de mo_claudiu »

In Portuglia a iesit Senzor vicecampiona mondiala, cea mai buna clasare ever ever.

surubelru
Mesaje: 7
Membru din: Joi Mai 05, 2011 0:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de surubelru »

Daca tot este vorba de o selectionata de ce sa se mai tina preliminarii, manse etc.? Eu propun sa alegeti echipa finala prin tragere la sorti; in felul asta poate prind si cei de pe utimele locuri un loc la CM. Daca nu incetati cu aberatiile astea cine stie ce idee traznita mai gasiti.

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de DAVID NICU »

Dan Badarcea scrie:
oanavictor scrie:
Dan Badarcea scrie:Selectioner, Oana Victor :lol: :lol:
daneee.......iti arde de caterinca iar purceaua e moarta in cotet ......si cu curu in usa :lol:
manager nu poate fi decat cristi rudeanu .......vorbeste el cu niste matematicieni ...........mai scoate c18,a 7 si b 17 din joben si de antrenor nu avem nevoie ca avem valoare !
Nea Victore nu-mi prea arde de caterinca,numai ca in momentul asta nu se pune problema unei selectionate sau a unui selectioner.
CN-ul asta a avut o singura miza,locul unu la CM.
Cata materie cenusie sa ai,sa poti gandi o aberatie asa mare,sa faci o selectionata din primele trei clasate,sau ma rog,unii numara din doi in doi. :?:
Dpmdv as vrea sa mearga cei mai buni sa reprezinte Romania la CM,numai ca dupa sistemul gandit de niste minti luminate nu se mai poate acum.
Daca CN-ul ar fi avut o miza,sa spunem premii in bani,sau nada sau ce dracu ar mai fi putut fi pus ca miza....da, s-ar fi putut pune problema unei selectionate,dar in situatia noastra de acum,LA revedere!!! va spunem la revedere!!! :D
Si in situatia de mai sus nu stiu cate loturi s-ar fi inscris. :wink:
Iar pentru selectioneri astia ocazionali,o echipa nationala nu se face doar din jucatorii primelor trei cluburi clasate. :wink:
In rest, va pup pe portofele,ca unele or sa se ingroase zilele urmatoare :lol: :lol:







Dane sa nu pateasca ca astia la alegeri,platesc doi insi un cal si nu are parte nici unul de el,ca de nu sti ce face calul noapte cand este singur in stand :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de matei1971 »

mo_claudiu scrie:In Portuglia a iesit Senzor vicecampiona mondiala, cea mai buna clasare ever ever.
uite aici, ia si citeste:

http://www.crapmania.ro/forum/competiti ... 4-135.html
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Dan Badarcea »

DAVID NICU scrie:Dane sa nu pateasca ca astia la alegeri,platesc doi insi un cal si nu are parte nici unul de el,ca de nu sti ce face calul noapte cand este singur in stand :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nicusor,s-ar putea sa se intample si asta,de calul e cal :lol: :lol:
atunci sa vezi jocheii cum da din colt in colt ca nu-i asculta caii :lol: :lol: :lol:
Ovidius Constanta

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de claudiubv »

claudiubv scrie:
Vladut Mateianu scrie:Pai de unde bani mai George ? De la escroc ? :roll: :lol:
Normal de la cel care a incasat bani :wink:
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Marian Constantin »

Clubul Overten va fi prezent la mansa 3 chiar daca nu are nici o sansa la podium ... si nici nu va sta '' capra '' pentru nimeni
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de barbumarius »

Felicitari.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”