PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Alexandru Mihai »

Alexandru Mihai scrie:pe fata tata...asa curaj

iti raspund pentru ca imi place sa am ultimul cuvant.

important...e un cuvant nepotrivit. nu vreau sa fiu important decat pentru anumiti oameni.
eu vreau sa spun ce am de spus...in pescuit am spus multe si mai am de spus mult timp de acum in colo.
iar oameni de factura ta...care se baga in seama si care cred ca au inventat roata la caruta trebuiesc atentionati ca au luat-o in porumb.
nu fac altceva...


Nu ai cum sa ai tu ultimul cuvant...


...ai dreptate m-am inventat si eu peste noapte... dar nu am luat-o pe aratura....marele pescar care cum ai pus lanseta in mana ai devenit campion national, vice campion natioanalo, recorduri peste recorduri...asa repede peste noapte....
...ne cerem scuze noi incepatori...si ne plecam capetele in fata marelui pescar Gabi Tomulescu...doar el trebuie sa pescuiasca...in Romania, Europa, pe Pamant, Galaxie....bla bla bla...
...ma scuzi, nu cred ca m-am bagat seama cu tine...dar o tinea langa ca surda pe mormant ca nu sa furat nimic si ca totul este in regula...si trebuia sa te atentionez...ca vorbesti prostii in nestiinta de cauza....


.....inca o data PA....
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ Alexandru

aici gresesti...si eu am fost incepator, si eu m-am chinuit prin concursuri...dar nu am strigat decat o singura data ca am fost furat...in 2010 si atunci cu o dovada..cat de mica...dar ca sa strigi hotii numai ca vrei tu asa fara nici o dovada si drept hai mai taie din ele da-le dreak.

lanseta din mana nu mi-o ia nimeni, asa de imprumut cum e...asa ca talent este, putere de munca este...si rezultate proaste vor fi ca asa e in sport... vor fi ocazii sa fiu amendat...

dar cand m-am apucat de pescuit am cautat sa invat de la cei experimentati nu sa le iau mortzii si familiile ca m-au furat...asa la figurat.
si trebuie sa recunosc ca unul din pescarii de la care am invatat lucruri despre pescuit a fost Mateianu Vlad. acum faptul ca am pozitia asta nu inseamna ca nu i-am respectat calitatile de pescar. ba din contra .
dar cele de om nu le pot respecta unuia care iti ia un lucru pentru care ai muncit ...asa ca vrea maciuca lui.

e, in aceeasi situatie te afli si tu...si ai platit...si o sa mai platesti... ca asa e pe lumea asta...cine seamana vant culege furtuna.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de George Tite »

Felicitari castigatorilor, si sa castige cei mai buni.

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Alexandru Mihai »

aici gresesti...si eu am fost incepator, si eu m-am chinuit prin concursuri...dar nu am strigat decat o singura data ca am fost furat...in 2010 si atunci cu o dovada..cat de mica...dar ca sa strigi hotii numai ca vrei tu asa fara nici o dovada si drept hai mai taie din ele da-le dreak.

- o luam de la capat...colegul tau Dl Rudeanu a recunoscut ca a facut grilele asa cum le-a facut...

lanseta din mana nu mi-o ia nimeni, asa de imprumut cum e...asa ca talent este, putere de munca este...si rezultate proaste vor fi ca asa e in sport... vor fi ocazii sa fiu amendat...

- ai auzit de la mine ca ti-am reprosat ca ai scule de imprumut??
- talent avem toti...unii mai mult altii mai putin

dar cand m-am apucat de pescuit am cautat sa invat de la cei experimentati nu sa le iau mortzii si familiile ca m-au furat...asa la figurat.
si trebuie sa recunosc ca unul din pescarii de la care am invatat lucruri despre pescuit a fost Mateianu Vlad. acum faptul ca am pozitia asta nu inseamna ca nu i-am respectat calitatile de pescar. ba din contra .
dar cele de om nu le pot respecta unuia care iti ia un lucru pentru care ai muncit ...asa ca vrea maciuca lui.


- imi pare rau dar nu pot sa te respect atat timp tu ca pescar renumit si cu rezultate in acest sport ( in sport adversarii isi dau mana la sfarsit indiferent de rezultat ) imi aduci numele ( porecla ) intr-o discutie in care chiar nu ii inteleg rostul...
- nu eu ti-am luat un lucru pentru care tu ai muncit...colegul tau de club Dl Rudeanu e problema...

e, in aceeasi situatie te afli si tu...si ai platit...si o sa mai platesti... ca asa e pe lumea asta...cine seamana vant culege furtuna.

- ce mi sa platit??? - ca nu mi-ai intins mana????...prin acel salut neonorat din partea ta crezi mi-ai platit o polita?...te inseli...ti-ai atras doar antipatie din partea mea dar doar ca omul Gabi Tomulescu...nu ca pescarul Gabi Tomulescu.

Si cu eu am cei 7 ani de acasa....am sa renunt primul la aceasta discutie care este penibila pentru aman2.

Seara buna!!!
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Alexandru Mihai »

e, in aceeasi situatie te afli si tu...si ai platit...si o sa mai platesti... ca asa e pe lumea asta...cine seamana vant culege furtuna.

...suna a amenintare...sau nu?
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Neacsu Mircea »

RSC scrie:
Dan Mitranescu scrie:
petre iulian scrie:sanctiuni drastice pentru non-combat prin neparticipare :shock:
... si premii mari pentru non-combatul prin participare. :D
RSC vezi ca ai facut o greseala ti-ai montat fara sa vrei poza de la AVATAR pe topic
Vice Campion National 2014

CristiK
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 27, 2011 18:09

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de CristiK »

Cand or sa cada niste unii de pe aici o sa ii cam doara rau !
Politetea, omenia sunt lucruri care culmea nu costa nimic, dimpotriva cu toate astea unii sunt total straini de asa ceva, s-a tot vorbit de 7 ani de acasa cred ca e mult mai mult de atat.

Concluzia la acest topic a fost sintetizata de Vladut , MERCENAR ceea ce omite persoana in cauza dar aici vorbim de cultura generala si nu cred ca e cazul este ca de-a lungul istoriei mercenarilor le-a fost facut felul la propriu sau la figurat chiar de cei care i-au angajat sau au reusit sa scape si sa umble pe pustii pentru ca nu le mai deschidea nimeni o usa pentru ca nu au fost decat carne de tun!

Sper sincer sa nu mai auzim prea curand de persoana aceasta, ne punem 10% din pagina la semnatura titluri peste titluri dar nu scriem pe forum decat la scandaluri si la polemici dar nimic din care sa invete si altii, decat asa campioni nationali, europeni, mondiali, galactici sau intergalactici mai bine PAS, v-a trecut malaiul prin traista si sincer multi ne-am cam saturat de texte si basini .

@ Alex Mihai: Nu are rost sa te murdaresti!

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Andrei I »

De aia e frumos forumul :))
Milionar excentric

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@ Cristi K

ai intrebat si nu t-i sa raspuns?
ai vrea sa venim la tine acasa si sa te intrebam daca ai nevoie de ceva.
ai dreptul sa ai o parere dar ca sa nu mai auzi de mine e greu...foarte greu...
am atatia oameni carora le sunt dator sa pescuiesc incat...sunt condamnat sa pescuiesc.
iar cine ma cunoaste personal poate as confirme ca sunt om cu oamenii...cu jigodiile in schimb NU...te rog sa ma scuzi oricine ai fi.
crede-ma sunt foarte politicos dar nu atat de politicos incat sa-mi dau fustita jos...ca altii
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

CristiK
Mesaje: 24
Membru din: Joi Oct 27, 2011 18:09

Re: PROCES VERBAL - ETAPA 28.06-01.07.2012 A C.N. - 2012

Mesaj de CristiK »

Ceea ce am spus sunt niste considerente si concluzii generale, ideea de baza este ca doar faptele trebuie sa vorbeasca si nu sa avem OTV in fiecare seara pe CRapmania .
Deja imi vine in minte Borcea care de 10 ani cere sa fie lasat sa se pregateasca de Champions League si cu toate astea e departe .
Ati fost blamati la mansa 1, la mansa 2 ati fost pe locul 2, ati demonstrat un punct de vedere dar toate discutiile astea cu jicniri si pozitionari superioare fata de 1 sau altu nu stiu daca isi au locul intro competitie sportiva mai ales la nivel national .

Mor cand vad cata mizerie este in pescuitul asta cu atat mai mult ca din prisma costurilor ar trebui sa fie un domeniu al GENTELMANILOR si cand colo ........ nu mai zic dar intra o lista lunga de

Mai ne lua unu de dimineata la misto , era intrebat daca a inceput sa manance pestele pe o anume balta si el pune poze cu dulapii DAR a omis sa spuna ca pozele sunt din 2011 , cat de guster sa fii, cat de destept sa te crezi si cel mai rau , cat de prosti sa ii crezi pe cei din jurul tau sa mergi la tupeu asa, la intimidare ca pe vremea lui Ceasca ???

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”