Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de miyagi »

Cristi Y scrie:uite cam ce scenariu vad eu

ai realizat ca lupta este pierduta din punt de vedere birocratic , popescu a reusit sa ti-o ia inainte cu legalizarea federatiei deci trenul a plecat din gara

dar....ar mai fi o solutie , ma urc in tren si lucrez conductorul din mers , astept sa greseasca cateva macaze , sa treaca cateva semafoare pe rosu si apoi , in primul tunel i-l dau cu capul de mansa si i-l arunc din propriu-i tren :wink: :wink:
Eu ziceam sa nu ajungem atat de departe. E clar ca ipochimenul n-are probleme de perceptie si ar fi mai simplu sa iasa singur din schema. Macazurile au tot fost gresite si ar cam fi cazul sa lase alti conductori sa redreseze, iar daca nu sa fie scos cu "forta" de la mansa. Ideea e ca daca dispare Fane cineva trebuie sa preia fraiele si cam cine ar fi acela? Sau se lasa federatia asta de izbeliste? Ar fi si asta o solutie insa trebuiesc infiintate celelalte. Alti bani, alta distractie cu luatul de la 0.
Fane cum e breh cu ce a spus MTS-ul? Sau nu s-a tinut intalnirea?
Urban culture.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de andrei vladeanu »

cornel.s scrie:Ideea e ca daca dispare Fane cineva trebuie sa preia fraiele si cam cine ar fi acela?
parerea mea este ca nu exista acest om in pescuitul din Romania.
The One Team

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de Anti FRPS »

Dar de ce nu se pune problema intr-o logica normala si nu inversa ?

Intai sa dispara trogloditul mitoman definitiv din federatie ( cu toate ca asta este este o manipulare grosolana , deoarece trogloditul s-a pus la adapost prin statut si certificatul OSIM ) iar cei care vor ramane sa afilieze federatia (daca pot) la CIPS FIPS

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de andrei vladeanu »

Anti FRPS scrie:Dar de ce nu se pune problema intr-o logica normala si nu inversa ?

Intai sa dispara trogloditul mitoman definitiv din federatie ( cu toate ca asta este este o manipulare grosolana , deoarece trogloditul s-a pus la adapost prin statut si certificatul OSIM ) iar cei care vor ramane sa afilieze federatia (daca pot) la CIPS FIPS
in cazul asta ar trebui sa-ti schimbi numele din ANTI FRPS in ANTI TROGLODIT, nu?
The One Team

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de miyagi »

Anti FRPS scrie:Dar de ce nu se pune problema intr-o logica normala si nu inversa ?

Intai sa dispara trogloditul mitoman definitiv din federatie ( cu toate ca asta este este o manipulare grosolana , deoarece trogloditul s-a pus la adapost prin statut si certificatul OSIM ) iar cei care vor ramane sa afilieze federatia (daca pot) la CIPS FIPS
Nu e vorba de nicio manipulare. Este pur si simplu vointa decidentilor, membrii ai federatiei (la momentul in care se va vota excluderea lui prin AG). Scrie undeva in statutul federatiei ca e a lui Fane sau ca e detinatorul majoritar de actiuni, parti sociale etc? Daca da sa stim si noi sa nu ne mai batem capul cu sandramaua!
Treaba cu OSIM-ul e apa de ploaie in conditiile astea.
Ultima oară modificat Joi Oct 10, 2013 12:06 de către miyagi, modificat 1 dată în total.
Urban culture.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie: indiferent de ce zice unu' sau altu'. eu realizez foarte bine ca nu am reusit in cateva randuri sa coagulez miscarea sportiva din pescuit si nu mai am de gand sa mai incerc vreodata.
eu nu as zice asta , fiecaruia i-i trebuiesc apreciate calitatile si criticate ( sau corectate) defectele , tu esti cel care a reusit sa sudeze cea mai puternica si cea mai titrata echipa de pana acum , aceasta calitate nu se invata in scoli sau la cursuri de specialitate , te nasti cu ea , iar ca sa poti sa aduni si sa coordonezi o trupa de oameni maturi , cu personalitati si temperamente diferite , motivati doar de un hobby , nu-i lucru usor
daca se va intampla si se va intampla , sa existe o federatie curata , fara intrusi rauintentionati ca popescu , pentru rolul de antrenor esti cel mai potrivit
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:
cornel.s scrie:Ideea e ca daca dispare Fane cineva trebuie sa preia fraiele si cam cine ar fi acela?
parerea mea este ca nu exista acest om in pescuitul din Romania.

aici te contrazic din nou
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de Anti FRPS »

Ati vazut asta ?

Imagine

Stie cineva cui apartine ,de cine a fost inscrisa la OSIM , si mai ales de ce ?

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de miyagi »

Cristi Y scrie:
andrei vladeanu scrie:
cornel.s scrie:Ideea e ca daca dispare Fane cineva trebuie sa preia fraiele si cam cine ar fi acela?
parerea mea este ca nu exista acest om in pescuitul din Romania.

aici te contrazic din nou
Mda! Si eu sunt de acord cu Cristi :). Mai exista si altcineva? S-o zica fara menajamente. Discutam si noi si apoi beau si eu o bere buna 8) pen`ca nu m-am grabit :wink: .
Ultima oară modificat Joi Oct 10, 2013 12:30 de către miyagi, modificat 1 dată în total.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Protocol de reprezentare intre AGVPS si FRPS

Mesaj de miyagi »

Anti FRPS scrie:Ati vazut asta ?

Imagine

Stie cineva cui apartine ,de cine a fost inscrisa la OSIM , si mai ales de ce ?
Da fratioru`, dar dupa ce i se taie creanga de sub picioare ce o sa mai faca cu ea? Ori o cedeaza si p-aia odata cu federatia, ori o pierde in instanta, ori se sterge cu ea in dos :wink: .
Titulatura se schimba cel mai usor prin cerere de inscriere de mentiuni.
Ultima oară modificat Joi Oct 10, 2013 12:29 de către miyagi, modificat 1 dată în total.
Urban culture.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”