Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de Vali Bonto »

CLAUDIU COZMA scrie:
Popescu Stefan scrie:Claudiu,
Cred că te pricepi mai bine la pescuit decât la versificare. Las-o moartă. Unii se distrează deja pe seama ta. Nu o să ajungi niciodată un Eminescu. Nici cu gramatica nu stai prea bine. De ortografie ce să mai vorbim. Unii chiar nu au băut cerneala la școală. Lăsând la o parte partea medicală a unora care ajung să scrie versuri. Nu simți nimic dimineața când te trezești? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Domnule Presedinte
Multumesc pentru sfaturi , nu stiu de ce va deranjati asa de tare , cand am vazut ca unii la fel de talentati ca si mine incearca sa devina Mircea Sandu , am zis sa incerc si eu , nu mi-a iesit asta e .
Este ultima oara cand intru in dialog cu tine , vad ca nu stii decat sa jignesti , si intradevar , nu stiu cum ti-ai dat seama , dar simt ceva dimineata , simt o mare greata si pana acum nu mi-am dat seama de la ce mi se trage .
La revedere .
Popescule....ca sa te citez pe tine insuti....esti un mare dobitoc.
Pe langa faptul ca esti total paralel cu pescuitul la crap esti si un mare nesimtit....jignesti pe toata lumea de zici ca esti miezul din ......
PS.Continuarea poti s-o mananci.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de Val »

Nu stiu pe unde am vazut , prin ce topic , ca City Center ( daca o fi el ) are grija mea .... eu neavind vreun raspuns pe acel topic . Pot sa-i urez ceva ????
Citesc de vreo doua zile si nu mai scriu dar asa cum gandeam si mai devreme - ramai mut ! De fapt nu este nimic de facut decit RESET ! Orice altceva va fi permanent supus santajului si presiunilor .... asta e Romania . Noi pescarii am avut si APCR si Liga si Baricada , samd - si nu facem altceva de cit de ani de zile sa ne scoatem ochii - unul la altul , pe probleme timpite .... S-a facut ceva tentativa de federatie , s-a oprit , AGVPS-ul nu a fost de acord cu chestia asta , dar a fost de acord ca doi ani de zile sa cantareasca LIga vs APCR , cind se scutura maslinul ( olive ) cu probleme majore in competitie , samd ..... Uite ca a venit Popescu ( genul Mitica din Caragiale ) ...si a facut ordine ....cum a priceput el si cum stie el de la colectivizare incoace ... Aspru , dar sever ....
Daca Popescu avea si CIPS-ul era coada la usa lui !!!! Asa , va ramine sa discute cu pescarii si cu ce le promite - pentru ca altfel ramine cu Renasterea , Reinvierea , samd - cluburi de astea de mare personalitate .
Pina la urma sa vina Popescu cu dialogul lui de avocat si sa faca ordine comunista . Vad ca are multa pricepere de activist si ceva studii de profil Stefan Gheorghiu , e din afara sistemului , nu a luat peste pe balti , pentru ca nu a prins nimic in viata lui , nu a lansat in afara , nu a dat cu porumb , nu a bagat tarusi si nici banda , nu a avut arbitrii , samd in fapt nu are nici o calitate pe balta - plus o gramada de cacaturi ce a scris pe aici , dar asta e genul de persoana care face ordine , LA ACEST MOMENT . Nu ai cum sa-l agati cu ceva , plus ca e si cu gura mare pe lege .... NOI ne sfasiem ca lupii .... el tace si scrie prostii si mai tace si mai scrie ... cu ce sa-l agati ca e nevinovat cu pescuitul ????? Adica din punctul nostru de vedere , ca pescari , nu il avem cu nimic la mina .... cred ca asta ne infurie pe toti ! Plus proasta strategie de exprimare publica .....prin care jigneste pe cei pe care ii doreste in curtea lui .... ( imi cer scuze fata de Mateianu ca m-am considerat pescar in postarea asta ... )

Scuze de interventie . Si inca ceva - in viata mea , nu am sa fac parte din aceasta Federatie . Cind or sa o conduca pescarii ... atunci e altceva . Dar cit timp trebuie sa mature si sa faca curatenie dupa noi , Popescu si Federatia lui , plus Costel ( cel mai minunat si iubit combinator pe care l-am vazut in viata mea ....!!!! ) .... eu unul ma simt vinovat . Am partea mea de vina ... de la Califarul incoace . Poate si voi ceilalti va simtiti la fel .

Avatar utilizator
zoitadaniel
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 20:56
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de zoitadaniel »

Val scrie:Pina la urma sa vina Popescu cu dialogul lui de avocat si sa faca ordine comunista . Vad ca are multa pricepere de activist si ceva studii de profil Stefan Gheorghiu
domnu val :) , eu sunt avocat cu ceva vechime in bransa si dl asta, popescu, n-are nicio treaba cu avocatura. oricine poate sa posteze texte de legi, dar pana a le mai si interpreta, e cale lunga :D
oricum, eu l-am intrebat intr-o alta postare daca federatia dumnealui e de utilitate publica si n-am primit raspuns :mrgreen: mai astept
Campion National 2010
Vicecampion National 2013
Campion National Individual 2013

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de Val »

zoitadaniel scrie:
Val scrie:Pina la urma sa vina Popescu cu dialogul lui de avocat si sa faca ordine comunista . Vad ca are multa pricepere de activist si ceva studii de profil Stefan Gheorghiu
domnu val :) , eu sunt avocat cu ceva vechime in bransa si dl asta, popescu, n-are nicio treaba cu avocatura. oricine poate sa posteze texte de legi, dar pana a le mai si interpreta, e cale lunga :D
oricum, eu l-am intrebat intr-o alta postare daca federatia dumnealui e de utilitate publica si n-am primit raspuns :mrgreen: mai astept
Mai Daniele daca erai avocat de ce nu l-ai consiliat pe seful tau de echipa sa faca ceva pina acum vizavi de federatie , de legea sportului , samd ??? Gabi pricepe repede asta pot sa iti spun !
Lasa interpretarea ca eu nu sunt avocat si vad ca saracia asta de Popescu a luat Federatia pe Romania si are acte ! Ce nu are el - este CIPS-ul si imi doresc din suflet NICI sa nu il ia vreodata ...... pentru ca a fost mojic si vrea sa o faca pe fizicul lui si pe persoane fizica !
Si fara CIPS - am eu strategia prin care il putem pune la cos ...
Dar ideea mea ramine , tipic Decebal - cind doi caini se cearta si vine lupul ... Ce se intimpla ???? Te implici prea tirziu , ca avocat . Scuze !

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de gabisandu »

Popescu Stefan scrie:Claudiu,
Cred că te pricepi mai bine la pescuit decât la versificare. Las-o moartă. Unii se distrează deja pe seama ta. Nu o să ajungi niciodată un Eminescu. Nici cu gramatica nu stai prea bine. De ortografie ce să mai vorbim. Unii chiar nu au băut cerneala la școală. Lăsând la o parte partea medicală a unora care ajung să scrie versuri. Nu simți nimic dimineața când te trezești? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vad ca nu poti sa te abtii. Jignesti in continuare oameni care au facut multe pentru pescuitul de competitie din Romania. Tu, zero barat.

P.S.- Habar n-ai cati se distreaza pe seama ta si pe aberatiile care le emiti la fiecare postare. Te-am rugat sa fii mai diplomat iar daca vrei sa te luam in serios. Inscrie federatia la CIPS si eu sunt primul care-ti strang mana. Pana atunci lasa vorba si pune-te pe treba.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de andrei vladeanu »

gabisandu scrie:
Popescu Stefan scrie: Inscrie federatia la CIPS si eu sunt primul care-ti strang mana. .
inscrie pe dracu.
iar federatia hibrid a lui popescu vom vedea daca va primi cis-ul de la anst si daca va depasi procesul cu noi.
federatia de pescuit se va face atunci cand va exista certitudinea cips si - in mod obligatoriu - prin asocierea cluburilor care activeaza in domeniu.
The One Team

Avatar utilizator
zoitadaniel
Mesaje: 71
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 20:56
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de zoitadaniel »

dl val, pai legea suna cam asa:
Art. 35.
(1) Doua sau mai multe asociatii sau fundatii se pot constitui in federatie

pot fi multe federatii
care federatie a luat-o?
de aici si pana la utilitate publica e cale lunga:

art. 45 alin. 2
O federatie poate fi recunoscuta de Guvernul Romaniei ca fiind de utilitate publica daca cel putin doua treimi din numarul asociatiilor si fundatiilor care o alcatuiesc sunt recunoscute ca fiind de utilitate publica.
si daca tot e la moda din parte lu domn popescu, postez si eu texte de lege:
Art. 381. - In sensul prezentei ordonante, prin utilitate publica se intelege orice activitate care se desfasoara in domenii de interes public general sau al unor colectivitati.
Art. 39.
(1) Recunoasterea unei asociatii sau fundatii de utilitate publica se face prin hotarare a Guvernului. In acest scop, asociatia sau fundatia interesata adreseaza o cerere Secretariatului General al Guvernului, care o inainteaza, in termen de 15 zile, ministerului sau organului de specialitate al administratiei publice centrale in a carui sfera de competenta isi desfasoara activitatea.
are guvernul romaniei ministerul pescarilor sportivi ? n-ar fi rau, dar n-are :(
Campion National 2010
Vicecampion National 2013
Campion National Individual 2013

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de gabisandu »

andrei vladeanu scrie:inscrie pe dracu.
Nici pe ala nu-l inscrie.
Anul trecut Mateolli la un pahar de vorbe mi-a spus textual. "Daca vine presedintele republicii si tot nu renuntam la AGVPS." CIPS-ul este stat in stat.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de andrei vladeanu »

zoitadaniel scrie:dl val, pai legea suna cam asa:
Art. 35.
(1) Doua sau mai multe asociatii sau fundatii se pot constitui in federatie

pot fi multe federatii
care federatie a luat-o?
de aici si pana la utilitate publica e cale lunga:

art. 45 alin. 2
O federatie poate fi recunoscuta de Guvernul Romaniei ca fiind de utilitate publica daca cel putin doua treimi din numarul asociatiilor si fundatiilor care o alcatuiesc sunt recunoscute ca fiind de utilitate publica.
si daca tot e la moda din parte lu domn popescu, postez si eu texte de lege:
Art. 381. - In sensul prezentei ordonante, prin utilitate publica se intelege orice activitate care se desfasoara in domenii de interes public general sau al unor colectivitati.
Art. 39.
(1) Recunoasterea unei asociatii sau fundatii de utilitate publica se face prin hotarare a Guvernului. In acest scop, asociatia sau fundatia interesata adreseaza o cerere Secretariatului General al Guvernului, care o inainteaza, in termen de 15 zile, ministerului sau organului de specialitate al administratiei publice centrale in a carui sfera de competenta isi desfasoara activitatea.
are guvernul romaniei ministerul pescarilor sportivi ? n-ar fi rau, dar n-are :(
domnule avocat,
cu tot respectul, dar nu cred ca citati din legea 69/2000, adica legea sportului
aveti grija ca aici discutam de federatii sportive
The One Team

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Romania-Slovacia la nivel de federatie?!......

Mesaj de iohann »

agramatii,milogii,etc,n-au voie in federatie.
nici ce cu rezultate pana-n 2011.
nici cei care te contesta.
ONLY PUPINCURISTI.
te-ai gasit tu,moralistule,care urla lumea dupa tine sa le dai banii.
pana una alta esti un nimeni in pescuitul competitional,un o.
n-as fi scris nimic,dar mi-esti simpatic tare.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”