Sat fara caini

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sat fara caini

Mesaj de EX-UL »

Eu unul am inteles ca ma bat cu morile de vant si nu am "partener constant de dialog" - de asta nici nu mai scriu nimic despre nici o calificare , balta sau aroganta a cuiva . Fie ce o fi - macar de-ar fii bine .
M-am saturat sa ma fac de cacat ducind discutiile astea cu mine singur , de fapt . Cine zice azi - bai ce bine ca i-ai spus-o , era nevoie sa ii zica cineva ceva lui X , maine acelasi spune - lasa-l mai ca sa fie liniste , samd . Dracu mai intelege ceva din morala , etica , samd - iar eu in "joaca" asta murdara , nu ma mai bag , am si altceva de facut .
Pupat Piata Independentei - dragii mei ......

Si vorba lui Cezar - ne vedem pe balta fratilor ( eu sper ca inclusiv pe Darvari - daca mai am acces :lol: ) . Si ai spus mare vorba Vladutz - da-o dracu pina la urma ca e doar un hobby si nu duc de mincare la copii acasa din ce scriu pe aici .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sat fara caini

Mesaj de cornel rosioru »

Vladut Mateianu scrie::oops: :oops: :oops:

O sa ajungem sa privim conducatorii pescuitului cu aceassi sila cu care ii privim pe politicieni.....Doar imbarligaturi, combinatii, ciupeli, bani...jocuri de culise si certuri de fatada !
Pacat ! Ptr unii era doar un hobby........ :oops:
Si uite ce scriai cu numai citeva zile in urma

In clipa de fata, turneul a ramas fara conducator, echipa fara capitan, concursul fara observatori si de partea financiara nu intereseaza pe nimeni ! Toti asteapta sa vada daca vor prinde unul din primele 4 locuri, de abia atunci o sa inceapa agitatia, in rest nu ii intereseaza daca nu se califica.... Gresit !


Din pacate nu vad cine ar putea sa puna piciorul in prag si sa indrepte situatia ..... Nu vedeti ca este haos ?

Uite ca s-a pus piciorul in prag si s-a gasit solutia.

Cei care pescuies doar din hobby nu vin la CN. Pt. acestia pescuitul este o relaxare cu prietenii sau familia.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sat fara caini

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Cornel Rosioru

Daca nu practica pescuitul ca pe un hobby atunci este un pretext pentru a pleca de acasa. Stii bine ca sunt echipe care au luat avertismente pe fond de consum. Lucru care numai cu latura sportiva a pescuitului nu cadreaza ...

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sat fara caini

Mesaj de matei1971 »

Parerea mea este ca echipa nationala trebuie alcatuita de un SELECTIONER sau CAPITAN exact ca la fotbal, pescarii participa la competitii iar selectionerul ii urmareste iar in functie de balta pe care se tine CM face selectia si raspunde de rezultate! Din cate am inteles asa se procedeaza la englezi si nu stiu de ce trebuie sa inventam noi roata cand au inventat-o altii acum mii de ani!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sat fara caini

Mesaj de cornel rosioru »

matei1971 scrie:Parerea mea este ca echipa nationala trebuie alcatuita de un SELECTIONER sau CAPITAN exact ca la fotbal, pescarii participa la competitii iar selectionerul ii urmareste iar in functie de balta pe care se tine CM face selectia si raspunde de rezultate! Din cate am inteles asa se procedeaza la englezi si nu stiu de ce trebuie sa inventam noi roata cand au inventat-o altii acum mii de ani!
Pina in 2004 si noi aveam un sistem propriu de alcatuire a lotului national. Mergea cine avea bani.
Din 2004 s-au facut selectii.
Nu poate da nimeni retata cistigatoare, chiar daca roata s-a inventat acum mii de ani.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sat fara caini

Mesaj de matei1971 »

cornel rosioru scrie:
matei1971 scrie:Parerea mea este ca echipa nationala trebuie alcatuita de un SELECTIONER sau CAPITAN exact ca la fotbal, pescarii participa la competitii iar selectionerul ii urmareste iar in functie de balta pe care se tine CM face selectia si raspunde de rezultate! Din cate am inteles asa se procedeaza la englezi si nu stiu de ce trebuie sa inventam noi roata cand au inventat-o altii acum mii de ani!
Pina in 2004 si noi aveam un sistem propriu de alcatuire a lotului national. Mergea cine avea bani.
Din 2004 s-au facut selectii.
Nu poate da nimeni retata cistigatoare, chiar daca roata s-a inventat acum mii de ani.
Raman la parerea ca lotul trebuie alcatuit de un capitan in functie de profilul baltii pe care se tine CM. Daca constati cca balta are cten ce facem, nu ii luam pe Gheran, Gaulea si Mitranescu doar pt faptul ca in calificari s-a pescuit la crap iar ei nu sunt in primii patru?
Am citit zeci de pagini despre interpretari ale regulamentului dar despre mansele disputate pana acum nu cred ca sunt 2 cu comentarii despre tehnica si tactica, asta spune multe!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Sat fara caini

Mesaj de petre iulian »

ce se intampla daca la ultima mansa vin doar 8-9 echipe ?.
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sat fara caini

Mesaj de cornel rosioru »

In 2012 cind CM va fi in RO pe HOBAIA Mitranescu, Gheran si Gaulea vor fi la mare cautare :D
Pina atunci in ultimii 5 ani pe nicaieri in lume nu a fost ten. Nu s-a prins nici macar accidental un castravete.
La cele 5 CM la care am participat am avut informatii precise despre populatia de peste existenta in baltile pe care s-a pescuit.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sat fara caini

Mesaj de razvan u. »

Maestre,
In lacul L'Uby cat ten exista? S-au mai bine zis exista?
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sat fara caini

Mesaj de Vladut Mateianu »

Exista pana au ajuns cativa pescari romani..... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”