Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
nicuB
Mesaje: 375
Membru din: Lun Mai 16, 2011 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Mesaj de nicuB »

Astia "e niste prosti" :) Nu cunosc legile. Intr-o sapt dom' presedinte studiaza cum e treaba cu contabilitatea si-i mananca cu citate din legislatie :)
Si tocmai cand cel mai inversunat oponent a lui (pe forum :lol: ) a (re)inceput sa-i placa ce aude din gura popesciana. Mai, mai.....

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Cat de jmeker sa fii si sa te duci la inchisoare pt 6-7000 lei?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re:

Mesaj de cezar.ch »

osc1or scrie:Cat de jmeker sa fii si sa te duci la inchisoare pt 6-7000 lei?

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Faptul că sumele nu sunt impresionante...hm, realitatea zilelor noastre este că dacă furi zeci de milioane, poate scapi, dar dacă furi câteva mii de lei din banii statului, faci sigur pușcărie.
Singura șansă a lui Popescu este să acopere "gaura", să coopereze cu organele de anchetă și să dea peste un procuror mai milos.

Dar, oameni buni, nu credeți că respectivul control a venit "pe pont", că au fost informați din interior unde să caute...gândiți-vă numai pe câți i-a reclamat, târât prin tribunale, insultat și, în unele cazuri, țepuit?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Mesaj de gabi1 »

La cât e de viclean, să nu scoată ''asul'' din mânecă dacă se îngroașă gluma.
- dpdv juridic:
- posibilitatea tragerii la răspundere penală a individului rezultă din interpretarea per a contrario
a art. 48 CP (cap V-Cauzele care înlătură caracterul penal al faptei)-Iresponsabilitatea- ( Nu
constituie infracţiune fapta prevăzută de legea penală, dacă făptuitorul, în momentul săvârşirii
faptei, fie din cauza alienaţiei mintale, fie din alte cauze, nu putea sa-şi dea seama de acţiunile
sau inacţiunile sale, ori nu putea fi stăpân pe ele). :lol: :lol:
Să nu-l bage pe Sandu la belea, e capabil.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

sandu podaru70
Mesaje: 50
Membru din: Vin Mar 07, 2014 10:10

Re: Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Mesaj de sandu podaru70 »

gabi1 scrie:La cât e de viclean, să nu scoată ''asul'' din mânecă dacă se îngroașă gluma.
- dpdv juridic:
- posibilitatea tragerii la răspundere penală a individului rezultă din interpretarea per a contrario
a art. 48 CP (cap V-Cauzele care înlătură caracterul penal al faptei)-Iresponsabilitatea- ( Nu
constituie infracţiune fapta prevăzută de legea penală, dacă făptuitorul, în momentul săvârşirii
faptei, fie din cauza alienaţiei mintale, fie din alte cauze, nu putea sa-şi dea seama de acţiunile
sau inacţiunile sale, ori nu putea fi stăpân pe ele). :lol: :lol:
Să nu-l bage pe Sandu la belea, e capabil.


eu chiar nu-mi fac probleme,in mai,iunie 2015 la AG fostul secretar general si-a dat demisia din functie si-n acel moment de criza,dupa AG m-a sunat daca pot sa-l ajut ca altfel nu poate obtine finantarea.In concluzie,in calitate de secretar general al frps,am semnat contractul de finantare chiar daca nu am avut nici un contact semnat cu federatia,nu am fost numit in urma unei sedinte de birou sau AG...,haos specific lui popescu,probabil intentionat.
problema lui popescu a fost cum a cheltuit banii si pe ce,Normal trebuia sa convoace BF dar el a cheltuit banii chiar fara sa consulte pe nimeni,a luat 4 barci care n-au fost folosite pana acum si a cumparat echipamente de pescuit ptr....sportivii de la cetate alba iulia,echipament pe care acum incearca sa-l recupereze ca doar face parte din 'patrimoniul' frps...

de cand fac parte din frps,la inceputul anului 2015,dupa ce am terminat scoala de antrenori,au existat 2 grupuri distincte,votantii lui popescu care votau orice pro popescu si grupul contestatar,opozitia,care incerca sa dea o alta directie pescuitului de competitie...,sa se respecte statutul,legea...

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Mesaj de gabi1 »

Sandu,
Ales sau numit ți-ai asumat riscuri când/dacă ai semnat documente (pe genunchi). Să dea Dumnezeu să rămână doar la stadiul de dat cu subsemnatul în ce te privește.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

sandu podaru70
Mesaje: 50
Membru din: Vin Mar 07, 2014 10:10

Re: Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Mesaj de sandu podaru70 »

gabi1 scrie:Sandu,
Ales sau numit ți-ai asumat riscuri când/dacă ai semnat documente (pe genunchi). Să dea Dumnezeu să rămână doar la stadiul de dat cu subsemnatul în ce te privește.

am semnat un proiect de finantare care a fost aprobat de mts,daca am gresit cu ceva platesc,asta e!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Mesaj de gabi1 »

Secretar general...
Ai acceptat o funcție pe cât de onorantă pe atât de grea și care implică responsabilități pe măsură.În anumite situații secretarul general este ''pinionul'' fără de care nimic nu mișcă.
Baftă!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

sandu podaru70
Mesaje: 50
Membru din: Vin Mar 07, 2014 10:10

Re: Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Mesaj de sandu podaru70 »

gabi1 scrie:Secretar general...
Ai acceptat o funcție pe cât de onorantă pe atât de grea și care implică responsabilități pe măsură.În anumite situații secretarul general este ''pinionul'' fără de care nimic nu mișcă.
Baftă!

am acceptat-o intr-o situatie de criza a frps in nimeni nu dorea sa fie SG si eu fiind nou in barca am acceptat in sensul sa fiu de folos,nu folosit,nici macar nu citisem statutul,nu-mi cunosteam preogativele... si care recunosc ca am fost folosit pana cand am inceput sa deranjez siam fost inlocuit de altul compatibil cu popescu
in calitate de SG am cerut facturile cum s-au cheltuit banii si mi-a trantit un teanc de facturi din 2013 sa caut,nu contabilitate,nu nimic!Atunci am aflat ca noi nu avem contabil ca nu ne permitem...
la ultima AGE de la alba,in 2016,avea dosarele contabile pe birou dar nu ne-a lasat sa ne uitam in ele,erau doar de fatada,sa vedem ca sunt...
pe perioada cand am fost SG nu am avut acces la cont,la stampila si singurele semnaturi le-am avut pe Pr. de finantare

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Schimbari la FRPS: Popescu debarcat, Carstocea instalat!

Mesaj de gabi1 »

Sandu,
Nu-mă interesează amănunte din subsolul scatologului de Alba.
Nu sunt anchetator și nici confident conjunctural. Nu sunt nici în măsură să-ți dau sfaturi, dacă dorești îți fac o recomandare- consultă un avocat, să-ți faci ordine în amintiri.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”