Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bineinteles. Oameni ca Nitu, Oana, Lupsan,Rosioru , Badulescu au fost cu mult inainte sa "se inventeze" marea echipa Senzor, ai sunt adevaratii pionieri ai carpfishingului din Romania ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de doru_croc »

Rautati de baietasi care in 2008 pescuiau cu trestii si scule de Europa si cand auzeau de bile duceau mana la...sa vada daca mai au ceva acolo. :lol:
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

cp240971
Mesaje: 13
Membru din: Joi Mai 05, 2011 8:47

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de cp240971 »

Nu cred ca V.M. vrea sa insinueze ca lotul Senzor obtinea mai mult. Cred ca a vrut sa sugereze ca lotul Senzor ar putea obtine mai mult in viitor. Cred ca lanseaza o invitatie... Ii inteleg nostalgia. Cred ca, pe undeva nu-i convin tensiunea, scandalul si bisericutele din carp fishingul romanesc. Dar e si vina lui ca s-a ajuns aici. Nu e vorba de nada si de preturi. Nada asta nu se vinde obligatoriu. Cumperi daca vrei, de unde vrei, la pretul pietei.

Eu cred ca si V.M. se inseala. Noi ne ducem la Campionatul Mondial cu echipe de club. Ar trebui o echipa nationala, bine sustinuta financiar, cu antrenor si antrenamente, s.a.m.d.

Pana la urma e vorba de forta de organizare. Avem prea multe asociatii si federatii, avem prea multe orgolii si interese marunte si facem prea multa bascalie. Din cauza asta toate asociatiile astea sunt slabe si nereprezentative. Daca toti oamenii care inseamna ceva in sportul asta ar renunta la aceste orgolii si frecusuri si ar trage toti la o caruta s-ar putea infiripa o asociatie (federatie, spuneti-i cum vreti) care sa poata sustine o echipa nationala. Toata multimea asta de concursuri (care seamana mai mult a pariuri) ar putea sa fie etape intr-un campionat national adevarat din care sa iasa o echipa nationala adevarata.

Avatar utilizator
Ovidiu Ursache
Mesaje: 156
Membru din: Vin Iul 10, 2009 22:56
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de Ovidiu Ursache »

Felicitari lotului Senzor din acea perioada. Sper sa nu fiti ca in fotbal , fosta generatie de aur.
Poate la anul sa fim pe podium.

Hai Romania!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14713
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de gor965 »

Cred ca ideea de baza era ca suntem o natiune invatata sa stam in capul listelor ! Locul 6 obtinut astazi e unul meritoriu in conditiile in care stim bine ca de cativa ani incoace nu avem o comunitate unita ! Dar acelasi loc 6 nu ne este suficient, ptr. ca am fost,suntem si vom fi destuli de buni incat sa speram tot timpul la aur :!:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

cp240971
Mesaje: 13
Membru din: Joi Mai 05, 2011 8:47

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de cp240971 »

Suntem buni si putem sa speram la aur, dar atat timp cat ne vom certa pe cat costa tarusii si banda de la standuri, speram degeaba. Si daca o sa luam aurul, o sa-l luam din intamplare.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14713
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de gor965 »

cp240971 scrie:Suntem buni si putem sa speram la aur, dar atat timp cat ne vom certa pe cat costa tarusii si banda de la standuri, speram degeaba...
Si asta e o alta discutie in care n-as vrea sa ma bag...dar tot ca idee, atata timp cat pare ca transformam CN-ul intr-o afacere, ne vom bucura de performantele de genul celor din ultimii ani ! Din cate am inteles, selectia in lotul Africii de Sud se face pe baza a 20 de etape disputate pe aceiasi balta intr-un an !...asta imi suna a Performanta Sportiva, nu a Afacere !!!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de gabisandu »

gor965 scrie:selectia in lotul Africii de Sud se face pe baza a 20 de etape disputate pe aceiasi balta intr-un an !...asta imi suna a Performanta Sportiva, nu a Afacere !!!
In Africa nu se fac calificari. Este aceeasi echipa de 6 ani si nimeni nu se supara pe la ei. Chiar si cand nu au avut rezultate. Lucru imposibil de realizat la noi.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14713
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de gor965 »

gabisandu scrie:
gor965 scrie:selectia in lotul Africii de Sud se face pe baza a 20 de etape disputate pe aceiasi balta intr-un an !...asta imi suna a Performanta Sportiva, nu a Afacere !!!
In Africa nu se fac calificari. Este aceeasi echipa de 6 ani si nimeni nu se supara pe la ei. Chiar si cand nu au avut rezultate. Lucru imposibil de realizat la noi.
Asta declara un oficial bulgar cand a mentionat ca Africa de Sud nu mai este in aceiasi componenta ca si anul trecut !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

sebas
Mesaje: 191
Membru din: Vin Ian 04, 2008 21:01
Puncte: 0
Localitate: Madrid-Bucuresti

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de sebas »

Africa mentine capitanii si managerii....restul....E...de la echipa

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”