Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oartza
Mesaje: 33
Membru din: Vin Apr 30, 2010 13:51

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de oartza »

la cele 3 medali ale echipei senzor as mai adauga si cele 4 medali la individual.
cu toate ca senzorul nu a obtinut aurul mondial niciodata a fost totusi o echipa de aur.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de cornelserbu »

Cristi Y scrie:Eu zic ca va ambalati prea mult in analize si supozitii , priviti un pic peste gard la fotbal , cand existau organizari care aveau interes rezultatele sportive ( cluburi coordonate de federatii supravegheate de " foruri " ... :wink: ) ne bucuram de glorie , acum , de cand au aparut capusele cu bani care folosesc fotbalul pt afaceri si trocuri a ajuns sportul asta de cacat , asa si in pescuit , interesele de toate felurile si in special cele materiale duc la o "crestere" a calitatii produsului finit... :oops: :oops: :oops:
e greu sa te uiti peste gard...diferentele sunt atat de mari in ce priveste sumele vehiculate, tunurile si asa zisele afaceri, incat cred in continuare ca la noi rezultatele sportive inca mai conteaza :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de miyagi »

Puteti sa polemizati cat vreti insa astea sunt rezultatele disputelor, scindarilor si intereselor individuale.
Totusi, lotul din acest an a obtinut un rezultat care poate fi luat in calculele performantelor mondiale. Ganditi-va ca daca era liniste inainte de campionat, daca se ingropau multele securi la timp si se renunta cu oportunitate la orgoliile gratuite ale unora, se folosea abitir bugetul lotului, cum zice Adi, baietii aveau mult mai mult timp de pregatire, liniste si concentrare. Asa, si anul asta a debutat cu certuri, batalii, razboaie din care singuru` care a profitat sau s-a distrat a fost Popescu.
Ce-ar fi fost daca s-ar fi procedat si aici ca la LRS, unde fiecare dezbatere si-a gasit finalitatea pe balta in campionatele din fiecare an?! Unde exista istorie si nu folclor, iar clasamentele nationale si seriozitatea isi spun cuvantul, fiind recunoscute chiar si-n instantele judecatoresti ( vedeti procesul pierdut a lu` Popescu impotriva Ligii Romane de Spining prin care ataca organizarea concursurilor nationale si internationale in forma de campionate, fara sa le mai includ si pe cele de casa sau private).
Probabil acum federalii isi bat capetele vis a vis de cum ar putea sa puna mana pe palmaresul lor in continuare si nu numai al lor.
Cam asta am dedus eu din toate discutiile care au primat pe-aici in dauna organizarii si sustinerii CN de crap, dar si a organizarii si participarii lotului national la CM-ul de anul asta, sustinere care ar fi trebuit sa primeze in orice discutie.
Se punea problema dezvoltarii site-ului. De ce nu s-ar lua in calcul sustinerea incepand de aici ca tot cu ajutorul Crapmania.ro s-au dezvoltat sau extins polemicile si luptele? Un topic general pentru polemici, moderatori care sa fie pe faza sa curete fiecare topic deviind postarile inoportune pe cel pe care sa se porcaiasca oricine cu cine vrea, iar restul sectiunilor sa stea in slujba promovarii intereselor carpfishingului national!
Umila mea parere e ca trebuie sa discernem, sa luam partea buna a lucrurilor si sa lucram cu ea, de pe intreg parcursul existentei carpfishingului. Aici trebuie dezvoltat mult.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de miyagi »

.
Ultima oară modificat Sâm Sep 03, 2011 14:51 de către miyagi, modificat 1 dată în total.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de miyagi »

miyagi scrie:
Vladut Mateianu scrie:
claudiue scrie:Care e legatura perioadei senzor cu sfarsitul acestui Campionat Mondial ?
Lotul Senzor obtinea mai mult decat locul 6 la acest campionat?
De unde ai dedus tu ca are legatura ? Este un topic separat, creat exact ca un scurt REMEMBER, deoarece am observat ca sunt pescari noi, atrasi de acest sport tot mai mult, dar care nu cunosc ca, odata Romania era o obisnuita a podiumului la aceasta disciplina. Atat si nimic mai mult.
Tot respectul Vlade pentru initiativa asta, pentru ce-ai facut ajutat sau neajutat pana acum si sper ca si peste ani sa te respect la fel.
Mai devreme am postat romanul ala ca asa fac eu cand sunt nedormit si pentru ca nu citisem nici primele doua pagini.
Cam asta e ideea Nene, dar bineinteles trebuie sa se trezeasca unu` ca ie bilele prea scumpe. Frate daca ai ceva cu el fi barbat si spunei-o in fata n-o da de garduri in public. Cu ce ma incalzeste pe mine ca aflu? Nu mai cumpar bile de-astea? Daca pe mine ma coafeaza bila romaneasca mai scumpa decat aia englezeasca si ma ajuta sa castig un concurs la care reusesc sa particip, care-i problema? Si asa se face performanta.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de miyagi »

Vis a vis de interese iarasi nu vad de ce n-ar exista! Daca se fac bani nu vad de ce sa-l invidiez pe cel ce se descurca, dar m-ajuta si pe mine? Daca dau cu HNV-uri pe Lacul Morii de ce trebuie sa carcoteasca cineva? Daca toate astea conduc la performata e problema mea.
In schimb cand apar obscuritatile prea putini sunt cei ce zic sau fac cateceva si daca se risca sa faca sau sa zica ce au de spus se gasesc iarasi chibiti sa le frece ridichia ca fac pe corectii dintr-o data.
Urban culture.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de cornelserbu »

miyagi scrie:Puteti sa polemizati cat vreti insa astea sunt rezultatele disputelor, scindarilor si intereselor individuale.
Totusi, lotul din acest an a obtinut un rezultat care poate fi luat in calculele performantelor mondiale. Ganditi-va ca daca era liniste inainte de campionat, daca se ingropau multele securi la timp si se renunta cu oportunitate la orgoliile gratuite ale unora, se folosea abitir bugetul lotului, cum zice Adi, baietii aveau mult mai mult timp de pregatire, liniste si concentrare. Asa, si anul asta a debutat cu certuri, batalii, razboaie din care singuru` care a profitat sau s-a distrat a fost Popescu.
Ce-ar fi fost daca s-ar fi procedat si aici ca la LRS, unde fiecare dezbatere si-a gasit finalitatea pe balta in campionatele din fiecare an?! Unde exista istorie si nu folclor, iar clasamentele nationale si seriozitatea isi spun cuvantul, fiind recunoscute chiar si-n instantele judecatoresti ( vedeti procesul pierdut a lu` Popescu impotriva Ligii Romane de Spining prin care ataca organizarea concursurilor nationale si internationale in forma de campionate, fara sa le mai includ si pe cele de casa sau private).
Probabil acum federalii isi bat capetele vis a vis de cum ar putea sa puna mana pe palmaresul lor in continuare si nu numai al lor.
Cam asta am dedus eu din toate discutiile care au primat pe-aici in dauna organizarii si sustinerii CN de crap, dar si a organizarii si participarii lotului national la CM-ul de anul asta, sustinere care ar fi trebuit sa primeze in orice discutie.
Se punea problema dezvoltarii site-ului. De ce nu s-ar lua in calcul sustinerea incepand de aici ca tot cu ajutorul Crapmania.ro s-au dezvoltat sau extins polemicile si luptele? Un topic general pentru polemici, moderatori care sa fie pe faza sa curete fiecare topic deviind postarile inoportune pe cel pe care sa se porcaiasca oricine cu cine vrea, iar restul sectiunilor sa stea in slujba promovarii intereselor carpfishingului national!
Umila mea parere e ca trebuie sa discernem, sa luam partea buna a lucrurilor si sa lucram cu ea, de pe intreg parcursul existentei carpfishingului. Aici trebuie dezvoltat mult.
despre populismul asta pomeneam mai sus... :lol: :wink: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de miyagi »

despre populismul asta pomeneam mai sus... :lol: :wink: :lol:[/quote]

Toate au rostul lor. Nu zici mata asa? Chiar si populismul asta cu care se vrea a proteja niste idei si nu a le curma. Multi dintre noi n-am avut posibilitatea sa participam, desi ne-am dorit-o si am stat cuminti in banca noastra ca ne manca destele. Acu ca s-a terminat nu vad de ce n-am discuta. In plus, topicul zic eu ca e facut pentru a discuta subiectul rezultatelor din participari in paralel fata de ceea ce s-a intamplat acum fara a leza intr-un fel sau altul rezultatul Nextgen sau competentele altora.
Imi pare rau ca n-ai facut parte din echipa si ca acum discutam despre perioada Senzor. Asta nu inseamna ca eu unul nu iti respect sau iti contest aportul.
Populismam fara probleme si despre matale :wink: :lol:. Macar dreptul asta lasa-ni-l.
Urban culture.

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de miyagi »

Nu mai cred ca pasiunea asta merita atatea sacrificii. Ma rog! Fiecare cu ale lui.
Urban culture.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Scurt istoric al CM de pescuit- PERIOADA SENZOR

Mesaj de Cristi Y »

miyagi scrie:Nu mai cred ca pasiunea asta merita atatea sacrificii. Ma rog! Fiecare cu ale lui.
sacrificiile cui ???? :roll: :roll: :roll:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”