Se linistesc apele?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de DAVID NICU »

Mai scriu pt a 1000 oara singurul vinovat pt acest circ este dl Teodor Bentu,el cu de la sine putere a luat hotararea sa anuleze o etapa in care sa inregistrat un rez oficial ,in loc sa sanctioneze clubul coorganizator pt proasta organizare,pt participarea la campionat in calitate de organizator...............etc
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de miyagi »

DAVID NICU scrie:Mai scriu pt a 1000 oara singurul vinovat pt acest circ este dl Teodor Bentu,el cu de la sine putere a luat hotararea sa anuleze o etapa in care sa inregistrat un rez oficial ,in loc sa sanctioneze clubul coorganizator pt proasta organizare,pt participarea la campionat in calitate de organizator...............etc
La semnatura mea am pus: " Restul e folclor ca istorie n-are cum" si n-am pus-o degeaba.
Vis a vis de parerea ta, nu numai eu unul ci multi altii ca mine, nu pot decat sa fiu un chibit care trancane pe forum, prin bisericute etc, dar o fac pentru ca stiu ca nu numai Carpingul a organizat competitii si nu ar fi drept sa fie sanctionat atata timp cat niciun alt club n-a fost sanctionat dupa organizarea altor competitii cu cantec. O mai fac pentru ca aceasta saga se intampla sub ochii tuturor, implicit sub ai nostrii, ai chibitilor. De dovedit legatura de cauzalitate dintre presupusa frauda si rezultatele primei etape inca nu s-a realizat dpdv material. Aici ati fi de condamnat toti. Nu numai Bentu. Ba aveti o vina mult mai mare ca nu ati refuzat participarea la prima etapa. Chibitarii mai pot fi spuse, dar sunt constient ca nu fac altceva decat sa alimenteze folclorul carpfishingului.
Istoria insa, ati facut-o si o veti face voi, cei ce ati participat. Eu unul nu voi combate cu niciunul dintre participanti ca n-am niciun drept, insa n-as vrea sa fiu acelasi asistent la modul in care istoria va condamna, iar cei ce ar trebui sa plateasca sa-si frece mainile ca va mai tin dezbinati inca un an.
La viitorul CN-u, ce-or mai pregati?
Urban culture.

Avatar utilizator
Dragoi Adrian
Mesaje: 612
Membru din: Mie Noi 03, 2010 16:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Dragoi Adrian »

si clasamentul final cu cele 2 divizii care este?
CARP MANIACS TEAM

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de eugen dragnea »

Va pun si eu cateva intrebari de bun simt, zic eu :
1-Ce se intampla daca baietii de la Energy nu ieseau campioni mondiali ? Cum se mai multumea atunci si capra si varza ?
2-De ce nu s-a facut publica decernarea de la Arenele BNR ca sa poata veni pescarimea de pretutindeni sa-si "felicite" campionii ?
3-De ce Energy nu a facut un gest de onoare si nu a refuzat politicos prezentarea la Arenele BNR ? Ce puteau sa le faca :sa le ia titlul oferit de FIPS? sa scoata din inima pescarilor romani victoria mondiala?sa dizolve respectul echipelor lumii care i-au felicitat la finalul competitiei?
4-Ce vor face cluburile care au cheltuit o gramada de bani pe ultimele 2 etape ca sa fie batjocoriti de o institutie a statului infestata de neo-comunisti in ultimi 22 de ani si de o curva de Guvernator care este omniprezent fie ca sunt la putere aia cu portocaliu,fie ca vin trandafirii,fie ca vine sageata ?
5-Voi pescari de competitie cum intentionati sa va protejati de acest flagel numit AGVPS pentru 2013 ?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Marian Constantin »

Dragoi Adrian scrie:si clasamentul final cu cele 2 divizii care este?
clasamentul ramane neschimbat
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de nit_matias »

Dar banii cheltuiti pentru o etapa nu vreti sa ii cereti? Lasati lucrurile asa?
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de miyagi »

eugen dragnea scrie:Va pun si eu cateva intrebari de bun simt, zic eu :

4-Ce vor face cluburile care au cheltuit o gramada de bani pe ultimele 2 etape ca sa fie batjocoriti de o institutie a statului infestata de neo-comunisti in ultimi 22 de ani si de o curva de Guvernator care este omniprezent fie ca sunt la putere aia cu portocaliu,fie ca vin trandafirii,fie ca vine sageata ?

La celelalte intrebari mi-am dat si io cu parerea, dar pe-asta am ales-o ca merita un pic dezvoltata, punctual.

4. Cluburile vor tine palmuta pasaricii sa nu i se vada penaju` ca altfel Ceausescu ( Isarescu ) trage :wink: . Moare lumea-n curu lui de mason. El tine si tara sub asediul saraciei si tot el tine si vanatorii legati de pescari. Vanatoru` numaru` 1. Il capo care sta in biroul lui de guvernator si-i invata pa cateii din AGVPS cum sa transeze si banii care vin din carpfishing. Nu vorbesc de cei investiti de cluburi.
Urban culture.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Marian Constantin scrie:
Dragoi Adrian scrie:si clasamentul final cu cele 2 divizii care este?
clasamentul ramane neschimbat
:D :D mai asteapta... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de oanavictor »

se pare ca la festivitatea de decernare a meritelor de la arenele bnr ,festivitate ce a avut loc in prezenta presedintelui agvps Mugur Isarescu a curs foarte mult lapte dar mai ales miere ..........

1 a avut loc un schimb destul de dur de replici intre Mugerel [ :!: ]Ionescu si Oliviu Orhei !
2 selaru a avut un moment de sinceritate recunoscand ca el nu se pricepe la pescuit .......iar la intrebarea cuiva ........''daca la anul ........datorita acestei decizii o parte dintre cluburile participante nu se vor mai inscrie la campionatul national ..........acesta a raspuns cu nonsalanta ca nu este nici o problema ......cu cat mai putine echipe cu atat mai bine ........pentru ca vor fi mai putine echipe nemultumite de organizare !
3 absolut toti participantii au aplaudat momentul echipei campioane mondiale iar momentul echipei TMB [tribunalul municipiului bucuresti ]a fost urmat de un moment de jena din partea martorilor .......inclusiv din partea lui Mugur Isarescu ..........care a incercat sa dreaga un pic busuiocul spunand ca si la case mai mari si de interes national se fac ............COMPROMISURI .......dar spera sa se treaca peste aceste inadvertente si ca se va reveni la normal intr-un viitor cat mai scurt .
4 se pare ca agvps-ului nu prea le convine implicarea domnului Carstocea in fenomen ......avand in vedere valul de simpatie si respect de care se bucura acesta comparativ cu dimensiunea invers proportionala a agvps-ului .
5 absolut toti participantii au fost foarte bucurosi in momentul in care sa terminat momentul jenant al clubului TMB .............BUCURIE MANIFESTATA PRINTR-O TACERE STANJENITOARE !!!!!!!!!!!!!!!!!

ASTEPT CU MARE INTERES MODUL IN CARE A FOST ALCATUIT CLASAMENTUL FIECAREI ETAPE ........REGULAMENTUL CARE A STAT LA BAZA FIECAREI ETAPE .........PUNCTAJUL CARE A STAT LA BAZA FIECAREI ETAPE ...............DE CE NU A MAI BENEFICIAT NIMENI DE ACEA GRILA A TMB-ului LA URMATOARELE ETAPE .............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Se linistesc apele?

Mesaj de barbumarius »

Vad ca deja apele au inceput sa se linisteasca. :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”