Sedinta Agvps 19 februarie

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Marian Constantin »

Marian Constantin scrie:Domnul Orhei a promis la sedinta ca in seara asta va posta deciziile comisiei


?????
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Bogdan Buzatu »

Se pastreaza varianta cu divizii sau...

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de gabisandu »

bogdan b. scrie:Se pastreaza varianta cu divizii sau...
Nu. Diviziile dipar.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de gor965 »

Pana la urma, chestia aia legata de autofinantarea deplasarii la CM a ramas in vigoare, nu ? E minunat sa auzi ca Romania, campioana mondiala, va trimite la turneul final nu neaparat cei mai buni pescari, ci neaparat cei mai "potenti" financiar ! Pe bune, e rusinos ... parca vad cum se rostogoleste dreptul de reprezentare de la unii la altii incepand cu locul 1 de la CN ... stiti, noi de fapt n-avem bani, ne-a luat prin surprindere rezultatul, poate merg cei de pe locul 2...stati ca nici noi n-avem, poate merg aia de pe 4 sau aia de pe 6 ca stau bine pa' cascaval ... si tot asa...ce mai conteaza valoarea pescarilor, trebuie sa facem o "mandrie national-agvps-ista" din reprezentarea tarii pe banii proprii ! :oops: :evil:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vladut Mateianu »

George, CN va fi castigat de o echipa cu resurse financiare.... Pe vremuri, aveam o vorba : "sti , nu sti, hai la concursuri..." . Timpul a demonstrat ca nu este chiar asa.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de gor965 »

Vladut, conteaza mai putin cine si cum castiga CN-ul...problema de fond ramane, in sensul in care, "organul suprem" la care se caciuleste toata lumea, decreteaza ca nu-i treaba lui cum (pe ce bani) se duc campionii nationali la mondiale ! Mie, priviind de pe margine, mi-i se pare aberant modul asta de conducere ... daca tot se bat cu caramida in piept ca ei reprezinta Romania la CIPS, normal ar fi sa-si scoata cururile alea din birouri si sa faca rost de bani de deplasare ptr. echipa nationala !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de bogdanpesc »

gor965 scrie:Vladut, conteaza mai putin cine si cum castiga CN-ul...problema de fond ramane, in sensul in care, "organul suprem" la care se caciuleste toata lumea, decreteaza ca nu-i treaba lui cum (pe ce bani) se duc campionii nationali la mondiale ! Mie, priviind de pe margine, mi-i se pare aberant modul asta de conducere ... daca tot se bat cu caramida in piept ca ei reprezinta Romania la CIPS, normal ar fi sa-si scoata cururile alea din birouri si sa faca rost de bani de deplasare ptr. echipa nationala !
Si asta e valabil pentru toate disciplinele de pescuit.
Este anormal sa reprezinti un DRAPEL pe bani personali.
nu am auzit ,pe la cate mondiale am fost,ca celelalte natiuni sa mearga la campionate mondiale pe bani personali si mai mult ,daca nu fac un rezultat acceptabil, sa fie injurati pe toate forumurile de toata lumea(vorbesc din experienta personala).......si culmea ironiei ,atunci cad fac un rezultat de exceptie(vezi energy),cine isi atarna de gat medalia de campion mondial????????tocmai........cei ce trebuia sa ne reprezinte si material si logistic si etc
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vladut Mateianu »

gor965 scrie:Vladut, conteaza mai putin cine si cum castiga CN-ul...problema de fond ramane, in sensul in care, "organul suprem" la care se caciuleste toata lumea, decreteaza ca nu-i treaba lui cum (pe ce bani) se duc campionii nationali la mondiale ! Mie, priviind de pe margine, mi-i se pare aberant modul asta de conducere ... daca tot se bat cu caramida in piept ca ei reprezinta Romania la CIPS, normal ar fi sa-si scoata cururile alea din birouri si sa faca rost de bani de deplasare ptr. echipa nationala !
Nu e chiar asa. Cunosc eu cateva persoane care daca ar obtine dreptul de a trimite echipa nationala la CM, nu numai ca nu le-ar da bani, dar avea si de castigat din "batalia ptr cine vrea sa reprezinte tara la CM " !
Asa ca, nu uita ca Agvps nu da nimic, dar nici nu cere....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Dan Mitranescu »

... atunci inseamna ca ne organizam noi rau acum.
In anii trecuti dadeam cam aceeasi taxa de lot , dar tot se strangeau peste 10000 pentru deplasare.

Parerea mea este ca si a lui George ca o sa fie o problema autofinantarea , dupa ce deja lasi cateva mii la CN ...

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de gor965 »

Vladut Mateianu scrie:.........
Asa ca, nu uita ca Agvps nu da nimic, dar nici nu cere....
Teoretic nu cere, practic insa voi dati tot si ei nimic ! ... si asta nu-i normal ! E tot mai evident faptul ca doar cluburile unite (toate) pot sa-si faca singure CN si sa-si trimita cei mai buni reprezentanti la CM. Uniunea aia trebuie facuta si pusa in functiune cat mai curand posibil. Daca la nivelul conducerii se gasesc cele mai bune solutii si se separa conducerea economica (va trebuie un manager bun) de conducerea tehnica, e practic imposibil sa nu sesizati din prima diferenta intre ce puteti face voi pentru voi si ce poate face AGVPS ptr. voi !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”