Sedinta Agvps 19 februarie

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vali Vesa »

Dan Mitranescu scrie:... atunci inseamna ca ne organizam noi rau acum.
In anii trecuti dadeam cam aceeasi taxa de lot , dar tot se strangeau peste 10000 pentru deplasare...
Da, si mai si furau CS si AV :lol: :lol: :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vladut Mateianu »

Anul trecut a fost taxa 800 euro/lot /3 etape . Dar cateva zeci de mii de euro le-a platit Florin Carstocea, nu trebuie sa uitati asta !
Cine vrea bani ptr deplasarea la CM ar fi bine sa se implice, asa din spatele calculatorului toti sunt breji.... La sedinta au fost si propuneri concrete despre cum se pot face rost de bani ptr deplasare, nu doar vorbe !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Marian Constantin »

Dan Mitranescu scrie:... atunci inseamna ca ne organizam noi rau acum.
In anii trecuti dadeam cam aceeasi taxa de lot , dar tot se strangeau peste 10000 pentru deplasare.
In ani precedenti nu plateam asa mult arbitraju , taxa de balta era gratis si mai se obtinea si fonduri de la cei care puneau baltile la dispozitie si organizarea nu costa atat de mult ca acum
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

ManuC
Mesaje: 25
Membru din: Joi Sep 27, 2012 12:11
Puncte: 0
Localitate: Campina

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de ManuC »

Campionat National cu o singura etapa. :!:Cred ca este mai degraba un concurs de desemnare a clubului care v-a reprezenta Romania la CM.Sunt curios daca prin Europa se tin astfel de "campionate nationale".Oricum este cel putin o hotarare penibila.Daca tot nu suntem in stare sa organizam un CN ,macar sa schimbam titulatura acestui concurs propus de marea majoritate a cluburilor ,pentru a mai salva ceva din penibilul situatiei in care suntem si sa-i spunem cum vreti dar numai CN nu, pentru ca nu este.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Fara gluma , ma buseste rasul cand vad ce se scrie pe aici . Liderii astia de va reprezinta , respectiv / cluburi , au incercat vreodata sa vinda sau sa inventeze macar apa calda ???
Moment zero , Oana , Pangica , raposatul Rosioru , Vladeanu , Orhei , Dan mecanicul , Stanila , samd , nu au putut pot si nu au avut vreo putere sa acopere dorinta voastra de a initia alternative , de a duce discutiile pe Forum la un nivel absolut ,de a gasi cacat si in friptura , samd ....
Vine Carstocea , eu inca am dubii , asta nu fura , nu duce la gura , dar vrea ceva pe bani si serios facut . Nici asa nu e bine ! Dovada - cititi ce scrieti !
Dpmdv - e clar ! La crap , e ca in balamuc ...
Nu vreau sa exprim decit o parare - cine se mai baga in rahatul asta - inseamna ca isi castiga existenta din asa ceva si uitati-va de doua ori la ce face si ce propune . Cei independenti sau pasionati au plecat de mult , fie la cimintir , fie in viata normala , lipsita de rahat .
Mai am un dubiu cu Florin Carstocea , nu il banuiesc de lipsa de bani ( sic ! ) , il banuiesc doar de interes pentru balta in care a investit , si cred ca pe termen scurt doreste sa scape de costurile aferente si sa le arunce in spatele pescarilor de crap , sub o forma sau alta . Dar este doar o banuiala .
In schimb , sau in contra partida acopera si garanteaza ( adica ii inchide gura lui Bentu si Selaru ) la AGVPS .
Subiect de gandire ....
Dar daca nici pe asta nu il accepta haita ....inseamna ca aveti probleme grave de comportament , pe care eu le stiu , dar pe care voi vreti sa le dovediti public , din nou si din nou , indepartind orice alta interferenta din afara , chiar de buna credinta . Adica rahatul il mincati intre voi . Si va place sa il dati din mina in mina , sau din postare in postare .
Este minimul rau necesar - o uniune condusa de un om puternic financiar , pentru ca pina acum asta v-a ars , cine fura banii vostrii mai tare si mai multi . Au fost multi aici la rand - vedeti Forumul . Ati numarat tarusi , liniii de banda , ciorba arbitrilor , samd ...
Uite ca cineva va propune ceva concret . Iar incepem ?

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

M-am saturat de falsi lideri de opinie care nu sunt in stare sa adune unu si cu unu . M-am saturat de postari multiple cu opinii si referate , doar , doar nu s-ar face nimic pentu o competitie adevarata . M-am saturat de tot soiul de false teoreme , enuntate pe acest Forum , forum care din punctul meu de vedere face mult rau pescuitului competitional la crap . Nu mai exista autoritate , nu mai exista colaborare , nu mai exista nimic ....decit postari de genul ....bine le-ai zis . Cui ?
Nu doresc sa repet aici , in 10 ani , numele a multi pescari care din pasiune si devotament au facut posibil minimul ce il avem astazi ...dar uitati-va si voi ce faceti in acest moment .
Fara sa supar , dar in afara de a lega un fir de par si a cumpara nada de la un magazin de renume , pentru a conduce pescuitul la crap intr-o societate civila , iti mai trebuie si ceva minte manageriala . Iar de la o vreme , am inventat multe in pescuit , mai putin mintea celor care se baga in seama pe tema asta .
Eu cunosc doua persoane au avut si au acesta calitate de lideri - unul e in mormint si unul s-a dus in presa . Restul sunt epigonii .... si de aici realitatea actuala .

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Val scrie:Eu cunosc doua persoane care au avut si au acesta calitate de lideri - unul e in mormint si unul s-a dus in presa . Restul sunt epigonii .... si de aici realitatea actuala .
Si aceste doua persoane au fost cele mai controversate , exclusiv prin prisma acestui Forum . S-a gasit cacat si in batista cu care ne stergeam cu totii la gura - recte protocolul semnat de APCR cu AGVPS , protocol care garanta independenta pescuitului competitional la crap . Putea fi legal rezliat numai in conditiile in care imaginea AGVPS era afectata grav ...iar prin procese in tribunal era foarte greu de dovedit acest lucru , de catre AGVPS .
De la acest protocol incoace , contestat la greu de citiva chitaristi si flautisti cu norma intreaga la Calea Mosilor , nu mai exista cale de intoarcere .... suntem si vom fi vasali cu acte in regula .
Poate Carstocea sa faca ceva , dar ma indoiesc ca ne intoarcem in anii de aur 2004 - 2009 . Atunci era sport si competitie , cu rezultate . Acum e PR si multime de postari ( la norma ! ) pe acest Forum .... adica legal NIMIC .

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Genes Florin »

eu am fost acolo sa vad ce se discuta de noua structura care se vrea sa fie formata.
Am plecat de acasa cu un filmulet cu ceea ce urma sa se desfasoare, filmulet care din cate imi aduc aminte l-am povestit si doamnei Daniela reprezentanta CCC care a fost exact ceea ce sa intamplat.
Introducerea lui Satelaru comunist-securist care a incercat sa linisteasca pe toata lumea.
A urmat bentu care a suparat pe majoritatea prin felul lui de castravete, ne explica cata experienta mondiala are el.
A urmat Orhei, care a tipat mai tare ca Oana.
A rabufnit si oana cand veni vb de liga, liga care de fapt ea este organizatoarea CN alaturi de Baricada si Carping.
Multa vorba dusa pe langa subiect.
Intradevar eu am intervenit si mi-am spus punctul de vedere referitor la desfasurarea cn-ului( sportiv ar fi corect sa fie III manse), si i-am explic doamnei Daniele cum au fost CN 2010, 2011.
Felul in care APCR gestiona situatia si implicit bani pentru echipa care urma sa mearga la mondiale( aici Jubileu a punctat frumos" aduceti-l pe Stanila ca asta facea CN cu taxa de 1100E trei manse si ducea echipa nationala la mondiale si la un antrenament.
cand a inceput sa se voteze am plecat deoarece noi nu suntem interesati de CN 2013.
Asa ca va asteptam pe toti la Sarulesti :wink:
o seara buna!!!
Balta Puiesti

Genes Florin
pescar de competitie
Mesaje: 1628
Membru din: Mar Sep 01, 2009 12:13
Puncte: 0
Localitate: buzau
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Genes Florin »

sa nu mai spun ca domnul orhei vrea sa fie numit "cineva" sa spioneze tot anul competitiile de pe balta unde se vor desfasura CM :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A fost cea mai distractiva sedinta, taiatul din buget a fost tare.......
sigur ca se mai putea taia... :lol: :lol: :lol:
aaa era sa uit, agvps nu va da afara nici-o asociatie club care a aderat la ei.
A recunoscut ca cei de la Carping au avut dreptate si puteau sa ceara mari despagubiri materiale cat si morale, cei de la agvps stiind ca procesul este pierdut din start au incercat impacarea care s-a si intamplat prin intelegerea celor de la carping.
Balta Puiesti

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de dan _city_center »

Genes Florin scrie:A rabufnit si oana cand veni vb de liga, liga care de fapt ea este organizatoarea CN alaturi de Baricada si Carping.
Genes Florin scrie: Multa vorba dusa pe langa subiect .!!!
:D

Genes Florin scrie:Asa ca va asteptam pe toti la Sarulesti :wink:
o seara buna!!!

de ce ii astepti pe toti la Sarulesti?
BARICADA CARP CLUB

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”