Sedinta Agvps 19 februarie

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de RSC »

Val scrie:...
Am crezut ca trece de cenzura )))) ( măta , mata - ma gindeam la sensul de dumneata , tine , etc ) Nu a mers ...cu cratima sau fara a inteles tontul ce am vrut sa-i zic ...
La "zis" esti o catastrofa, dar la suflat in ... esti un meserias....
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Nu ma face sa ma repet - i-as insufla ceva si lui mata ( cu cratima sau fara , cu diacritice sau nu ) .... Triste batrineti mai ai .... in miezul Amsterdamului . Esti frant baiete . Gaseste-ti un serviciu - aveti vitrine multe , poate pazesti citeva . Mai du-te in ...a no...ra .

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vali Vesa »

Vali Vesa scrie:Dl Orhei,

Ca sa afiliez clubul Ovidius la AGVPS trebuie sa schimb statutul clubului?
:?:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

oliviu orhei scrie:In urma discutiilor aparute anexez punctul de vedere al AGVPS privind participarea Cluburilor la Campionatul de pescuit la CRAP.

Presedintele Subcomisiei de Pescuit Sportiv la Crap

Oliviu Orhei
Oliviule ,

dar nu s-a gasit varianta aia independenta - Uniune fara afilire ? Ce citesc pe aici nu e varianta cool . Cind esti membru AGVPS , ca Uniune , sau de sine stator , mai devreme sau mai tirziu , tot la masa milei si la judecata ajungi .
Ceva de genul Uniune independenta ( chiar daca nu iti place gen APCR ) si protocol de reprezentare nu se poate imagina ??? Asa ma gandesc eu ca s-ar detensiona relatiile si cred ca sunt multe cluburi care gandesc la fel .
Nu vad ce avantaje are AGVPS din uniunea asta , relationata cu ei . La cat de mult au facut si inca fac ( sic ! ) pentru crap , cred ca o relatie rece , fara cununie , este mai buna acum . Din ce stiu , au cheltuit mult mai mult din buzunarul partenerilor pentru crap ( oricare ar fi fost aia ) , decit din bugetul lor ..... :twisted: :twisted: Pina la urma nu au nimic - decit FIPS-ul .
Restul pescarilor sunt importanti ... , nu pot fi obligati sa se afilieze , altfel ne intoarcem acum 10-12 ani . AGVPS face lotul si mergem cu cine este afiliat de drept .
Este doar o parare , un drum spre un organism gen federatie , dar de sine statator , peste mizeria lui Popescu , colaborind cu institutiile publice ale statului . Deh , societate civila ...ii spune .

Avatar utilizator
RSC
Pescar de competitie
Mesaje: 868
Membru din: Dum Oct 16, 2011 10:40

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de RSC »

Val scrie:Nu ma face sa ma repet - i-as insufla ceva si lui mata ( cu cratima sau fara , cu diacritice sau nu ) .... Triste batrineti mai ai .... in miezul Amsterdamului . Esti frant baiete . Gaseste-ti un serviciu - aveti vitrine multe , poate pazesti citeva . Mai du-te in ...a no...ra .
http://www.thinkagain.ro/despre-liberta ... i-mitocan/#
"Keep it simple!"

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Dar nu gasesti un link de genul sunt trist si am prea mult timp sa critic orice si pe oricine ? Hai zau cred ca poti ...netul e mare si timp ai destul .
M-as baga in vorba cu tine mai adinc si mai concret , daca te-as cunoaste , daca a-si vedea ca respecti macar un pic tara asta din care ai plecat si astia de mai traiesc pe aici , ma deranjeaza ca vorbesti despre niste chestiuni care se deruleaza ametitor , iar tu vorbesti din postari , sau din asocieri de persoane si nume , samd , samd . Ce m-a suparat mai tare este proasta ta parare vizavi de tara noastra ..a tuturor , iar cind ai pus chestia aia din Plesu , deja m-ai infuriat . Ce replica vroiai ? Tu de unde p..a mea ai plecat ? Acum iti pute ?
Nu uita dragul meu , tristetea si plinatatea ta de timp de acolo , nu justifica sub forma campania asta pe care tu o faci aici , pe acest Forum , fara sa sti nici macar minimul de informatie , fara ca macar sa iti pese de ceea ce iti scriu unii ca mine cu buna credinta , pina la un moment dat , fara sa gestionezi mental situatia , fara sa iti pese . Papagali avem si aici ...unul olandez e deja exotic .
Ramai la ideea ca toti suntem tzigani , ca furam cu totii , ca ne batem pe ciolan , ( ai uitat tara din care ai plecat !! ) dar nu iei in consideratie niciodata ca incercam sa facem ceva concret intr-o lume tulbure sau mai bine zis tulburata de unii ca tine de la o vreme . Noi incercam cu mult mai mult decit ne propui tu , din pacate piedici avem numai din partea unora ca tine , carora le pute totul , chiar daca la nasul lor nu ajunge sudoarea si duhoarea noastra , asta cu miros de ceapa si brinza . Nu putem fi cu totii lalele .
Nu avem nevoie de mecanismul pe justitie si dracu mai stie , din partea ta . Zau asa , lasa-ne si daca ai asa mult timp convinge-ti cetatenii de la blocul in care stai ca Romania ( cu toate bune si rele ) merita sa intre in Schengen . Ai face mai mult bine , tuturor , decit multiple postari aiurea pe un Forum , pe care zau asa , nu ai un cuvint de spus . De ce ? Nu stai pe aici , esti trist si carcotitor . Poate esti pescar . Dar nu ai suflet si spirit de pescar roman . In olanda o fi altceva ! ( am scris intentionat cu litere mici )

Scuze de cratime , dar ti-ai cerut-o !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vladut Mateianu »

Daniela scrie:In urma deciziilor luate in cadrul sedintelor subcomisiei de pescuit sportiv la crap a AGVPS, echipa care va reprezenta Romania la Campionatul Mondial 2013 de la Montargil - Portugalia, va fi desemnata in urma Campionatului National de Pescuit Sportiv la Crap 2013, care se va desfasura pe lacul Corbu, intr-o singura mansa, in perioada 20 – 23 iunie 2013.

Pentru participarea la acest campionat national, fiecare club trebuie sa fie afiliatat direct sau indirect la AGVPS. Cluburile neafiliate, care doresc sa concureze la campionatul national 2013, se pot inscrie direct la AGVPS sau in Liga Romana de Crap – pentru detalii va rugam sa il contactati pe domnul Oliviu Orhei, presedintele subcomisiei de pescuit sportiv la crap din AGVPS.

Taxa de participare este de 1.100 Euro/lot la curs BNR din ziua platii.
Data limita de inscriere a cluburilor este 30 aprilie 2013.
Data limita pentru achitarea integrala a taxei de participare este 30 mai 2013.
Platile se vor efectua in contul creat de organizator in acest scop:
ASOCIATIA PONTUL EUXIN CONSTANTA
CIF 21375607
1582/112/2007 (NR REGISTRU ASICIATIILOR SI FUNDATIILOR)
ADRESA: TOMIS 129-131, CONSTANTA
CITIBAK CONSTANTA ROMANIA
RO13 CITI 0000 0007 0352 0006
cu mentiunea: taxa CN 2013
Deoarece extrasul de cont nu precizeaza toate detaliile necesare pentru stabilirea identitatii platitorilor, va rugam ca dupa efectuarea platii sa ne comunicati acest lucru printr-un e-mail, precizand suma virata si datele de facturare.
Pentru informatii suplimentare va rugam utilizati:
http://www.crapimari.ro/Contact_crapimari-1-15.html

Lista loturilor care confirma participarea va fi afisata pe http://www.crapimari.rola rubrica CN 2013.

Pentru consolidarea disciplinei pescuit sportiv la crap, cresterea continua a nivelului competitional si mentinerea si in 2013 a suprematiei mondiale de catre reprezentativa Romaniei, speram intr-o participare larga a cluburilor de pescuit sportiv la crap din Romania la Campionatul National 2013 si uram tuturor pescarilor fir intins!
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Val »

Si care e joaca Vlade cu anuntul asta ? Tot direct sau indirect trebuie sa fim afiliati la AGVPS . Unde e Uniunea aia independenta , care pe protocol sa coabiteze cu AGVPS ?
Zau asa ......cu scuze pentru doamna Daniela , ma gandeam ca se poate mai mult . Adica Dl. Carstocea presupuneam ca ne conduce spre o relativa independenta , nu la JUG ! ..Pai in conditile astea era maxim Stanila ( scuze Costele ) cu 1-3 mansa pe Sarulesti ...se baga la AGVPS si facea competitie vizavi de balti . Eu inca am opinia ca aceasta balta Corbu trebuie promovata nu sub sigla AGVPS ( un beneficiar norocos al unei investitii de viitor ) , ci cu acordul tuturor pescarilor de crap , in timp , sa devina un must have , in afara sferei de judecata a AGVPS , lasind pescarii ca la sfarsit de sezon de calificari sa depuna o simpla lista pe masa asociatiei generale .

Uniunea pescarilor de crap din Romania , cu condescedenta va anununtam ca acestia sunt cei 10 pescari pe care va solicitam sa ii inscrieti la CM viitor .....

Semnat ...oricine e in stare de asa ceva . Precedente au fost .
Ultima oară modificat Vin Feb 22, 2013 20:51 de către Val, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de stefanmuraru »

toti discuta vorbe!

Nimeni nu zice nimic de teapa de anul trecut?

Unde sunt cele doua divizii? Care e clasamentul final al CN 2012? Unde sunt cei ~2000E/lot national de la CM?

Dar cine sunt eu ca sa mi se raspunda.
Ultima oară modificat Vin Feb 22, 2013 20:55 de către stefanmuraru, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta Agvps 19 februarie

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nu este nicio joaca Val, este rezultatul sedintei din 19 februarie ! (titlul topicului)

Nu judec si nu comentez, vreau sa particip platesc, nu vreau stau acasa si gata ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”