Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Nu tin cu nimeni , dar pentru ca vad ca nu se sesizeaza nimeni vreau sa va spun ca la Darvari pescuitul intre ora 10 si ora 14 a fost supus la vot si a fost acceptat in unanimitate asa ca nu vad de ce d-ul Oana trebuie sa poarte toata vina .
(La fel a fost si in cazul lui Badica : tot prin vot si tot in unanimitate s-a luat decizia ca Badica poate sa participe pe Hobaia.)

Singurul lucru pe care nu il vad eu corect este ca dupa ce s-a facut acesta "anexa" la regulament cu pescuitul intre 10 si 14 trebuia ca acest lucru sa intre in atributiile arbitrilor si nu in ale organizatorului.

La mansa a 2-a ,pentru a se pastra aceleasi conditii de concurs, organizatorul a venit direct cu regula fara sa mai intrebe pe cineva (cum era si corect) ,iar acest lucru s-a inteles ca o incalcare de regulament ...
Ultima oară modificat Joi Iul 09, 2009 20:58 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bine punctat Mircea ! :wink:

Poate ne spune organizatorul si cum au fost distribuiti cei 300 de milioane din taxa, ptr ca la concurenti au ajuns doar vouchere de la sponsori in loc de premii.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de dan cotelici »

Val Pangica jr scrie: Principiul se regaseste in cartile lui Engels , cu privire la manipularea multumilor - cine stie , se informeaza - principiului i se spune "vocea multimii" si are o intreaga teorie sociologica .
Tare de tot :shock: ...........probabil ca accesul la aceasta minunata resursa de inteligenta privind modalitatile de manipulare a multimilor a fost limitat de sistemul infam care a dorit sa ne tina in ceata!Acces au avut doar cei vanduti sistemului de atunci!Nu e de mirare ca nu intelegem ce ni se intampla! :lol: :lol:
The second best is the first loser!

Avatar utilizator
dan cotelici
Mesaje: 1028
Membru din: Mie Ian 12, 2005 8:30
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de dan cotelici »

Dan Mitranescu scrie:Nu tin cu nimeni , dar pentru ca vad ca nu se sesizeaza nimeni vreau sa va spun ca la Darvari pescuitul intre ora 10 si ora 14 a fost supus la vot si a fost acceptat in unanimitate asa ca nu vad de ce d-ul Oana trebuie sa poarte toata vina .
(La fel a fost si in cazul lui Badica : tot prin vot si tot in unanimitate s-a luat decizia ca Badica poate sa participe pe Hobaia.)

Singurul lucru pe care nu il vad eu corect este ca dupa ce s-a facut acesta "anexa" la regulament cu pescuitul intre 10 si 14 trebuia ca acest lucru sa intre in atributiile arbitrilor si nu in ale organizatorului.
Pentru ca garda veche si-a propus de la inceput sa stea pe margine si sa arunce fumigene. :lol:
The second best is the first loser!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de EX-UL »

@Dan Mitranescu , l-ai citit si tu pe Engels :P . Aruncam vina de colo - colo - ce cauta organizatorul si proprietarul baltii si directorul de turneu si mai stiu eu ce functie are , sa stabileasca directiile de pescuit cind astea sunt standard , interpretate doar de arbitrii ?
Ce ai zice ca la un meci de fotbal , sa iasa observatorul de joc in teren si sa spuna ceara penalty la o faza la care arbitrul a trecut cu vederea POSIBILA infractiune ? Observatorul poate da nota proasta arbitrului si atit .
In cazul nostru est evorba de o implicare a observatorului inainte de joc - o demonstratie de pescuit de slaba factura ( chiar daca a fost facuta cu buna intentie !!!! - pe baza faptului ca eu stiu unde au prins clientii baltii peste - dar in ciuda tuturor regulilor oficiale ma bag in vorba ) . Ce este asa greu sa intelegi ca suntem intr-o mare contradictie - o singura persoana , dl Oana are vreo 3 calitati in acest turneu ( mai lipsea sa fie si pescar ! ) !!! NU pot iesi lucruri bune din acest compromis . fata d Cornel Rosioru , dl. Victor Oana are un mare avantaj ( sau dezavantaj !! ) - nu are pe nimeni sa ii spuna cind si ce greseste , fara emotii sau falsa politete , pur si simplu direct si pe fatza ; dinsul s-a inconjurat de oameni slabi , care sa ii duca razboaiele cu mine si cu Vladeanu , pe Forum , in loc sa isi aleaga citiva prieteni bine intentionati care sa il mai traga de maneca cind greseste flagrant . Uita-te la Cotelici si gandeste-te daca l-ai vrea coleg de balta macar la un pescuit de stavrizi ?! Asta e nivelul !
Ultima oară modificat Joi Iul 09, 2009 21:05 de către EX-UL, modificat de 6 ori în total.

Avatar utilizator
Cristi_Ionita
Mesaje: 307
Membru din: Mar Apr 01, 2008 10:36
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristi_Ionita »

@Dan Mitranescu

In mod normal nu ar trebui sa existe "supus la vot" in ziua concursului...mirceaef a explicat foarte clar si logic.
In viata sunt lucruri mult mai importante decat banii...doar ca iti trebuie o grama' de bani ca sa le cumperi.

BARICADA CARP CLUB

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Nu am nimic personal cu Victor Oana si nici ceva impotriva includerii Darvariului, acum sau pe viitor, in etapele de calificare, dar a gresit flagrant si, mai mult decat atat, nu vrea sa accepte acest fapt. Ca urmare este imperios necesara intrunirea CDTA si analizarea neregurilor din etapa Darvari.

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Dan Mitranescu

Cine va dat dreptul celor ce a-ti pescuit in prima mansa la Darvari sa votati si in numele celor aflati la Hobaia? Daca noi votam ca la Hobaia se puncteaza doar bibanul? Sau doar salontele, ca sa pastram specificul competitiei!!!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de Dan Mitranescu »

Eu va spun ca in ziua concursului nu a existat nici macar un murmur de revolta atunci cand s-a propus largirea unghiului de pescuit. Toti am fos de acord cu asta .
A fost tentanta si zic eu justificata aceasta alegere deoarece Darvari-ului daca i se impune un culoar de 8 m atunci se dezechilibreaza si mai mult locurile.

Eu incerc sa ma refer strict la pescuit asa ca nu ma bagati in politica :D .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta CDTA - TAVP CN Pescuit la Crap 2009

Mesaj de cornel rosioru »

@Dan Mitranescu
Atita timp cit exista un regulament se respecta, nu se modifica nimic, nici macar prin vot.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”