Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Adi Forest
Mesaje: 634
Membru din: Vin Noi 15, 2013 10:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Adi Forest »

petre iulian scrie:Noi nu stim daca mai organizeaza agvps"ul sub umbrela lui CN 2017 si ne gandim pt 2018...Cine'mi garanteaza mie ca daca castig finala in 2017 merg la CM 2018?? Cine ??
Iulica fraza asta parca am mai auzit-o si acum vreo trei... tot de la tine...si din fericire si cu ajutorul lui ....in ultimi trei ani Romania a participat la CM din partea AGVPS. Asa ca eu cred ca cel putin doi ani de acum inainte (vorbind de propunerea asta se poate sta linistit)....

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Arghirescu »

Loturile participante la Cupa RIG, lotul nostru cat si loturi internationale au participat la concursuri private. Ukraina, Africa de Sud, Bulgaria, etc nu au organizat CN-urile lor pe balta de la Corbu, desi pentru Bulgaria si Ungaria era o aruncatura de bat fata de restul tarilor participante!

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de petre iulian »

Adi Forest scrie:
petre iulian scrie:Noi nu stim daca mai organizeaza agvps"ul sub umbrela lui CN 2017 si ne gandim pt 2018...Cine'mi garanteaza mie ca daca castig finala in 2017 merg la CM 2018?? Cine ??
Iulica fraza asta parca am mai auzit-o si acum vreo trei... tot de la tine...si din fericire si cu ajutorul lui ....in ultimi trei ani Romania a participat la CM din partea AGVPS. Asa ca eu cred ca cel putin doi ani de acum inainte (vorbind de propunerea asta se poate sta linistit)....
......

Ok atunci pregateste o hartie prin care garanteaza agvs'ul ca cei care castiga in 2017 merg la CM in 2018..Pe vorbe nu se poate :wink: Joi vin special sa vad hartia .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Alexandru Mihai »

oliviu orhei scrie:
petre iulian scrie:Ne'a Orhei .
E greu sa pui in practica ce vor majoritatea cluburilor? Daca majoritatea vor o balta si un program ...ce tot propui alceva?Am impresia ca faci pishu pe ce vrem noi .....ne pui sa votam ceva si pe urma apare alceva...!
Imi doresc foarte mult sa ajunga in anul 2017 Campioana Mondiala - ROMANIA.
Cateva exemple:
Cupei Rig la Crap 17 – 20.05.2012 cu editia a XI-a au participat:
- Bulgaria
- Moldova
- Asoc. CSP Energy Carp
CUPA RIG LA CRAP 16 – 19 August 2012 au participat echipe din:
- Ukraine
- Africa de Sud
- Bulgaria
- Hungary
- Moldova
- Grecia
- Serbia
- Lotul national
Campionatul Mondial:
Locul 1 – Romania
Locul 2 – Bulgaria
Locul 3 – Serbia

Concluzile mele:
1. Echipa Romaniei a pescuit in competiti in acel an de 4 ori .
2. Echipa Bulgariei a pescuit de doua ori.
3. Echipa Serbiei o data si capitanul lotului a fost prezent si la Campionatul National.
4. A merge la “antrenament” cand nu este presiune pe balta, sunt bani si timp pierdut.


Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei
Pai au participat la câteva concursuri, nu au făcut CN in România.
E diferența mare, nu înțeleg ce tot bateți apa in piua cu Ungaria, campioana își asuma rezultatul la CM.
Campioana merge la un antrenament in Ungaria si punct.
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

razvan vero baits
Mesaje: 18
Membru din: Vin Noi 18, 2016 18:10

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de razvan vero baits »

Cum sa mai vrea alte cluburi din ardeal sau din alta parte a tarii sa adere la agvps cand cluburile din sud ne considera doar simpli cotizanti facand tot psibilu sa se pescuiasca doar pe un anumit lac fiindule frica sa iasa de sub paturica lor calduta numita lacul corbu.

Adi Forest
Mesaje: 634
Membru din: Vin Noi 15, 2013 10:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Adi Forest »

Dan Arghirescu scrie:Domnule Visan, organizatorul trebuie sa faca ceea ce hotarasc cei care platesc. Cand organizatorul va plati atunci participantii vor merge sau nu la eveniment in conditiile impuse de organizator. Pana atunci.... "banul" cluburilor decide!
Cred ca lucrul asta vi l-am concluzionat eu, nu trebuia sa mi-l repetati, problema este ca, datorita acestui fapt exista in continuare o perpetuare a puterii de convingere a celor cu banii fata de cei fara bani si de o impunere fortata a unor reguli in favoarea celor puternici.
Sa stiti ca eu nu intru in polemica cu dumneavoastra, va atrag doar atentia ca circoteca aia de care ziceti dvs. ca s-a creonat este facuta datorita acestui fapt.
O seara buna.

Avatar utilizator
Dan Arghirescu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 773
Membru din: Mar Dec 27, 2011 23:24
Puncte: 0
Localitate: Constanta

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Arghirescu »

Adi Forest scrie:
Dan Arghirescu scrie:Domnule Visan, organizatorul trebuie sa faca ceea ce hotarasc cei care platesc. Cand organizatorul va plati atunci participantii vor merge sau nu la eveniment in conditiile impuse de organizator. Pana atunci.... "banul" cluburilor decide!
Cred ca lucrul asta vi l-am concluzionat eu, nu trebuia sa mi-l repetati, problema este ca, datorita acestui fapt exista in continuare o perpetuare a puterii de convingere a celor cu banii fata de cei fara bani si de o impunere fortata a unor reguli in favoarea celor puternici.
Sa stiti ca eu nu intru in polemica cu dumneavoastra, va atrag doar atentia ca circoteca aia de care ziceti dvs. ca s-a creonat este facuta datorita acestui fapt.
O seara buna.
Multumesc, la fel si dumneavoastra!

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Marian Constantin »

oliviu orhei scrie:In urma tuturor discutilor aparute si a unei dorinte exprimate de mai multe ori va propun urmatoarea varianta de defasurare a Campionatului AGVPS - 2017.
Avand in vedere posibilitatea participari unui numar mai mare de cluburi si dorinta celor din partea de vest a tari, de participare la Campionatul AGVPS, si totodata din cauza desfasurari Campionatului Mondial in Ungaria in anul 2017, va fac urmatoarea propunere:
In prima etapa existand posibilitatea participari a unui numar de 15 - 18 cluburi, etapa sa se desfasoare pe Lacul Corbu iar ca perioada de desfasurare in luna mai 2017. Primele 6 loturi se vor califica in etapa finala. Cele 6 loturi vor participa la doua finale.
Finala 1 care sa stabileasca Campioana AGVPS pentru anul 2017. Loc de desfasurare UNGARIA - LAKE DESEDA – luna iunie 2017. Ocazie cu care se vor putea trage concluzi mai clare cu ce ne asteapta la Campionatul Mondial 2017.
Finala 2 care sa stabileasca Campioana AGVPS pentru anul 2018. Loc de desfasurare LACUL CORBU – in luna iulie 2017. Ocazie cu care lotul care va castiga Campionatul AGVPS va avea timp de un an de a gasi sponsori necesari pentru a putea participa in mod onorabil la Campionatul Mondial din 2018, avand in vedere locul de desfasurare afisat pe pagina FIPS ( SENEGAL, UKRAINE, PORTUGAL, SERBIA), astfel rezolvandu-se si o problema mai veche a gasiri de sponsori intr-un timp foarte scurt.

PS: In anul 2018 se va desfasura Campionatul AGVPS care va stabili Campioana pentru anul 2019. Loc de desfasurare - propunere Lacul Corbu.
Astept punctul de vedere al fiecarui club interesat de participarea la campionatul AGVPS.
Multumesc,
Presedintele subcomisiei de pescuit la crap AGVPS din Romania
Oliviu Orhei

Cred ca prin aceasta varianta se incearca a se impaca si capra si varza ...din pacate nu cred ca va rezolva ceva in aceasta disputa ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Alexandru Mihai »

razvan vero baits scrie:Cum sa mai vrea alte cluburi din ardeal sau din alta parte a tarii sa adere la agvps cand cluburile din sud ne considera doar simpli cotizanti facand tot psibilu sa se pescuiasca doar pe un anumit lac fiindule frica sa iasa de sub paturica lor calduta numita lacul corbu.
Nu mai vorbi in numele cluburilor din Ardeal, vorbește doar in numele clubului tău, am prieteni in Ardeal pe care nu Lacul Corbu ii sperie, ci costurile deplasării, așa ca nu o mai da cu locuri calde ca nu tine.

Pana in 2011 venea Ardealul in Sud, Tancabesti, MV2...
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

razvan vero baits
Mesaje: 18
Membru din: Vin Noi 18, 2016 18:10

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de razvan vero baits »

Pana anul acesta nu am vazut nici un reprezentant al agvps sa isi dea interesul mai mult decat domnul orhei sa atraga cluburi noi sa ajute pescuitul sportiv din romania sa se dezvolte. Pescuitul sportiv de performanta se face pe orice lac din tara sau din strainatate nu doar pe lacul corbu si nu doar pt anumite echipe care daca nu pescuiesc pe lacul lor de suflet nu pot sa mai faca performanta.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”