Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Vladut Mateianu »

marussik scrie:Ma gandeam si la varianta,jumatate din cluburi Ungaria si jumatate la Corbu.
Si finala pe una din balti, primele trei clasate.
Credeti ca ar putea fi dezvoltata idea?
Nu.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

pharaoh scrie:Reciteste postul lui Daniel de la Carping.

Trimis de pe al meu HUAWEI P7-L10 folosind Tapatalk
Povesti. Discutam lucruri serioase, reale. Nu utopii.
Si as vrea sa si anuntati pe viitor daca vorbiti in nume propriu sau in numele clubului...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Sunt curios câți din cei care susțin desfășurarea CN în Ungaria, vor si participa cu adevărat. Postarea lui Daniel relevă cu adevărat motivația desfășurării CN în România. Aștept cu nerăbdare sedinta, sa vedem cati vor participa si isi vor susține cu argumente solide postările. Sănătate!
Nitu Teodor Stefan - membru fondator Club Tomis Carp Constanta.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
surgeon
Mesaje: 519
Membru din: Vin Sep 05, 2014 23:58
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de surgeon »

Si vorbim în numele clubului...ca membru fondator si membru în consiliul director.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Sa va dea Dzeu sanatate!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re:

Mesaj de Vladut Mateianu »

surgeon scrie:Si vorbim în numele clubului...ca membru fondator si membru în consiliul director.

Trimis de pe al meu HTC One M8s folosind Tapatalk
Adica clubul vostru participa la CN si voteaza Corbu, dar participa si in Ungaria ? Sau doar la Corbu si daca nu iese ne luam mingea si plecam acasa ? :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Bogdan Buzatu
Pescar de competitie
Mesaje: 280
Membru din: Mie Feb 28, 2007 11:25
Puncte: 0
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Bogdan Buzatu »

cornelserbu scrie:
Bogdan Buzatu scrie:Când trebuia sa venim la Corbu nu era nici o problema pentru cluburile din Constanta...normal,aveau cativa kilometri pana la balta,puteau sa faca o gramada de antrenamente,dar noi,ceilalti???Cum dracu sa avem aceleasi sanse când transportul pana la Constanta ne costa cat un antrenament???
cred ca e cel mai pertinent argument vis a vis de oportunitatea desfasurarii cm la vecini.
nea cornele,
Daca tot te apuci sa ma citezi,citeaza-mi toata postarea si citeste-o cu atentie!

pharoh,
Noi am fost la Corbu,la CN,ne-a placut balta,nu e vreo sperietoare pentru noi.Ne-am clasat chiar decent pt prima data pe balta respectiva si probabil ne-am fi clasat cateva locuri mai sus daca am fi fost cel putin la un antrenament inainte.
Nu am nimic impotriva baltii,dar monopolul asta nu face bine.Am citit cu atentie ce a scris si Daniel,dar cum vreti sa dezvoltati fenomenul si in particular lacurile din tara cand de 5 ani facem CN doar la Corbu,intr-un colt de tara?!?!?!?

Cum spunea Vladut,singura data cand am iesit CAMPIONI MONDIALI,a fost cand s-a desfasurat CN pe pista de CM! Asta e! Acum ca CM e langa noi, cred ca daca facem CN-ul acolo,echipa ce ne va reprezenta la mondiale,ar avea mai multe sanse la titlul suprem.
In 2017 noi,ca si club vom participa la Campionatul National,chit ca se tine la Corbu,chit ca se tine in Ungaria. Voi?

Adi Forest
Mesaje: 634
Membru din: Vin Noi 15, 2013 10:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Adi Forest »

Eu cred ca si cei de la Tomis Constanta vor participa la CN, oriunde se va tine el, le-a intrat "microbul asta in sange prea tare ca sa nu participe la CN", dar Bogdan asa cum tu susti punctul tau de vedere ca trebuie sa se tina in Ungaria, asa il sustin si ei ca trebuie tinut la Corbu. Exista intadevar o problema... pana in momentul in care nu se va face o expunere clara a acestui proiect numit "desfasurarea CN in Ungaria" nu se poate discuta contradictoriu decat pe argumente de doi bani, distanta prea mare, prea scumpa mancarea, timp de o zi sau doua pierdut in plus...maruntisuri...dar acuma revin cu un mare DAR cand se inghesuie pescari romani din toate colturile tarii de la Constanta la Satu Mare si de la Iasi la Craiova la zecile de concursuri care se desfasoara in Ungaria atunci nu mai e distanta mare? atunci nu mai e scumpa mancarea? atunci nu mai e timp pierdut?
Acuma cand se incearca sa se faca ceva constructiv in folosul echipei care ne va reprezenta la anul la CM ne apucam sa ne certam intre noi ...unde sa pescuim??? Fac pariu ca daca gasim o varianta de a strange ceva banuti de la cativa sponsorii (aia cativa care mai sunt iubitorii de sportul asta) si fixam un premiu mare, asa cu vreo patru zerouri in coada si din aia verzi...ca noua romaniilor numai concursuri de acest gen ne plac, sa vezi tu dracie, daca nu jucam cu casa inchisa in Ungaria...nici nu au aia locuri pe balta de cate avem noi nevoie.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de cornelserbu »

@ dan mitranescu
:lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de Dan Mitranescu »

cornelserbu scrie:@ dan mitranescu
:lol:
8)

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Sedinta extraordinara 08.11.2016, ora10:30 - sediu AGVPS

Mesaj de george tomescu »

dincolo de toate comentariile despre distante, nationalism etc., ar fi foarte bine ca toti cei care propun, la sedinta, diverse locatii sa verifice disponibilitatea baltilor de a gazdui cele doua etape (sau cate or fi ...)
pe langa analiza ofertelor financiare (taxa balta + arbitraj + catering + posibilitati de campare rezerve si manageri + ... etc.) sa putem sa stabilim perioadele de desfasurare a etapelor
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”