SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Cristi Y »

Piticule de acum poti fi poreclit si Don Quijote :D .. Oricum felicitari pentru verticalitatea care dealtfel te caracterizeaza. Daca in parlamentul european suntem reprezentati de Gigi Becali si Eba macar la pescuit sa facem o echipa care sa ne onoreze...
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Zambaccian »

Impreuna cu Adi Zarguzon si inca 2 membri Pelicanul am (re)facut standurile pentru mansa a doua pe Darvari, in data de miercuri 1 iulie, actiunea finalizandu-se in jurul orei 19. Am urmarit reperele si semnele ramase de la mansa anterioara (vopsea, tarusi) si s-a incercat cu buna credinta refacerea la milimetru a standurilor. Victor Oana nu a fost prezent. Marcajele cu vopsea au fost de mare folos, deoarece tarusilor si benzii le-au fost rezervate alte destinatii de catre lucrativii tarani romani. Oricum, daca ar fi fost deplasari de 10-15 m a unui stand, ar fi trebuit sa observe ceva si la pozitionarea celorlalte. Eu am inteles ca la incheierea primei manse arbitrii au facut fotografii ale standurilor tocmai pentru a preveni potentiale fraude. Ii invit pe cei care au astfel de dovezi sa le posteze. Era bine daca se faceau fotografii si la inceputul celei de-a doua manse, astfel s-ar fi evitat discutii bazate pe amintiri. Aceasta problema ar trebui retinuta si rezolvata in vederea campionatelor viitoare, fie si prin implicarea unei echipe de topometristi :cry:
Care este echipa Pelicanul careia i s-a schimbat standul? de ce se semnaleaza asa tarziu?
Essential fishing tackle: Jura, Bushmills, Glenmorangie

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de EX-UL »

Bravo Piticule - te-ai dovedit din nou acelasi baiet de mare caracter si ONOARE , pe care il stim cu totii .

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Florentin Iuga »

Val Pangica jr scrie:Bravo Piticule - te-ai dovedit din nou acelasi baiet de mare caracter si ONOARE , pe care il stim cu totii .
Tocmai de aceea ai datoria moarala fata de toata lumea sa ramai, pentru ca numai datorita numelui tau in acea pozitie a acceptat si capra si varza si lupu' si scufita rosie si vanatorul sa stea la aceeasi masa. De parca n-ai sti?!
Tu nu ai nicio implicare la acest moment decat partinica dar asta e o problema care te priveste personal. Implicarea ta incepe de la momentul cand se termina calificarile si iei lotul in primire. De acolo iti incep atributiunile, raspunderea, obligatiile..., abia la finele CM poti sa-ti dai demisia pentru un eventual esec sau in semn de protest pentru ca ti-a fost furnizat un lot imbecil (scuze pentru duritatea expresiei) de catre niste organizatori incapabili.
...sau... poti sa vi cu scut!
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de barbumarius »

@Sorin Rudeanu

Cred ca ar fi mai bine sa vezi si ce parere au cele 30 de echipe calificate, daca iti acorda votul de incredere eu zic ca nu ar trebui sa ii dezamagesti.
Din partea noastra Marius Barbu-Marius Din ai votul.

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de marin laurentiu »

gabi scrie:si la noi pe sector Victor Oana a incercat sa ne deplaseze directiile de pescuit in dreapta pentru ca echipa Pelicanul de pe B8 (malul de vis-a-vis) sa nu fie nicidecum incomodata de cipica care era cel mai apropiat ca zona de pescuit de ei...am cerut ca Adi Zarguzon si cu arbitrul de pe sector (care arbitrase acelasi sector si in prima mansa) sa decida directiile de pescuit aceleasi ca in prima mansa...si asa au facut.
Victor Oana sustinea ca Mitranescu nu a avut voie sa pescuiasca decat de la statia de la podul rupt in dreapta, in timp ce arbitrul care vazuse zile in sir cum pescuieste Mitranescu l-a contrazis spunand ca reperul din stanga de la standul C5 a fost casa galbena (care era mult in stanga)....deci dupa parerea mea s-au incercat gainarii care nu au tinut peste tot.
Vorbeam cu Marius Barbu la telefon, imi spunea reperele pe crea le-a avut el in prima mansa...iar noi eram in cu totul alta parte. concluzia- s-au mutat si standurile din pozitia lor din prima mansa...nu mult dar DE CE???
daca ati ajuns sa faceti astfel de afirmatii,inseamna ca vanitatea v-a intunecat de tot mintile...ce nu stii tu este ca
-pescuiesc de 7 ani pe darvari si stiu y-ul ala ca in palma
-de 3 ANI ,impreuna cu dinca adrian si irinel bunica pescuim pe CASUTA DE SUB SAT(abonament) :!: :!: :!:
-pe c5 anul trecut la pelicanul(cand erai si tu pe sector) s-a castigat sectorul(alin lupescu),anul asta intre membrii clubului pelicanul am castigat concursul cu irinel tot de pe c5,mitranescu era la un pas sa castige de pe c5...si asta s-a intamplat pescuind in fata la o distanta de 110-120 m(marginea ostrovului :wink: )...ca cipica a ales sa pescuiasca la 40 de m de mal putin spre stanga e problema lui...dar ce iti pot spune cu siguranta este ca NICI MARK H. nu poate pescui de pe sat pe locul de pescuit al standului c5...sa afirmi ca v. oana a cerut deplasarea directiilor de pescuit ptr a crea avantaj ptr b8 e deja aberant...no offense...sa pescuiesti de pe b8 spre c5 inseamna sa pescuiesti in canal la 8-9 m adancime ceea ce e sinucidere curata...poate daca mai dai cateva telefoane o sa afli ca de fapt nici nu am prins amaratul ala de crapcean,ci a dat comanda v. oana la carrefour sa si l-a trimis prin curierat rapid pe b8...

ps: toata lumea ar vrea sa traga numai capete de stand si locuri f bune...dar uite ca nu se poate...cineva mai trebuie sa pescuiasca si de pe "gherle",ca asta a fost ghinionul lui cristi, asta e,fatalitate...daca nu ar fi fost c. rudeanu acolo si ar fi fost un neica nimeni,scadea traficul pe crapmania drastic :wink: :lol: :lol: :lol:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

dan minune
Mesaje: 4
Membru din: Joi Iul 09, 2009 9:42

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de dan minune »

asa laure, iar te-ai scos de niste mocaciuni la nea victor. ! poate si abonament moca la anu , ca il periezi frumos de cand ai inceput sa postezi. de , criza ! :oops:

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de marin laurentiu »

dan minune scrie:asa laure, iar te-ai scos de niste mocaciuni la nea victor. ! poate si abonament moca la anu , ca il periezi frumos de cand ai inceput sa postezi. de , criza ! :oops:
mai nea wonder ,la darvari in 7 ani de pescuit ,mocaciune a fost doar aerul pe care l-am respirat :wink: :lol: :lol: :lol:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de marin laurentiu »

un bun capitan,trebuie sa fie si un bun strateg :wink:
decat sa va agatati cu disperare de neregulile aparute,mai bine ati fi acceptat cu fruntea sus realitatea si ati fi cautat o strategie de club cat mai avantajoasa...in locul tau sorine,in calitate de conducator si capitan al clubului carping,as fi cerut echipei guran,pozitii in clasamente 23-34,sa ramana acasa in favoarea echipei c.rudeanu care avea deja un rezultat f bun =3 pct...asta inseamna lupta si strategie de echipa :wink:
parerea mea :wink:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Andrei I »

cu tot subiectivismul pe care I'll pot avea pt ca nu am vazut standul C8 in prima mansa, am vb si eu cu Marius la telefon si din reperele indicate de el am tras aceeasi concluzie ca si Gabi...si anume ca standurile C7 si C8 nu mai erau pe aceeasi pozitie ca in prima mansa. mai exact fostul C7 era acum intre C7 si C8. ...repet sunt constient de subiectivismul acestor repere telefonice si daca exista poze cu aceste 2 standuri din prima mansa sunt binevenite pt a mai inchide un subiect. Nu zic ca asta a influentat rezultatul diferit fata de prima mansa ci mai degraba directia vantului.

Cat despre vopsea..in 72 de ore in stand am invatat si gaurile din pamant...urme de vopsea nu erau nicaieri. Nu contrazic pe nimeni, dar ca vecin de stand cu Gabi ttebuia sa imi spun parerea care coincide cu a lui.
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”