SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de andrei vladeanu »

si inca o intrebare.
de ce oare am si eu impresia ca voua, celor de la clubul pelicanul, impresia cum ca ceilalti v-ar crede niste retardatzi v-a fost indusa? si obsesiv repetata...
mai laurentiu, voi ati iestit dupa 7 ani de pe darvari in lume. ca din mina, cu ochii stransi, pentru ca va deranjeaza lumina. pana va obisnuiti din nou cu lumea inconjuratoare, orice silueta care se apropie de voi va sperie. si orice voce, inafara de cea a lui miron cozma al vostru, va tulbura.
oricum, eu va urez cu bucurie si prietenie: bine ati venit in lumea reala a pescuitului la crap!

ps unde kilogramul e kilogram, clasamentul e clasament, concursul concurs si unde nu exista vedete. doar oameni care au puncte de vedere publice si oameni care prefera sa taca. pana sunt calcati pe batatura. si unde, intr-adevar, sunt orgolii multe. vorbim totusi de un sport...
The One Team

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Zarguzon Adi »

@Cornel Rosioru
tarusul a fost mutat pt ca dimensiunile standului sa fie conform regulamentului

Avatar utilizator
laurentiu sarghie
Mesaje: 362
Membru din: Lun Iun 08, 2009 6:52

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de laurentiu sarghie »

Andrei,
OK, tu consideri ca nu ne-am inscris la clubul care trebuie, s-ar putea sa ai dreptate s-ar putea sa fii subiectiv. Fiecare incearca sa traga focul la oala lui.
Cum crezi ca am ajuns noi la acest club? Interes? Obligatie? Scopuri ascunse?
Nicidecum; orbecaiam impreuna cu amicii mei , Costica Emilian, Madalin( Zambaccian) pe amaratele astea de balti din jurul Bucurestiului sa prinedem un ciortanel amarat, sau zece carasi ca palma. Eram studenti, n-aveam bani nici de un carlig calumea, ce sa mai zic de senzori si alte accesorii. Am ajuns pe balta Darvari ( care este o balta extraordinara ca peisaj) si am dorit SA PESCUIM atat, nimic mai mult, nu auzisem nici de Victor Oana , nici de tine , nici de Senzor, nici de Adi Zarguzon, nici de ....etc etc. Acum , cand am auzit de toata lumea, putem sa participam la un CN, avem acces pe multe baltzi, avem logistica necesara unui pescuit decent, incepe sa nu ne mai placa pescuitul.
Nu ti se pare ciudat acest sentiment pe care il traiesc in momentul de fata?

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de cornel rosioru »

Zarguzon Adi scrie:@Cornel Rosioru
tarusul a fost mutat pt ca dimensiunile standului sa fie conform regulamentului
Iara ma iei cu justificari? De ce nu a fost facut comform regulamentului inainte sa ajunga concurentii in stand?
Hai sa-ti spun ceva. Pe Hobaia intre cele 2 manse tarusii nu au fost mutati.
La mansa a 2-a impreuna cu Serbu si Tica refaceam benzile standurilor. La un momentdat ii sugerez lui Cornel sa mutam un stand mai spre stinga pt. ca concurentii sa prinda umbrarul. Cornel nu a vrut sa auda si nu a acceptat mutarea standului nici cu un cm. Asta inseamna atitudinea unui organizator responsabil.

Eu nu mai vreau explicatii din partea ta, vreau sa-ti expui pozitia oficiala cu privire la cei ce au incalcat regulamentul.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de andrei vladeanu »

laurentiu sarghie scrie:Andrei,
OK, tu consideri ca nu ne-am inscris la clubul care trebuie, s-ar putea sa ai dreptate s-ar putea sa fii subiectiv. Fiecare incearca sa traga focul la oala lui.
Cum crezi ca am ajuns noi la acest club? Interes? Obligatie? Scopuri ascunse?
Nicidecum; orbecaiam impreuna cu amicii mei , Costica Emilian, Madalin( Zambaccian) pe amaratele astea de balti din jurul Bucurestiului sa prinedem un ciortanel amarat, sau zece carasi ca palma. Eram studenti, n-aveam bani nici de un carlig calumea, ce sa mai zic de senzori si alte accesorii. Am ajuns pe balta Darvari ( care este o balta extraordinara ca peisaj) si am dorit SA PESCUIM atat, nimic mai mult, nu auzisem nici de Victor Oana , nici de tine , nici de Senzor, nici de Adi Zarguzon, nici de ....etc etc. Acum , cand am auzit de toata lumea, putem sa participam la un CN, avem acces pe multe baltzi, avem logistica necesara unui pescuit decent, incepe sa nu ne mai placa pescuitul.
Nu ti se pare ciudat acest sentiment pe care il traiesc in momentul de fata?
discutia asta, cu mare placere, as continua-o fata in fata. pt ca ai sarit cam repejor de la vremea in care nu aveai bani de carlige la vara lui 2009. in fine, ma opresc aici.
inteleg ca traiesti un sentiment ciudat. numai ca si tu trebuie sa intelegi ca daca ai sa te apuci de sarituri de la trambulina (de exemplu), pentru ca acest sport iti ofera un peisaj extraordinar (buna aia cu peisaju' de la darvari :D ), cand ai sa vrei sa faci pasul in CN -ul respctivei discipline o sa ai o revelatie:
"- sentimentul asta l-am mai trait cand am vrut sa fac competitie in pescuit!"
The One Team

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Florentin Iuga »

cornel rosioru scrie:...Nu mai suport motivatii de genul cu acordul concurentilor
De ce nu ati mutat un stand dincolo de pod pe Gostile, cu acordul concurentilor si nu mai era nevoie de ora 10-14.
Nici tu ca director de arbitraj nu intelegi ca regulamentul e regulament cu sau fara acordul concurentilor?
Cu asa motivatii distruge-ti turneul.
Directorul de arbitraj, directorul turneului si organizatorii de etape sunte-ti raspunzatori de toata mizeria care a iesit.
Tu ocolesti raspunsusurile, Florentin intreaba daca e vreo problema, in rest tacere.
Maestre, mai usor cu tunurile ca nici pe Hobaia nu a fost totul in regula (a se citi conform regulamentului) si era oarecum in jurisdictia ta, chiar daca nu erai organizator.
Nu am vazut nici urma vopsea care sa marcheze locul amplasarii tarusilor.
Aceeasi situatie cu mutarea unui tarus, in etapa a doua, la standul C9. Standul avea intre tarusii din spate 8m iar intre cei din fata 7,1m. Am cerut sa-mi fie asigurat culuarul de pescuit de 8m si Mary Zarguzon a acceptat mutarea tarusului. O decizie logica si de bun-simt. In rest, tot raspund dar nu mai stiu la ce vreti sa raspund. Responsabilitati individuale (sau de club) inca nu am. O sa am abia dupa mansa de la Tancabesti. Pana atunci am doar un vot intr-un grup si nu am votat niciodata cu unul sau cu altul. O stie si Vladeanu si Oana, pentru ca pe rand, la diverse momente, ambii au fost nemultumiti de optiunile mele. Stii la fel de bine ca nu ma poate influenta nimeni si iau hotararile asa cum imi dicteaza constiinta. Mai nou cred ca i-am suparat si pe Gogu si Piticu desi ii stimez foarte mult pe ambii dar eu... asta visez... asta pictez... :D
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de cornel rosioru »

@Florentin
Pe Hobaia nu au fost probleme de stand si s-a pescuit in cadrul celor 8 m. De 3 zile discutia e alta. Incalcarea si nerespectarea regulamentului de catre Victor Oana.
Eu ma refer la responsabilitatea ta in cadrul comisiei. Asa cum te stiu impartial, vreau sa stiu pozitia ta oficiala referitor la acest aspect.
Neoficial faceai scandal ca anul viitor vei propune ca Dirvariul sa nu mai organizeze etape.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Florentin Iuga »

cornel rosioru scrie:Neoficial faceai scandal ca anul viitor vei propune ca Dirvariul sa nu mai organizeze etape.
O fac si oficial daca nu mi se demonstreaza ca are suficient peste ca sa fie o balta relevanta pentru calificari. La fel si cu Hobaia. Astept concursurile care sa demonstreze ca pe intinderea sectoarelor propuse se prinde suficient peste ca sa fie concludente.
O sa propun ca baltile, lacurile, acumularile pe care se vor desfasura selectiile pe viitor, sa ofere sanse egale tuturor, altfel sunt locuri de pe care nu vei putea scoate 1p niciodata, oricat esti de bun ca pescar. Si daca nu poti scoate 1p, atunci in mod constient si deliberat esti privat de una dintre sansele de a deveni campion national, chiar daca poti prinde lotul reprezentativ.
Daca nu se va gasi decat o singura pista de acest gen, atunci toate etapele sa se desfasoare numai acolo, cu schimbarea concurentilor pe sectoare la fiecare etapa.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Vladut Mateianu »

Frumos spus, dar greu de realizat !

Sa te vad eu pe tine la Tancabesti cum vei face sectoare egale, ca eu ma chinui de vreo 5 ani si nu reusesc.... :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de andrei vladeanu »

Florentin Iuga scrie:
cornel rosioru scrie:Neoficial faceai scandal ca anul viitor vei propune ca Dirvariul sa nu mai organizeze etape.
O fac si oficial daca nu mi se demonstreaza ca are suficient peste ca sa fie o balta relevanta pentru calificari. La fel si cu Hobaia. Astept concursurile care sa demonstreze ca pe intinderea sectoarelor propuse se prinde suficient peste ca sa fie concludente.
O sa propun ca baltile, lacurile, acumularile pe care se vor desfasura selectiile pe viitor, sa ofere sanse egale tuturor, altfel sunt locuri de pe care nu vei putea scoate 1p niciodata, oricat esti de bun ca pescar. Si daca nu poti scoate 1p, atunci in mod constient si deliberat esti privat de una dintre sansele de a deveni campion national, chiar daca poti prinde lotul reprezentativ.
Daca nu se va gasi decat o singura pista de acest gen, atunci toate etapele sa se desfasoare numai acolo, cu schimbarea concurentilor pe sectoare la fiecare etapa.
mai bine te-ai apuca sa cauti perpetuum mobile. sau tinerete fara batranete si viata fara de moarte :D
locuri de 1 p sunt cateva pe orice lac, intr-un anumit moment. totul e sa le speculezi, cand soarta ti le scoate in cale. nu multe echipe pot face acest lucru. acelea sunt echipele mari, care mai devreme sau mai tarziu ajung campioane.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”