SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de cornel rosioru »

[quote="Florentin Iuga"]
cornel rosioru scrie:Neoficial faceai scandal ca anul viitor vei propune ca Dirvariul sa nu mai organizeze etape.
O fac si oficial daca nu mi se demonstreaza ca are suficient peste ca sa fie o balta relevanta pentru calificari. La fel si cu Hobaia. Astept concursurile care sa demonstreze ca pe intinderea sectoarelor propuse se prinde suficient peste ca sa fie concludente.
O sa propun ca baltile, lacurile, acumularile pe care se vor desfasura selectiile pe viitor, sa ofere sanse egale tuturor, altfel sunt locuri de pe care nu vei putea scoate 1p niciodata, oricat esti de bun ca pescar. Si daca nu poti scoate 1p, atunci in mod constient si deliberat esti privat de una dintre sansele de a deveni campion national, chiar daca poti prinde lotul reprezentativ.
Daca nu se va gasi decat o singura pista de acest gen, atunci toate etapele sa se desfasoare numai acolo, cu schimbarea concurentilor pe sectoare la fiecare etapa.[/quote]

Nu te refereai la populatia piscicola de la Dirvari, ci la strandul de linga Marinita.

Tot nu mi-ai spus pozitia ta, ca membru al comisiei, fata de nerespectarea regulamentului de catre Victor Oana.. Asta intreb si nu primesc nici un raspuns.

Aceasi intrebare i-am pus-o si lui Adi Zarguzon. Nici el nu raspunde?
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Florentin Iuga »

Nu, ma refeream la populatia piscicola. Si la acea ora nu stiam ce ne asteapta pe Hobaia. Tot mai speram ca prima mansa a fost o intamplare, o conjunctura nefericita. Restul a fost conversatie politicoasa, nu am vrut sa te contrazic. Adevarul este ca habar nu am despre situatia "strandului", asa cum i-am spus si lui Marinita. Nu ma pronunt despre ce nu vad sau stiu personal. Cred ca e adevarat dar nu am vazut. As fii vrut eu sa faca cineva baie in fata mea si sa prind si eu cat a prins Marinita. :D
Nu cunosc cazurile particulare legate de directiile care au fost trasate de catre V. Oana la Darvari. Era treaba organizatorilor de manse sa indice directiile de pescuit. Cu deschiderea 10-14 nici eu nu am fost de acord dar recunosc faptul ca din cauza galagiei si a neatentiei nu am sesizat exagerarea unghiului de pescuit (120 grade) anuntata la deschidere. Mi-am exprimat ulterior uimirea si dezacordul in fata arbitrului de pe stand si a lui Adi Zarguzon. Insa toti au beneficiat de acest avantaj/dezavantaj. Repet, nu cunosc cazurile particulare. Sunt absolut convins ca nici V.O. nu a realizat exact cat de deschis e unghiul de pescuit si nu a avut vreo intentie in a avantaja sau nu pe cineva. Chiar si Val Pangica a reusit o cugetare mai clementa in privinta asta.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de EX-UL »

@Florentin

daca nu puneai "chiar"-ul ala inainte sa incepi ultima fraza , era mai bine . Nu prea stiu ce ai vrut sa spui .

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Florentin Iuga »

Val Pangica jr scrie:@Florentin

daca nu puneai "chiar"-ul ala inainte sa incepi ultima fraza , era mai bine . Nu prea stiu ce ai vrut sa spui .
"Chiar"-ul a vrut sa sublinieze ca tu esti printre cei mai aprigi critici ai lui Oana si ca totusi, printre reprosuri, ai avut un moment mai soft in privinta intentiilor reale si a actiunilor pe care le-a facut. Sper ca eu am inteles exact ce ai vrut sa spui. :lol:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de EX-UL »

Multumesc pentru precizari . Fir intins .

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de cornel rosioru »

@Florentin.
Iar o dai in barci, bun, am inteles raspunsul. Nici nu ma mai intereseaza.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Florentin Iuga »

Ce sa fac Maestre, pentru mine oamenii nu sunt albi sau negri, fiecare are nuantele lui si ma raportez numai la cata lumina reflecta fiecare nu la cata umbra face.
Pentru ce s-a intamplat la Darvari suntem vinovati toti, de la primul pana la ultimul pentru ca ne-am complacut pana nu ne-a mai placut dar oficial si la momentul potrivit, nu a luat nimeni nicio pozitie, asa ca acum nu are dreptul nimeni sa mai critice, inainte de a-si face autocritica.
Am vizionat filmarile de la deschidere si am constatat ca Sorin Rudeanu este cel mai putin in masura sa acuze, tocmai pentru ca a sesizat neregula dar a tacut pana acum.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Sorin Rudeanu
Mesaje: 75
Membru din: Vin Iul 10, 2009 20:07

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de Sorin Rudeanu »

Florentin- acesta este adevaratul motiv pentru care am decis sa ma retrag-incompetenta si constatarea faptului ca unii nu pot recunoaste ca au gresit. Trebuia sa mor cu Victor de gat sau sa scriu contestatia pe loc. Altfel stateau lucrurile si poate nimeni nu mai comenta ca fac ceea ce fac pentru Cristi .De ce Victor nu poate spune: DA mi-am depasit atributiile. Sper sa intelegi
TARI IN BILE - JUST BITE ME !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de cornel rosioru »

Am inteles, nu e vinovat cine incalca regulamentul ci Sorin care a semnalat prea tirziu.
Daca asa pui problema nu mai am nimic de comentat.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: SORIN RUDEANU RENUNTA LA TURNEU SI ECHIPA NATIONALA

Mesaj de andrei vladeanu »

lv
sa nu ne mai ascundem dupa cires.
sorin a debutat stralucitor in acest an, oservator avp - capitan echipa nationala - sef carping, iar echipele lui s-au cocotat inca din prima mansa pe pozitii fruntase.
"aoleu, am scapat de senzor si dam de carping?!?", si-or fi zis membrii comisiei (persoane cu interese exclusiv personale!!!)
concluzie: pe sorin nu-l regreta nimeni, sa terminam cu patetismele...
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”