Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Lucian SV »

Dragos Sinca scrie: S-a gandit vreun club dintre cele noi ca poate avea ghinionul sa pice cu toate cele 6 loturi din finala de anul trecut
of, of, statistica și aritmetica ne omoară. probabilistic vorbind ar fi normal ca la tragerea la sorți cele 6 ar trebui să pice 3 în m1 și 3 în m2. dar dacă pică toate 6 în aceeași manșă cine a avut ghinion? să nu uităm că cele 6 au reprezentat 50% din echipele la start anul trecut. acum finalistele vor reprezenta mult mai puțin din echipele înscrise, indiferent cum se va ține finala cu 6 sau 12 echipe! :wink:

Avatar utilizator
WLC Carp
Mesaje: 505
Membru din: Mie Noi 26, 2014 8:27
Puncte: 0
Contact:

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de WLC Carp »

Lucian SV scrie:
Dragos Sinca scrie: S-a gandit vreun club dintre cele noi ca poate avea ghinionul sa pice cu toate cele 6 loturi din finala de anul trecut
of, of, statistica și aritmetica ne omoară. probabilistic vorbind ar fi normal ca la tragerea la sorți cele 6 ar trebui să pice 3 în m1 și 3 în m2. dar dacă pică toate 6 în aceeași manșă cine a avut ghinion? să nu uităm că cele 6 au reprezentat 50% din echipele la start anul trecut. acum finalistele vor reprezenta mult mai puțin din echipele înscrise, indiferent cum se va ține finala cu 6 sau 12 echipe! :wink:
Nu stiu ce sa spun de aritmetica. Am facut destula la viata mea, insa limba romana se pare ca ne omoara. Se spune "dintre", nu "din". Iar ghinion vor avea, in acest caz ipotetic, restul echipelor care vor fi repartizate cu cele 6 finaliste de anul trecut. Adica vorbim de inca 10 cluburi in momentul de fata. "Probabilistic" nu e chiar putin 10/32. Dar este un caz ipotetic...

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de petre iulian »

Dragos Sinca scrie:Nu inteleg de ce unele cluburi refuza varianta capilor de serie.

S-a gandit vreun club dintre cele noi ca poate avea ghinionul sa pice cu toate cele 6 loturi din finala de anul trecut ( in loc de 3 in varianta capilor de serie) sau sa zicem cu 9-10 echipe din semifinala de anul trecut( in loc de 5 sau 6 in varianta capilor de serie) ? Sau ne bazam exclusiv pe bulan si bagam 2 acatiste sa fie bine?
--------------
nu stiu cum o sa fie dar Green Lake 1 si Green Lake 2 siguri sunt `capi de serie in manse diferite si asta ne si dorim pt . a evita orice discutii :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

petre iulian scrie:
Dragos Sinca scrie:Nu inteleg de ce unele cluburi refuza varianta capilor de serie.

S-a gandit vreun club dintre cele noi ca poate avea ghinionul sa pice cu toate cele 6 loturi din finala de anul trecut ( in loc de 3 in varianta capilor de serie) sau sa zicem cu 9-10 echipe din semifinala de anul trecut( in loc de 5 sau 6 in varianta capilor de serie) ? Sau ne bazam exclusiv pe bulan si bagam 2 acatiste sa fie bine?
--------------
nu stiu cum o sa fie dar Green Lake 1 si Green Lake 2 siguri sunt `capi de serie in manse diferite si asta ne si dorim pt . a evita orice discutii :wink:
Cine a hotarat asta ?

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Lucian SV »

WLC Carp scrie: Se spune "dintre", nu "din". Iar ghinion vor avea, in acest caz ipotetic, restul echipelor care vor fi repartizate cu cele 6 finaliste de anul trecut. Adica vorbim de inca 10 cluburi in momentul de fata. "Probabilistic" nu e chiar putin 10/32. Dar este un caz ipotetic...
nu te băga peste corectorul de texte de serviciu dacă totuși ai înțeles despre ce-i vorba.
nu pot să nu remarc că vă place să vă ”coafați” singuri. :lol:
Ultima oară modificat Lun Feb 27, 2017 23:45 de către Lucian SV, modificat 1 dată în total.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Lista inscrieri - Campionatul AGVPS 2017

Mesaj de Lucian SV »

petre iulian scrie: nu stiu cum o sa fie dar Green Lake 1 si Green Lake 2 siguri sunt `capi de serie in manse diferite si asta ne si dorim pt . a evita orice discutii :wink:
eu zic să nu vă mai prezentați și chiar nu mai spunem nimic! :lol:
rămâne de văzut la vot. nu cred că ați înscris GL1 și GL 2. ci un GL și una deghizată

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de eugen dragnea »

O sa fie cel mai dezechilibrat CN din ultimii ani...
Vor fi discutii,contestatii si incalcari ale regulamentului cat nu au fost la toate CN-urile la un loc...
Non-combatul si combatul la comanda va fi omniprezent inclusiv in finala daca soarta decide sa ajunga in finala multe loturi cu pescari de conjunctura...
Tare sunt curios cum o sa justifice comportamentul in finala un lot de la acelasi club care este pe ultimul loc in timp ce colegii lor din lotul 2 trag la titlu...
In final o sa iasa exact produsul acela turcesc pe care romanii il fac fara prea mult efort,dar cu atat de multa pricepere...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

eugen dragnea scrie:O sa fie cel mai dezechilibrat CN din ultimii ani...
Vor fi discutii,contestatii si incalcari ale regulamentului cat nu au fost la toate CN-urile la un loc...
Non-combatul si combatul la comanda va fi omniprezent inclusiv in finala daca soarta decide sa ajunga in finala multe loturi cu pescari de conjunctura...
Tare sunt curios cum o sa justifice comportamentul in finala un lot de la acelasi club care este pe ultimul loc in timp ce colegii lor din lotul 2 trag la titlu...
In final o sa iasa exact produsul acela turcesc pe care romanii il fac fara prea mult efort,dar cu atat de multa pricepere...
mulţumesc pentru încurajări! numărul 112 o mai fi valabil? :D :D :D

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de george tomescu »

Si daca tot vorbim despre "bulan" si despre modificari, am sa propun, in sedinta, varianta cu finala de 12.
La ultima sedinta au fost 18 loturi reprezentate si ar fi mers 6 din 18. Nu este acelasi lucru cu 3 din 16 (varianta de acum).
Noi am jucat anul trecut cu "titratele", asa ca ... am trecut de pasul asta.
CS APS

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Marian Constantin »

Varianta cu 12 loturi calificate in finala o vom sustine si noi ..
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”