Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de cornelserbu »

la varianta cu capi de serie, finala de 12 devine o necesitate !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Razvan Black
Mesaje: 21
Membru din: Lun Noi 14, 2016 13:13

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Razvan Black »

Domnilor,
constat faptul ca ne priviti de sus ,pe toti cei... ,,new entry,,.Este problema voastra,insa nu este fairplay absolut deloc. Candva si si voi la randul vostru ati fost ,, new entry,,...sau poate ati uitat!!!
Nu contesta nimeni valoarea si experienta voastra, a ,,titratilor,, , dar sa fim seriosi: platind taxa pt CN,am si avem aceleasi drepturi si obligatii ...toti!!!!
Ce inseamna sa va alegeti voi capi de serie???? in fct de ce???
Nu este problema nimanui ca veniti cu 2 loturi,marindu va sansele,dar...prin tragere la sorti ,ceea ce este si corect,va puteti bate in aceeasi mansa intre voi!!!
Altceva...ce ar trebui votat,in cazul in care se califica lotul2 in defavoarea lotului1,sa se interzica transferul din lotul 1,in lotul 2 pt finala.
Inca o chestie, Marian Constantin, a fost Campion National in 2015 cu un Club, anul acesta participa cu un AVPS....cum il consideram??? titrat sau new entry??? ( scuze ,Marian,pt ca te am mentionat in comentul meu,fara sa te anunt ,in prealabil)
Nu vreau sa intru in polemica cu absolut nimeni,dar vrea sa intelegeti ca toti avem aceleasi drepturi si obligatii,nimeni nu este mai cu ,,mot,, fata de ceilalti.
In plus,aceste chestii nu ar trebui sa vina din partea voastra,a celor cu experienta!!!
Deci, 2 manse,exclus capi de serie,intram toti intr o urna,se va extrage pe rand,cate o bila in stg ,una in dreapta...cei din stg in mansa 1,cei din dreapta in mansa 2.
Sunt de acord si cu faptul de a merge mai departe 6 echipe/mansa in finala.
Cu siguranta ,vor fii niste surprize frumoase din partea ,, incepatorilor,,.
Asa ca,haideti sa pescuim si sa lasam la o parte vrajelile si intrigile!!!
Multumesc,
Razvan
AVPS EGRETA- BLACK FISH ROMANIA

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

Razvan Black scrie:Asa ca,haideti sa pescuim si sa lasam la o parte vrajelile si intrigile!!!
Multumesc,
Razvan
AVPS EGRETA- BLACK FISH ROMANIA
Eu îţi spun că astea sunt nişte flameuri pentru luarea pulsului înainte de şedinţă. Ceva normal. Faptul că unii au două rânduri de echipament nu este nici o problemă. Numai că dacă te uiţi pe lista de înscrieri o să observi că nu există echipe cu aceeaşi denumire şi deci e limpede că avem de-a face cu loturi distincte. "Perioada de transferuri" se încheie la termenul limită de depunere a loturilor care se va stabili la şedinţă. :wink:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de gor965 »

Razvan Black scrie:...
Nu este problema nimanui ca veniti cu 2 loturi,marindu va sansele,dar...prin tragere la sorti ,ceea ce este si corect,va puteti bate in aceeasi mansa intre voi!!!
Studiaza si varianta cealalata...se califica ambele loturi printro strategie "comuna" si foarte posibil sa castige si in finala la fel (frateste)...nu stiu cat de corect o sa va mai para atunci ! :D
p.s.
Cum ar fi sa vezi in Liga 1, 2-3 echipe de-ale lui Becali ?! :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

gor965 scrie: Studiaza si varianta cealalata...se califica ambele loturi printro strategie "comuna" si foarte posibil sa castige si in finala la fel (frateste)...nu stiu cat de corect o sa va mai para atunci ! :D
p.s.
Cum ar fi sa vezi in Liga 1, 2-3 echipe de-ale lui Becali ?! :mrgreen:
Să spunem că după numele şi prenumele pescarilor ne putem da seama care sunt loturile care provin din acelaşi club. Dar cum poţi să-i acuzi de strategii comune când loturile s-au înscris cu denumiri diferite? La şedinţă se votează modul de organizare şi desfăşurare a competiţiei şi repartizarea celor înscrişi într-o manşă preliminară. Dacă la şedinţă cei cu aceeaşi "mamă" declară sincer că se vor sprijini între ei atunci se poate supune la vot dacă-i despărţim sau nu. În caz contrar se merge pe principiul prezumţiei de nevinovăţie. Mie cam aşa mi se pare corect. :mrgreen:

Rep
Mesaje: 160
Membru din: Mar Mai 01, 2012 17:09

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Rep »

Cred, ca anuntarea loturilor,trebuie facuta inaintea tragerii grupelor,pentru a nu se putea aranja ulterior tragerii, loturile cluburilor cu doua echipe.

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de florian »

Rep scrie:Cred, ca anuntarea loturilor,trebuie facuta inaintea tragerii grupelor,pentru a nu se putea aranja ulterior tragerii, loturile cluburilor cu doua echipe.
Si care sunt cluburile cu doua loturi? :D

Alexandru Mihai
pescar de competitie
Mesaje: 2308
Membru din: Vin Mar 19, 2010 17:36
Puncte: 0
Localitate: București

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Alexandru Mihai »

Rep scrie:Cred, ca anuntarea loturilor,trebuie facuta inaintea tragerii grupelor,pentru a nu se putea aranja ulterior tragerii, loturile cluburilor cu doua echipe.
Pai nu asa sa procedat mereu?
''Daca mintea iti este oarba ochii sunt inutili.''

Anthony Hopkins

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

Rep scrie:Cred, ca anuntarea loturilor,trebuie facuta inaintea tragerii grupelor,pentru a nu se putea aranja ulterior tragerii, loturile cluburilor cu doua echipe.
Foarte bună observaţia. Dar ce te faci dacă sesizezi că unii au interese în mai mult de două loturi? :wink:

Nu ştiu ce să zic, dar cred că mai bine ar fi ca tragerea la sorţi să se facă după achitarea integrală a taxei şi comunicarea lotului de 10 la o dată stabilită la şedinţă. Organizatorul asistat de arbitri şi de oricine vrea să fie martor poate face rapid extragerea.

Razvan Black
Mesaje: 21
Membru din: Lun Noi 14, 2016 13:13

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Razvan Black »

...am zis sa nu mai intervin....dar am recitit comentariile si am gasit o formulare foarte urata: ,,loturi formate cu pescari de conjunctura,,...
...observ o gretosenie dusa la extrem...
nu i problema!!! :))

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”